Chcemy zadbać o tych, którzy pracowali przez długie lata na rzecz naszego dzisiaj – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki podczas pierwszego czytania projektu świadczenia "Emerytura plus". Podkreślił, że jest ono realnym i sprawiedliwym wsparciem dla seniorów.

Premier podkreślił, że w 2019 r. seniorzy otrzymają trzy "wzmocnienia finansowe". Wskazał, że są to: kwotowa waloryzacja emerytur, świadczenie "Emerytura plus" i obniżony PIT.

"To jest nasze wielkie dziękuję dla emerytów, dla wszystkich seniorów" – podkreślił premier.

"Chcemy dbać o nasze dzisiaj. Nasze programy rozwojowe, gospodarcze, uszczelnianie systemu podatkowego, skuteczne działanie w obszarze finansów publicznych. To są działania na rzecz jutra, na rzecz tego, żeby Polska się lepiej rozwijała. Ale chcemy też zadbać o tych, którzy pracowali przez długie lata na rzecz naszego tu i teraz, na rzecz naszego dzisiaj. I to są nasi wspaniali emeryci, nasi seniorzy, nasze babcie, dziadkowie, nasze mamy, nasi ojcowie" – powiedział premier.

Reklama

"To oni odbudowywali Polskę po II wojnie światowej, to oni wystawali w tych socjalistycznych, komunistycznych kolejkach za masłem, za chlebem, oni wreszcie potem przez plan Balcerowicza, przez liberałów zostali zmarginalizowani w latach III Rzeczypospolitej. To im należy się wsparcie i to wsparcie dzisiaj w postaci +Emerytury plus+ jest realnym, konkretnym wsparciem, wsparciem równościowym, sprawiedliwym" – podkreślił.