W 2019 r. nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur: Minimalne świadczenia wzrosną do 1100 zł

07.11.2018, 08:37; Aktualizacja: 07.11.2018, 10:14
Z kolei najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy ma wynosić 825 zł.

Z kolei najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy ma wynosić 825 zł.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Proponujemy w 2019 r. nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur, wzrost minimalnych emerytur i rent do 1100 zł, a najmniejszą waloryzację na poziomie 70 zł – poinformowała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. "Myślę, że to dobra propozycja dla emerytów" - oceniła.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • ala(2019-01-25 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    Od 2014r. Krus w Nowym Sączu wysyła ponaglenia do instytucji włoskiej dotyczących moich świadczeń za 11,5 lat pracy. Czyto jest możliwe? Pobieram rente chorobową na ręke 563.00 zł jak żyć ????

    Odpowiedz
  • jan(2018-11-25 12:11) Zgłoś naruszenie 60

    Pani Minister Rafalska! Pani jest oderwana od RZECZYWISTOŚCI! Czy zna Pani aktualne ceny żywności? Czy za 850,00 zl emerytury można wyżyc? Niech Pani zejdzie na ZIEMIĘ! Niech się Pani otrząśnie z letargu i zobaczy,jak my POLACY na głodowych emeryturach EGZYSTUJEMY! Pani ma pełne usta SLOGANÓW! Nie ma Pani zielonego pojęcia o "ZYCIU" w REALU!

    Odpowiedz
  • babcia(2018-11-25 12:11) Zgłoś naruszenie 50

    Kto pomoże emerytom z urzędu, też inwalidom, którzy nie mają na leki i jedzenie, do tej pory nie wyrównano tych emerytur do minimalnej, pani Rafalska kłamie, nie wszyscy renciści i emeryci dostali wyrównania do minimalnej, ponad 2 miliony emerytów i rencistów żyje w nędzy, dzieci niepełnosprawne dostali rentę minimalną, opiekunki 1477 zł, mają dodatki, starym, schorowanym emerytom i rencistom nie dali nic, jak żyć za takie pieniądze!

    Odpowiedz
  • ada(2018-11-25 12:09) Zgłoś naruszenie 40

    Możliwe, że najniższa emerytura w 2018 r. wzrośnie nawet o ok. 30 zł - powiedziała "Super Expressowi" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. -ZAPOMNIAŁA DODAĆ ŻE BRUTTO. TAK RZĄDZĄCY KPIĄ Z EMERYTÓW I TO PUBLICZNIE. SFERA UBÓSTWA TEJ GRUPY LUDZI W POLSCE JEST PORAŻAJĄCA.TAK W POLSCE ODBYWA SIĘ EUTANAZJA PONOĆ ZAKAZANA W NASZYM KRAJU.

    Odpowiedz
  • as(2018-11-25 12:07) Zgłoś naruszenie 80

    Od lipca 2016 ceny ida stale w gore!!!! Skora jest tak dobrze jak twierdzi PiS , to czemu jest tak zle???!!!! Lata przepracowane w Polsce a pozniej glodowa emerytura!!!! 500+ dla kogo!!!! Dla "krolikow"??!!!Poslowie to Kwiat Polskiej Głupoty!!!! Maja dodatki większe niż przeciętne emerytury polskiego pracownika!!!! Olewaja się na emerytow!!!!Dobrze by było aby emeryci założyli swoja partie lub wykopali klamiacych poslow i ministrów!!! Kiedys była "zielona wyspa" a obecnie trwa niszczenie polskiej populacji i mordowanie polakow!!

    Odpowiedz
  • wstyd(2018-11-25 12:05) Zgłoś naruszenie 110

    A ile przybyło Emerytów i Rencistów. którzy nie mają na leki, a gdzie opłaty, wszystko drożeje/ Żyją w nędzy!

    Odpowiedz
  • xzz(2018-11-25 12:04) Zgłoś naruszenie 70

    Przypomnę, że od 3 lat mamy PIS, a to sejm, senat i prezydent PIS wprowadzają nowe ustawy, nowe opłaty i wysokość tych opłat dla Polaków. Niestety cierpią na tym najbiedniejsi ciężko pracujący Polacy, emeryci i renciści, którzy muszą umierać w całkowitej obojętności, bo służba zdrowia to fikcja i nikt ich nie chce leczyć

    Odpowiedz
  • Pytam kiedy...(2018-11-25 12:02) Zgłoś naruszenie 50

    Najniższe emerytury z urzędu miały być podniesione do 1000 zł, ceny żywności rosną, opłaty, leki, emeryci płacą za to coraz bardziej podłym życiem! Pani premier, jak wam nie wstyd spojrzeć tym ludziom w oczy, gorszego upodlenia nie było, za mojego życia, a żyję 70 lat.

    Odpowiedz
  • zen(2018-11-25 11:58) Zgłoś naruszenie 70

    Miliony na Rydzyka płyną strumieniami, miliony ma bilbordy. miliony na miesięcznice, na ploty, na ochronę. na komisje, na premie, nagrody. A naród po śmietnikach grzebie z biedy i nędzy, Boże widzisz i nie grzmisz. Ludzie ciężko chorzy na leki nie mają, na nic, A ten gada o dobrej zmianie, dla kogo? Dla misiewiczów za 50.tys wzwyż .

    Odpowiedz
  • as(2018-11-25 11:57) Zgłoś naruszenie 50

    PIS szasta pieniędzmi na prawo i lewo a na najbiedniejszych rencistów i emerytów to kasy niema. Nie wszystkim dali tysiąc złotych brutto i się cieszą z hojności. W końcu się przejadą na tym rozdawaniu. Jednym dadzą to następni się też upomną i tak zrobi się spirala bez końca. Wyrównać emerytury z urzędu za co my kupimy węgiel!

    Odpowiedz
  • demagogia przedwyborcza(2018-11-25 11:56) Zgłoś naruszenie 80

    Skoro jest emerytura to i składki były wpłacone kapitał wypracowany podatki płacone!!!!!!To że niektórzy mają 800 lub 700 zł. nie że swojej winy Były czasy że nie było pracy ludzie pracowali na czarno żeby rodziny wyzywic !!!MASAKRA!!!!!!

    Odpowiedz
  • emeryci(2018-11-25 11:55) Zgłoś naruszenie 60

    My emeryci prosimy o wyrównanie emerytur nadanych z urzędu do 1000 złotych, nie wystarcza na nic, żyjemy w nędzy!

    Odpowiedz
  • Antek(2018-11-25 11:54) Zgłoś naruszenie 91

    Nasze emerytury SĄ JAK JAŁMUŻNY, od 600 do 700 złotych, mieliśmy mieć wyrównanie emerytur z urzędu do emerytury minimalnej 1000 zł. Skoro budżet ma się dobrze, po co skazywać starych i schorowanych emerytów na wegetację, upodlenie i wielką biedę.

    Odpowiedz
  • -Dość niesprawiedliwości(2018-11-25 11:52) Zgłoś naruszenie 90

    Posłom kwota wolna od podatku 30 tyś zł , innym „DODATKI 400 zł miesięcznie za walkę z komunizmem ”, drugim 500 PLUS na dzieci , rolnikom "RENTY dla ROLNIKÓW " , a dla emerytów jałmużna zwana ‘waloryzacją „ 2 zł w 2016 r., a w 2018 r. 8 zł ? SKANDAL ! PYTAMY jak żyć ? Mamy dość dzielenia Polaków ! "

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-11-25 11:51) Zgłoś naruszenie 90

    Jestem emerytem od 10 lat, przez ten okres otrzymałem ekwiwalent za wzrost inflacji, cen i wynagrodzeń aż około 60 -70 zł. Ten minimalny wzrost, nastąpił podczas rzędów nielubianej prze zemnie PO. Za rządów PiS otrzymałem wzrost emerytury w wysokości aż 10 zł (dziesięć złotych). Dziękuję za to panu Kaczyńskiemu i pani premier Szydło. Podziękujemy przy urnach za głodowe emerytury!

    Odpowiedz
  • dać biednym(2018-11-25 11:49) Zgłoś naruszenie 50

    PIS szasta pieniędzmi na prawo i lewo a na najbiedniejszych rencistów i emerytów to kasy niema. Nie wszystkim dali tysiąc złotych brutto i się cieszą z hojności. W końcu się przejadą na tym rozdawaniu. Jednym dadzą to następni się też upomną i tak zrobi się spirala bez końca. Wyrównać emerytury z urzędu za co my kupimy węgiel!

    Odpowiedz
  • beta(2018-11-25 11:48) Zgłoś naruszenie 50

    Pani Szydło. Pamiętam pani spot wyborczy...."będziemy pytać się Polaków"....i co.....???....Ładnie wyszło? Może niech spróbuje pani premier przeżyć za 695 zł netto . Zapłacić rachunki życie, ubranie lekarza... Tyle mają emeryci starego portfela i teraz znowu zostali oszukani, miało być wyrównanie emerytur z urzędu do 1000 złotych - dla wszystkich, którzy przeszli z renty na emeryturę z urzędu!

    Odpowiedz
  • mark(2018-11-07 16:54) Zgłoś naruszenie 120

    35/40 lat pracy ,płaconych składek,wiek 60+ = dobrowolna emerytura.ZUS i rząd czeka aż tacy ludzie poumierają ,to jest w ich interesie.Ich wypracowany kapitał przyda się dla wybrańców po 15,czy 20 latach niby pracy.A najbardziej sprawiedliwego systemu nie przegłosują.

    Odpowiedz
  • EXPERT(2018-11-07 11:49) Zgłoś naruszenie 53

    Tak jak powiedział Expert emeryt Waloryzacja emerytur i rent obejmuje wszystkich pobierających świadczenia emerytalno-rentowe, przy czym prognozowany wskaźnik waloryzacji ma wynieść 103,26 proc. Natomiast pobierający emerytury i renty o niższej wartości dostaną co najmniej 70 zł BRUTTO co miesiąc jeśli wskaźnik prognozowany waloryzacji 103,26 proc. danej emerytury lub renty wskazywałby niższą kwotę niż 70 zł i to są tzw. dodatkowe pieniądze dla emerytów oczywiście nie wszystkich. Inaczej ujmują osoba z minimalną emeryturą przy prognozowanym wskaźniku waloryzacji 103,26 proc. otrzymałaby około 33 zł BRUTTO. Natomiast przy minimalnej stawce dla wszystkich emerytów czyli co najmniej 70 zł BRUTTO otrzymuje ona dodatkowo około 37 zł BRUTTO co miesiąc do końca lutego następnego roku. licząc dodatkową kwotę dla minimalnej emerytury 37 * 12 miesięcy to daje nam w przybieżeniu 444 zł BRUTTO (Czyli słynne 500 + dla emeryta)

    Odpowiedz
  • expert emeryt(2018-11-07 09:03) Zgłoś naruszenie 180

    Znów podwyżka i waloryzacja używana zamiennie w teście ? TO NIE JEST TO SAMO !!! To są różne pojęcia. Nauczcie się wreszcie znaczenia słów !

    Odpowiedz