Rzecznik rządu: Decyzji ws. programu "Emeryt 500 plus" jeszcze nie ma

06.10.2017, 09:08; Aktualizacja: 06.10.2017, 11:29
"Jest nadwyżka budżetowa. Mamy pieniądze na różne świadczenia" - dodał Rafał Bochenek.

"Jest nadwyżka budżetowa. Mamy pieniądze na różne świadczenia" - dodał Rafał Bochenek.źródło: ShutterStock

- Decyzji w sprawie uruchomienia programu "Emeryt 500 plus" oraz tego, jak ten program będzie wyglądał jeszcze nie ma - poinformował w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak dodał, co do kwoty tego świadczenia również żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Holanda(2017-10-06 10:58) Zgłoś naruszenie 90

    Niech rząd i zarządy spółek państwowych zrobią sobie "5000 minus" to wystarczy na "emeryt 500 plus" i to dla wszystkich emerytów, a nie tylko dla tych, którzy korzystają z pomocy społecznej.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2017-10-06 11:31) Zgłoś naruszenie 160

    Ludzie nie mają podwyższonych najniższych emerytorSa poniżej1000 i to wcale nie są emerytury Z urzędu Proszę nie mówić że najniższe zostały podniesione Ci ludzie nie dostaną nawet tego dodatku bo wszystko się liczy od minimalnejJuz nie damy się wykiwac!!!!!!!

    Odpowiedz
  • real(2017-10-06 14:06) Zgłoś naruszenie 140

    Takie przemyślenie-najtrudniej maja "średniacy" - zero pomocy,nie obejmuje ich żaden program tylko dlatego,ze sobie radzili w zyciu często kosztem czasu z rodzina. Teraz maja jakieś tam emerytury np. 3000 zł,dzieci odchowane,obieci złodziejstwem frankowym itd. W kampani wyborczej PIS i Prezydenta nie było nic o dzieleniu społeczeństwa,miała być pomoc i ustawy dla wszystkich. I co,dzielicie i bawicie sie w poprzedników ?

    Odpowiedz
  • Obsrwatorka(2017-10-06 14:18) Zgłoś naruszenie 110

    Emerytura w kwocie netto 854 zł nie jest do przeżycia dla jednej osoby, bez pomocy bliskich. Dodatek jednorazowy w kwocie 500 zł nie rozwiązuje problemu. Jeśli jest , to emerytura, to powinno być minimum 1.100-1.200 zł na rękę szczególnie dla samotnego emeryta.

    Odpowiedz
  • wika(2017-10-06 16:18) Zgłoś naruszenie 50

    W pełni zgadzam się z realem, osoby, które pracowały całe życie ( 30- 40 lat), płaciły podatki i miały jako takie zarobki, a teraz mają trochę wyższe emerytury są zawsze pomijane, bo należy się innym, biedniejszym. A ilu jest pośród tych, którzy mają najniższe emerytury osób, które prowadziły działalność różnego typu ale składki płaciły od minimalnego wynagrodzenia i mają takież niskie emerytury. Teraz dopłacamy do nich ? Kiedy praca i płacenie składek i podatków nie będzie karane ?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • maga(2017-10-06 23:24) Zgłoś naruszenie 30

    kiedy wreszcie będzie jakaś pomoc dla niepełnosorawnych, często leżących , niedołężnych emerytów w zaawansowanym wieku, skazanych na pomoc e strony swoich dzieci też już w podeszłym wieku i na emeryturze!!!

    Odpowiedz
  • dramat(2017-10-07 07:32) Zgłoś naruszenie 20

    Zapewne ta dobra zmiana pół roku przed wyborami zacznie myśleć o ludziach w wieku 60+,którzy pracowali od 15 roku życia .Przepracowali 40+ lat,a dziś chodzą po śmietnikach,bez żadnych środków do życia.O takich ludziach pamiętali SLD.PSL,PO,PIS ,niby Solidarność ,ale jakoś tylko przed wyborami..Po wyborach ich pamięć zawodzi ,tracą ją .Taka dziwna choroba ,skleroza .Ci ludzie są w dramatycznej sytuacji staż 40/45 lat wiek 60+i kompletny śmietnik przez ok.5 lat.Tylko w tym kraju takie złodziejstwo,rozkradanie wypracowanego kapitału przez tzw Misiewiczów po 15/20 latach niby pracy,.Tacy ludzie bez żadnych środków do życia ,gdyby wiedzieli o jaką przyszłość walczyli w latach 70,80.na pewno by nie podnieśli rąk na komunę .Co im z idei wolnej Polski ,jeśli nie mają teraz zdrowia ,ani żadnego świadczena .Dramat.O pracy mogą sobie pomarzyć ,

    Odpowiedz