Wielkie liczenie esbeckich emerytur. Wszyscy pobierający świadczenia trafią pod lupę IPN

autor: Bożena Wiktorowska20.02.2017, 07:39; Aktualizacja: 20.02.2017, 07:53
Skalą operacji zaskoczeni są związkowcy.

Skalą operacji zaskoczeni są związkowcy.źródło: ShutterStock

Od 1 października byli esbecy otrzymają obniżone świadczenia. Przy okazji MSWiA przeprowadza lustrację wszystkich emerytowanych funkcjonariuszy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (123)

  • ja(2017-02-20 08:05) Zgłoś naruszenie 5524

    jestem ciekaw kto wypłaci różnice wysokości składek bo przeciez od nich liczona jest emerytura?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • erty(2017-02-20 08:16) Zgłoś naruszenie 7620

    To na siłe wyganiaja z urzedów urzednikow na emeryture !

    Odpowiedz
  • Zwiastun(2017-02-20 08:23) Zgłoś naruszenie 22160

    Ciekawe co teraz ten załgany idiota Płaszczak powie milicjantom.Znowu ,że ich nie obejmie ta ustawa?Skompromitowany debil-do dymisji!!!

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Zbigniew Sowa Wodzisław Śląski(2017-02-20 08:47) Zgłoś naruszenie 78200

    Oprawcy mają nieć wyższe emerytury od ofiar to jest sprawiedliwość wg europosła Zemke i szefa ZZ Szarego.. To tak jaby hitlerowcy, esesmani , funkcjonariusze NSDAP mieli zagwarantowane do końca swych dni emerytury specjalne znacznie wyższe od reszty niemieckich emerytur. Zemke pomyśl trochę.

    Pokaż odpowiedzi (12)Odpowiedz
  • prawdziwy katolik(2017-02-20 09:01) Zgłoś naruszenie 18450

    Komuś trzeba zabrać aby dać swoim. Prawe to i sprawiedliwe jako rzecze pupil PiS ojczulek T. Rydzyk /to ten co oszukał stoczniowców i wiernych/

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • obs1248(2017-02-20 09:01) Zgłoś naruszenie 9011

    Młyny historii mlą wolno ale wszystko ma swoją cenę. Warto o tym pamiętać zanim "pójdzie się na łatwiznę"! - oczywiście po szkodzie są sami mądrzy...

    Odpowiedz
  • koczkodan(2017-02-20 09:11) Zgłoś naruszenie 6623

    a wszystko o jednego człowieka - Przemka W. tak mściwe jest nasze "słońce Karpat"

    Odpowiedz
  • emeryt z ogólnego systemu ubezpieczeniowego(2017-02-20 09:15) Zgłoś naruszenie 107107

    Nie mundurowym emerytom/z ogólnego systemu/ już obniżają emerytury od 3 lat. W tym roku ma być jeszcze mniej nawet 4 razy mniej od inflacji .Inflacja w tym roku wynosi 2 % a podwyżka emerytury 0,4%.To dlaczego UBEKOM mieli by nie obniżać?Jak wszystkim to i również i im też.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Zawieszona(2017-02-20 09:23) Zgłoś naruszenie 3119

    Nawet ONI dostali okres przejściowy do października, a kobiety ur. w 1953 dalej mają zawieszone powszechne emerytury, gdyż ustawa wprowadzona 1.01.2013 bez okresu przejściowego dla najsłabszych kobiet53 (mundurowi dostali 12 lat okres przejściowy) i działa wstecz do 2008 r. W 2008 r to nie był przywilej dla kobiet53 takie było prawo dla wszystkich również wcześniejszych roczników, a my w 2012 nie mogłyśmy się wyzbyć wycofać czy zrezygnować z nabytej w dobrej wierze emerytury. Mam pytanie CZY W POLSCE USTAWA MOŻE ZOSTAĆ WPROWADZONA BEZ OKRESU PRZEJŚCIOWEGO DLA NAJSŁABSZYCH KOBIET53 I MOŻE DZIAŁA WSTECZ DO 2008 R I TAK BARDZO DYSKRYMINOWAĆ KOBIETY53?????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tom(2017-02-20 10:08) Zgłoś naruszenie 5124

    Za poprzedniej władzy takie obniżki emerytur byłyby nie do pomyślenia(pod ich płaszczykiem mieściło się wielu)

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-02-20 10:09) Zgłoś naruszenie 5544

    Pytam się o Bolka . Dlaczego Bolek ma brać jakąkolwiek emeryrture skoro Nas okradzionych Ustawą POmostową chciał palować.

    Odpowiedz
  • kamil(2017-02-20 10:18) Zgłoś naruszenie 17528

    Należałoby się przyjżeć które państwo jest bardziej totalitarne PRL , czy państwo PIS?

    Odpowiedz
  • Ppłk.rezerwy WP(2017-02-20 10:21) Zgłoś naruszenie 13615

    ZE MSW umył ręce. Podobnie zrobi WBE po rychłym uchwaleniu ustawy wojskowej Teraz przed sądami rozpatrującymi skargi pokrzywdzonych stroną będzie IPN a nie biura emerytalne. W końcu i tak sprawy trafią do ETPC i po kilku latach juź inny rząd będzie zwracał z odsetkami zabrane renty i emerytury tym nielicznym starcom , co dożyją tego czasu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bogu(2017-02-20 10:23) Zgłoś naruszenie 6527

    WSZYSTKIE emerytury należy zlikwidować . Dałoby to ogromne oszczędności.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Edek(2017-02-20 10:34) Zgłoś naruszenie 1197

    Karanie samych pracowników, byłoby niesprawiedliwe, należałoby wziąć pod uwagę planujących taki system; posłów, ministrów, premierów, biskupów, a po 4.06.89r. Prezydenta i Senatorów

    Odpowiedz
  • kermo(2017-02-20 10:38) Zgłoś naruszenie 15125

    mściwość katoli jest niezmierzona. a przecież ich religia jest miłosierna. dla kogo?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obserwator(2017-02-20 10:44) Zgłoś naruszenie 18821

    Kiedyś nastąpi powtórka z tej historii, ale będzie dotyczyła funkcjonariuszy PiS.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • olek(2017-02-20 10:52) Zgłoś naruszenie 611

    w końcu..!!! jakaś sprawiedliwość...czerpali zyski z nieszczęścia i prześladowań ludzi,którzy dzisiaj mają po 1000 zł emerytury a oni/ wypasy...a mieli być puszczeni w skarpetkach..a póścili nas....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • HISTORIA zatoczy KOLO wcześniej niż później ...(2017-02-20 10:54) Zgłoś naruszenie 13622

    DYKTATURA PIS-BOLSZEWIKÓW ... jest bardziej totalitarna niż DYKTATURA PRL-Bolszewików. Powinni o tym pamiętać już WYPRZEDZAJĄCO ... obecni FUNKCJONARUSZE współpracujący z DYKTATURĄ PIS.

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-02-20 11:03) Zgłoś naruszenie 163

    Jak ten artykuł ma się do treści odezwy profesjonalnego ministra MSW i A do funkcjonariuszy policji.Fałsz i obłuda. Policjanci " on" was okłamuje , dzisiaj zabierają waszym poprzednikom , jutra wam zabiorą, wszak służycie dla partii PIS-u. Po zmianie władzy jesteście ugotowani. Ta odezwa do was to skrajne oszustwo!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz