Wielkie liczenie esbeckich emerytur. Wszyscy pobierający świadczenia trafią pod lupę IPN

autor: Bożena Wiktorowska20.02.2017, 07:39; Aktualizacja: 20.02.2017, 07:53
Skalą operacji zaskoczeni są związkowcy.

Skalą operacji zaskoczeni są związkowcy.źródło: ShutterStock

Od 1 października byli esbecy otrzymają obniżone świadczenia. Przy okazji MSWiA przeprowadza lustrację wszystkich emerytowanych funkcjonariuszy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (123)

  • Neron(2018-01-17 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    ZA kilka lat obniżymy emerytury pracującym na rzecz totalitarnego PIS-u.

    Odpowiedz
  • Ktoś tam(2017-08-23 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie opamiętajcie się o czym wy piszecie,komu zabrać,a komu nie zabrać.Po upadku muru Niemcy od razu zrobili porządek ze swoimi Generałami.Zabrali i zdegradowali.A u nas się ******* przez 27 lat.Tak to jest gdy Prezydentem został analfabeta który siedział w śmierdzącej skarpecie Kiszczaka.

    Odpowiedz
  • kokon(2017-07-04 07:16) Zgłoś naruszenie 10

    skoro wśród duchownych są pedofile to należy ukarać wszystkich księży ale również zakonnice bo należą do grupy przestępczej, która wie o molestowaniu nieletnich

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rom(2017-07-04 06:57) Zgłoś naruszenie 10

    ciekawe kto zapłaci odszkodowania za bezprawnie zabrane emerytury i skąd będą pieniądze na zwrot emerytur

    Odpowiedz
  • II sort(2017-03-19 15:57) Zgłoś naruszenie 30

    Ogromne emerytury ? Czy 3 tys. i 4 tys. zł to są ogromne emerytury b. policjantów po 30 latach pracy ? Dlaczego inni nie ruszyli **** do tej służby , też mieliby takie. Więc odczepcie się wszyscy od nich !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna KLz(2017-02-26 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Czy Ci co schowali się w innych Organach państwowych także będą "prześwietleni"? np. w PIP ?/

    Odpowiedz
  • Magdalenka(2017-02-21 10:32) Zgłoś naruszenie 61

    Faktycznie to BUBEL.Emeryturyi renty powinno sie obnizyc wylacznie APARTAOWI KOMITETU CENTRALNEGO POLSJIEJ ZJEDNOCZONEJ PARTII ROBOTNICZEJ KTORA KIEROWALA I NADZOROWALA SLUZBY BEZPIECZENSTWA I CALY RZAD W PRL-u!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • ada(2017-02-21 10:27) Zgłoś naruszenie 60

    DECYZJA SLUSZNA JAK NAJBARDZIEJ,TYLKO PROBLEM POLEGA NA TYM ZE ZNOW RESORTY SILOWE SA LEPIEJ WYNAGRADZANE I MAJA LEPSZE EMERYTURY I ZASILKI OD RESZTY SPOLECZENSTWA!A PRZECIEZ OBECNIE SLUZA OD 1989 R NOWEMU TOTALITARNEMU PANSTWU PRAWICOWO;LIBERALNO-KATOLICKIEMU I NIC SIE W TYM WZGLEDZIE NIE ZMIENILO!

    Odpowiedz
  • Najciekawsze ....(2017-02-21 10:06) Zgłoś naruszenie 81

    ... jest to, że ustawę uchwalono w roku Miłosierdzia Bożego, a żaden biskup słówkiem nie pisnął mimo, że połowa kleru była tajnymi współpracownikami tych służb. Widać nic nie nauczył ich papież Jan Paweł II, który wybaczył swojemu zabójcy.

    Odpowiedz
  • mw(2017-02-21 09:37) Zgłoś naruszenie 17

    Dzięki PIS wreszcie zaczyna działać sprawiedliwość dziejowa dla Polaków

    Odpowiedz
  • norb(2017-02-21 08:09) Zgłoś naruszenie 30

    Ciekawe, czyli jeśli ktoś nie pracował w SB, to i tak IPN odpowie, że nie pracował, tylko, że nie zachowała się teczka. Taki dokument po wielu latach może być wyciągany jako sugestia, że jednak pracował tylko teczka zniknęła.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kawu(2017-02-20 23:54) Zgłoś naruszenie 82

    Panstwo ktore nie uznaje prawnie uzgodnionych i ustalonch zasad jest BEZPRAWIEM,. Zanaczam te sprawy mnie nie dotcza,.

    Odpowiedz
  • wewiórka(2017-02-20 20:08) Zgłoś naruszenie 100

    Czemu nie zabiera się emerytur prokuratorom i sędziom oraz sekretarza PZPR , począwszy od sekretarz gminnych poprzez miejskich powiatowych , wojewódzkich i KC PZPR to oni wydawali dyspozycję służbą

    Odpowiedz
  • Nie czarujmy się ...(2017-02-20 20:02) Zgłoś naruszenie 82

    ... obniżenie przelicznika do 0% za każdy rok wysługi sprawia, że emerytury są de facto zabrane a nie obniżone, zgodnie z zasadą "nie mnóż cholero przez zero". Nawet 30 lat wysługi daje ZERO emerytury (30x0=0). Także w przypadku rent zmniejszenie o 10% za każdy rok służby od podstawy wymiaru, już przy wysłudze tylko 10 letniej daje obniżkę o 100%, czyli faktyczne całkowite zabranie renty inwalidzkiej, często związanej ze służbą. Jest to akt wyjątkowego zwyrodnialstwa pomysłodawcy i ustawodawcy, dokonanie faktycznej eutanazji na niepełnosprawnych. Wszystko to skutkuje zasiłkami z funduszu opieki społecznej dla większości oficerów służb specjalnych i ich rodzin.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dada(2017-02-20 19:33) Zgłoś naruszenie 81

    Błaszczak, Zieliński Misiewicze Jaki, cala mściwa hołota myśli tylko o jednym jak napełnić Swoje koryto, kosztem obywateli II sortu, Górski ma rację w Uchu.Prezesa, że najłatwiej rządzi się przez skłócenie,a do tego nasz ciemnogród kupuje to, nie patrząc że za.chwilę sami staną się ofiarą

    Odpowiedz
  • 11(2017-02-20 18:23) Zgłoś naruszenie 50

    Cytat "Jeśli nie mamy teczki konkretnej osoby, wówczas informujemy ZER, że nie zachowała się dokumentacja dotycząca służby w SB" - czyli nawet jak nie ma teczki nie jesteś w 100% czysty dla władzy, tylko Twoja teczka została zniszczona (przecież wiadomo w jakim celu) lub jej jeszcze nie odnaleziono (siedzisz cicho i władzy nie wadzisz) ...a to pozostaje tylko kwestią czasu.

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-02-20 17:22) Zgłoś naruszenie 101

    Rodacy zainteresowani! poczytajcie o przestępstwie tzw. fałszu intelektualnym / potwierdzenie nieprawdy w dokumencie. Należy sprawdzić treść informacji o przebiegu służby / a będzie wiele pomyłek/ i w przypadku nieprawdziwej informacji , po wyroku sądowym pozytywnym , wszczynajcie postępowania karne i cywilne wobec pracowników IPN/ tego co podpisał treść informacji. Karnie odpowiadają za przekroczenie uprawnień ,cywilnie za czynności urzędnicze i to całym swoim majątkiem/ tzw. przestępstwo urzędnicze/ Nie zapomnijcie o zadośćuczynieniu finansowym. A póżniej zastanowić się trzeba czy nie wszczynać postępowań imiennie wobec posłów PIS , którzy głosowali za taką ustawą ,zgodnie z sugestią mec. Giertych . Trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 27lat(2017-02-20 16:49) Zgłoś naruszenie 110

    Nareszcie !!!

    Odpowiedz
  • EMERYT ZA 1500(2017-02-20 16:39) Zgłoś naruszenie 39

    DO JA a czy wiesz ze byly placone skladki na ererytury? DO 1980 nie wszyscy placili skladki na emeryture miedzy innymi wojsko,policja MSW A JA PRACOWALAM 40 lat i mam brutto 1900 zlotych bez obrazy a sprawiedliwosc musi byc !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • maccard(2017-02-20 16:15) Zgłoś naruszenie 132

    To nie są żadne emerytury esbeckie. Za służbę w organach totalitarnego państwa emerytury zostały już dawno obniżone poniżej minimum (jak za okres bezskładkowy) i zrobił to rząd PO. Teraz obniża się emerytury policjantów i żołnierzy, którzy kiedyś przeszli pozytywnie weryfikację i którym Państwo Polskie zagwarantowało, że będą traktowani sprawiedliwie. Ale wielbiciele "dobrej zmiany" sami jeszcze zapłaczą, to kwestia czasu. Te rządy, mające charakter bolszewicki dbają bowiem tylko o własną nomenklaturę. Polskę mają w ****** Ciekawe kogo wtedy lud smoleński będzie winić? Bo przecież nigdy siebie...

    Odpowiedz