ZUS nie bank, składek nie odda. Rząd nie zwróci pieniędzy wpłacanych na emerytury

autor: Bożena Wiktorowska13.02.2017, 07:19; Aktualizacja: 13.02.2017, 10:19
emeryt, emerytura

Eksperci nie mają wątpliwości, że propozycja zmian jest wyjątkowo niebezpieczna.źródło: ShutterStock

Prawo do emerytury z ZUS będą mieć tylko osoby, które udowodnią 15 lat opłacania składek. Jeśli zabraknie im choćby kilku dni, nie dostaną nic. To najnowszy pomysł rządu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (103)

  • i co ?(2017-02-13 19:55) Zgłoś naruszenie 31

    To wina Tuska. Gdyby lepiej rządził, PiS by nie wygrał wyborów.

    Odpowiedz
  • zgroza(2017-02-13 20:00) Zgłoś naruszenie 31

    macie te swoje 500+, rząd znalazł idiotów do pracowania na 500+

    Odpowiedz
  • ZUS(2017-02-14 00:53) Zgłoś naruszenie 40

    Prawo do emerytury z ZUS będą mieć tylko osoby, które udowodnią 15 lat opłacania składek. Jeśli zabraknie im choćby kilku dni, nie dostaną nic. To najnowszy pomysł rządu. -MOŻE TYM TZW.POMYSŁEM ZAJMIESIE PROKURATOR GENERALNY.CZY USANKCJONOWANIE KRADZIEŻY JEST PRZEZSTĘPSTWEM?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • no tak(2017-02-14 11:50) Zgłoś naruszenie 12

    Głupi Naród na nic lepszego nie zasługuje ! zdychajcie s-syny !

    Odpowiedz
  • vb(2017-02-14 17:10) Zgłoś naruszenie 30

    Dla tych co nie pracuja 500+ to pieniadze są a dla tych co pracowali to nie ma !!!!! gdzie my jesteśmy w dzungli , kto silniejszy ?

    Odpowiedz
  • Abc(2017-02-14 17:54) Zgłoś naruszenie 10

    A co z leniami pracującymi na czarno, z więźniami, oni też maja emeryturę. Pytam się za co. Mają pełen wikt i opierunek. Lepiej żyją niż ciężko pracujący Polak. A jak zwykle mały Polak musi być oskubany. Niech podniosą progi podatkowe. Bogatych opodatkować tak jak na zachodzie, a nie zostawiać podatek liniowy. I ci bogaci śmieją się w oczy i drwią.

    Odpowiedz
  • Obywatelka(2017-02-15 10:29) Zgłoś naruszenie 01

    35-40 lat pracy lub 60-65 zycia I min 25-30 lat pracy wtedy emerytura to bedzie sprawiedliwe ,oraz bez piramid zarobkowych tylko zalezne od pracy I wiedzy wszyscy odprowadzaja skladki .Wtedy beda pieniadze ,kto chce to nazbiera Lata pracy I wychowa dzieci a nie za darmo rozdawac kase wystarczy po 200 zl na kazde dziecko, Ja pracowalam I dzieci wychowalam ,wyksztalcilam I sie da Emerytury po latach 35-40 pracy nie ale zapomogi I 500plus tak pomyslcie niby madrzy politycy.

    Odpowiedz
  • xxx(2017-02-16 13:14) Zgłoś naruszenie 20

    Chore , nieuczciwe , wiarołomne państwo ; nieodpowiedzialni , bez wyobraźni i zapatrzeni wyłącznie w siebie ( pożal się Boże ) politycy.

    Odpowiedz
  • Smile(2017-02-19 03:30) Zgłoś naruszenie 00

    Hmm, a jednak partia zlodziejska. W sumie po podpis.c.e.tta nic juz mnie nie zdziwi. Oczywiscie to dla naszego dobra, a jakze bezpiecznego dobra. Wlasciwie nie widze powodu, aby przestac wierzyc w ichnie wielkie hasla.nie boje sie mixu, tam gdzie zyje istnieje on juz jakis czas i ludzie czuja sie wolni, bo panstwo ich nie ograbia. A u nas jak zwykle...wspolczuje tym, ktorzy nie maja gdzie wyjechac.

    Odpowiedz
  • jola(2017-02-20 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Mam przepracowane 9 lat i 9 miesiecy od lat nie pracuje,a to dlatego ze musialam opiekowac sie schorowana mama/kiedys rzad nie dawal tych 520 za opieke/jak mama zmarla zaczelam szukac prace,a ze mam 54 lata nigdzie jej nie moge zdostac.Chetnie podjelabym prace bo z pensji meza zyjemy na styk z kalkulatorem w reku.a czesto brakuje i pozyczamy ,a potem oddajemy.Jakim prawem rzad chce mnie okrasc?Przed wielu laty gdy zrobiono dewaluacje z 200 tys jakie mialam na ksiazeczce mieszkaniowej zostalo 20 zl.Wtedy rzad okrad i teraz chce zrobic to samo.Jesli nie chca placic niech oddadsza wklad jaki zabrano na zus z mojej pensji.

    Odpowiedz
  • 10,5(2017-02-21 15:07) Zgłoś naruszenie 10

    ZUS jak złodziej, zabrał pieniądze i ani myśli o oddaniu!

    Odpowiedz
  • Piotr(2017-10-27 12:36) Zgłoś naruszenie 10

    Widać ze Pani pisząca ten materiał zielonego pojęcia nie ma o obowiązujących przepisach emerytalnych ZUS a nawet o tych z przed roku 1999 LUB TEM MATERIAŁ TO CELOWA MANIPULACJA LUDŻMI podam jeden przykład obecnie obowiązuje min 30 letni okres składkowy dla mężczyzn i 25 letni dla kobiet żeby nabyć prawo do emerytury i jak zbraknie nawet jednego dnia okresu składkowego to nie mamy co liczyć na emeryturę i pieniądze płacone przez lata poszły się peir... To jak to się ma do proponowanej zmiany na 15 lat wymaganego okresu składkowego - kto mądry to zaskoczy TYle przykładu reszta - czytać przepisy i porównać

    Odpowiedz
  • Tak powinno być ! (2018-01-10 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej zrobić dobrowolność płacenia składek. Co miesiac sam zus 1200 zl . Ja sam wiem co z kasą robić.

    Odpowiedz