Polacy nie chcą dłużej pracować. Kto tylko może, sięga po wcześniejsze świadczenia

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki23.01.2017, 07:16; Aktualizacja: 23.01.2017, 08:42
Duży wzrost liczby świadczeniobiorców – o blisko 30 proc. – nastąpił także w emeryturach pomostowych

Duży wzrost liczby świadczeniobiorców – o blisko 30 proc. – nastąpił także w emeryturach pomostowychźródło: ShutterStock

Dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pokazują, że bardzo szybko rośnie atrakcyjność wypłat pełniących funkcję wcześniejszej emerytury.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (87)

  • Kasia(2017-01-23 09:04) Zgłoś naruszenie 11911

    Artykuł w jednym zdaniu napisał prawdę i w następnych rozważaniach całkowicie ją pomija, nikt ale to nikt nie zatrudnia kobiet nawet nie 60 letnich ale tych po 50 roku życia!

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • emeryt(2017-01-23 09:35) Zgłoś naruszenie 7611

    no i dobrze, niech ludzie trochę pożyją na emeryturze

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • młody(2017-01-23 09:40) Zgłoś naruszenie 11314

    Nie wszyscy! Na państwowych posadach siedzą osoby w wieku 70 i więcej lat. Nie chcą odejść, bo zarabiają dobrze, a niektórzy biorą zarówno pensję, jak i emeryturę. Oczywiście, jak ktoś haruje i jest dokładnie wypalony zawodowo, to odchodzi, ale siedzę tacy, którzy niewiele robią, bo mają odpowiednie "stanowiska" i celebrują swoją pozycję. Nie są niezastąpieni, młodsi robiliby to samo lepiej i taniej. Uważam, że "dobra zmiana" powinna zmusić tych 70-latków do odejścia na emeryturę. Ja tam, jeśli dożyję do swojego wieku emerytalnego, nie zamierzam pracować ani dnia dłużej!

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • jarek(2017-01-23 09:54) Zgłoś naruszenie 3716

    Co będzie musiała obiecać partia populistyczna aby wygrać kolejne wybory?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • MOSZE(2017-01-23 09:57) Zgłoś naruszenie 15

    dodajcie komentarz TYLKO BEZ HIPOKRYZJI PROSZĘ

    Odpowiedz
  • ciekawy(2017-01-23 09:57) Zgłoś naruszenie 1139

    Dlatego wprowadzono ustawę zwaną denazyfikacyjną tfu niby contra esbekom. A tak faktycznie przeciwko starym emerytom wojskowym, policyjnym i wielu którzy uzyskali świadczenia za czasów PRL, a nie mieli nic wspólnego z UB /ci raczej nie żyją/ lub SB, ZOMO, Milicją. Uderzono też w ich rodziny i niepełnosprawne dzieci. Dobre i prawdziwe jest spostrzeżenie Kasi /dla kobiet burdel małżeński i praca nad siły lub agencja towarzyska i kryminał za aborcję, i za tą samą pracę mniej niż facet/ i młodego /co nam Kaczafi i pozostali starcy w Sejmie udowadniają/. Do emeryta za takie świadczenia trudno przeżyć. Wielu się rozpije i umrze. Ile płacą za takie zwięzłe posty?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • MOSZE(2017-01-23 09:59) Zgłoś naruszenie 03

    TO CO CHCECIE DODAJECIE ,,PODAJECI E

    Odpowiedz
  • Dosia(2017-01-23 10:01) Zgłoś naruszenie 927

    Jesteś bez rozumu. Sory ale tak jest. Ja po przepracowanych 40 latach - nie mam wieku emerytalnego, emerytury. Do jakiej pracy mam pójść. Jestem zmęczona, sprawowana i schorowana. Kto taka babe do pracy weźmie. Na stróża za 650pln i z czego żyć, dasz radę. Całe życie dzieci, praca i dom. Nie chcę dzieci obciążać dość pracowałam by otrzymać minimum. To wstyd tak żyć, a przez całe życie harowalam. Ale stara baba musi odejść. I tak wyrzucononie z pracy bez świadczeń. I nie mów mi że jestem leniwa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • meg(2017-01-23 10:26) Zgłoś naruszenie 1435

    Bzdura, znam mnóstwo ludzi, którzy pracują mimo wieku emerytalnego, odchodzą ci, których pracodawcy się pozbywają albo tacy co im w pracy nie idzie dobrze!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ciekawski(2017-01-23 10:42) Zgłoś naruszenie 1241

    Zastanawiam się, dlaczego nauczyciel może otrzymać wcześniejszą emeryturę a pracownik ZUS nie może? Tym bardziej, że poziom stresu w instytucji jest znacznie wyższe niż w szkole (mam porównanie) a wymagania odnośnie sakokształcenia znacznie wyższe.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • obserwator emeryt (2017-01-23 11:25) Zgłoś naruszenie 5612

    po prostu młody człowiek musi wiedzieć ,że ludziom chodzi o socjal czyli na bułki i mleko oraz zapłacić czynsz i media ,żeby nie zostać bezdomnym bo wydłużenie wieku emerytalnego do 67lat pozbawiało ludzi wszelkich praw do świadczenia emerytalnego .Jeśli kto stracił wcześniej pracę bo był już "stary" wysłużony" schorowany , nie miał długich nóg , nie doczekał by się tej emerytury 67 , bo wcześniej pewnie umarłby z przepracowania i chorób...Wybuch w Czarnobylu zrobił swoje. Normalnym faktem jest ,że każdy kto ma uprawnienia emerytalne sięgnie po to świadczenie , chociaż nie da mu to możliwości godnego życia. Wydłużenie wieku do 67 lat to była ściema dla nie kumatych . Nie każdy podcina gałąź na której siedzi a poprzednia ekipa podcięła sobie świadomie .Stąd zmiana oby dobra czego wszystkim życzę.

    Odpowiedz
  • Róża (2017-01-23 12:01) Zgłoś naruszenie 1650

    Idźcie wczesniej to z pewnością uzyskacie emeryturkę , która nie wystarczy wam na mleko, do tego doprowadzi pislam , a kaczor bedzie sie z was smisł hahaha

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • mam z 20 kolegów po 50tce(2017-01-23 12:20) Zgłoś naruszenie 592

    Chcą Pracować !!!!!!!! I co ???? ZERO Pracy nie ma !!!!! Więc po co pisać te bzdety ????

    Odpowiedz
  • Henryk(2017-01-23 12:21) Zgłoś naruszenie 8311

    Poprzedni Rząd PO-PSL podniósł wiek emerytalny, do 67, aby nie płacić zasłużonych emerytur wprowadził głodowe świadczenia przedemerytalne 875 zł netto dla ludzi którzy przepracowali min 40 lat a niektórzy nie mając wieku emerytalnego 67 przepracowali nawet 45 lat.To był skandal na skalę światową.Polacy a w szczególności Polki nie powinny już nigdy na nich oddać głosu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anka(2017-01-23 12:48) Zgłoś naruszenie 804

    Polacy są po prostu pochorowani. Nie mają siły na dalszą pracę wolą zyć w nędzy Państwowa służba zdrowia to porażka.Mam 57 lat i marze o emeryturze .Ja sama mam wizytę do endokrynologa na 3.2018,a do urologa na lipca 2017.Jaka jest w Polsce opieka medyczna w porównaniu do państw zachodnich ,a nam sie każe pracować jak w Niemczech czy USA.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kogo to obchodzi(2017-01-23 12:55) Zgłoś naruszenie 650

    Też mi odkrycie Ameryki. W tragicznej sytuacji pracowników 50+ (bez względu na ich kompetencje zawodowe) oczywista staje się ucieczka na emeryturę. Świadczenie gwarantuje określony, stały dochód, który pozwala jakoś przeżyć, natomiast pozostawanie w pracy może skończyć się wypowiedzeniem przez pracodawcę i brak środków do życia. ale...

    Odpowiedz
  • PRECZ Z NIEROBAMI(2017-01-23 13:17) Zgłoś naruszenie 345

    tylko lewusy w urzedach by robiły do smierci, chyc łopate,zapiepszaj,przy maszynie,w piekarni,w kopalni,hucie, lewusy tylko graja w bammmmbuuuuko i nieroby

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ema 4600brutto(2017-01-23 15:24) Zgłoś naruszenie 256

    -Dlaczego nikt nie pyta dlaczego uciekamy na emę? - ja uciekłem z pracy na eme mając 63 lat mając po uszy niedouczonych kolegów ( licencjatów) wszystko wiedzących. Nie cierpiących wszystko co napisane lub drukowane ( regulaminy ,kodeksy, procedury) niezbędne do poprawnego wykonania powierzonej pracy. Kadra zarządzająca ( ojciec córka,ciotka , kuzyn).Na emie już 8 lat , nadal pracuję .bo ćmiki drogie i jeszcze chcą mnie do tej roboty.

    Odpowiedz
  • zmęczona bieda(2017-01-23 16:30) Zgłoś naruszenie 285

    i po wuj mam pracować, gdzie mam 38 lat pracy i 2 tys. netto i to ostatnio mi podwyższyli, bo dwa lata temu miałam 1. 500 zł, cholerny kraj, ************ idioci rządzący, żeście mnie zniewolili, nienawidzę was, czekam na śmierć bo mam dosyć życia w biedzie,a teraz jeszcze *********** że przez emnie emerytkę kraj upadnie bo ja będę brała swoją wypracowaną jałmużnę. Zgroza, jak rząd nas niszczy odkąd cholerne solidaruchy z lat 80 objęły rządy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz