Rząd rekomenduje: 25 proc. środków z OFE na FRD, 75 proc. na IKE

02.01.2017, 16:13; Aktualizacja: 02.01.2017, 16:48
pieniądze

W dokumentach przypomniano, że rząd wnosił o powiązanie prawa do emerytury z zakazem lub ograniczeniem możliwości dalszego zarobkowania.źródło: ShutterStock

Rząd rekomenduje przeznaczenie pozostałych w Otwartych Funduszach Emerytalnych środków w 25 proc. na Fundusz Rezerwy Demograficznej i w 75 proc. na Indywidualne Konta Emerytalne - wynika z dokumentów przyjętych przez rząd w końcu 2016 roku, do których dotarła PAP.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • EWA(2017-01-03 07:58) Zgłoś naruszenie 40

  Ilu podatników bez przywilejów musi składać się na emeryturę dla jednego uprzywilejowanego rolnika lub mundurowego? Czyżby eksperci" nie zauważyli, że dopóki będą przywileje, dopóty zawsze będzie brakowało pieniędzy na emerytury? Te wszystkie zmiany idą pod hasłem: jak okraść ciężko pracujących i płacących wysokie składki!

  Odpowiedz
 • antypis(2017-01-04 19:43) Zgłoś naruszenie 31

  Dlaczego chcą mi ukraść 1.4 pieniędzy odprowadzonych od MOJEJ pensji, ja się na to NIE ZGADZAM

  Odpowiedz
 • Mural(2017-01-03 07:15) Zgłoś naruszenie 20

  Chyba te zmiany nie dotyczą ludzi na kilka lat przed emeryturą??!Nawet, gdyby zdecydowali się pracować dłużej, niż stanowi nowa ustawa PIS-u. ""Rząd wskazuje też, że do rozważenia jest zasada, by prawo do comiesięcznego świadczenia emerytalnego miały jedynie osoby, które posiadają minimum 5-letni staż pracy, a ich wyliczona emerytura przewyższa jedną trzecią kwoty emerytury minimalnej, albo konieczność posiadania co najmniej 15/20 letniego stażu pracy. Rząd wskazuje też jako racjonalny postulat wypłaty minimalnej emerytury dopiero po przepracowaniu określonego okresu pracy, tj. 15 lat składkowych"""//to chyba 35 lat lub 40 pracy wystarczy????

  Odpowiedz
 • Luk(2017-01-03 07:41) Zgłoś naruszenie 10

  Mydlenie ludziom oczu. Pieniędzy na emerytury już teraz brakuje a za kilkanaście lat ich nie przybędzie. System emerytalny wymaga głębokich zmian, nie pudrowania trupa jakim jest ZUS. Pierwszą i chyba najważniejszą zmianą powinno być zakomunikowanie ludziom, że utrzymując obecny system nie mają co liczyć na państwo. Jeśli ludzie będą tego świadomi, to łatwiej im będzie przełknąć zmiany, które powinny obejmować: 1. włączenie wszystkich grup pozostających poza systemem powszechnym, do tego systemu, 2. likwidację większości przywilejów emerytalnych z pozostawieniem tylko tych, które są ze względów medycznych uzasadnione, 3. wyrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn i podniesienie go. Po tych zmianach można by było ocenić, czy trzeba pójść głębiej i wprowadzić emerytury obywatelskie, a tak sądzę będzie, czy te zmiany wystarczą.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane