statystyki

Program "Czyste powietrze". Pieniądze na termomodernizację znacznie bardziej dostępne [WYWIAD]

autor: Zofia Jóźwiak03.06.2020, 19:00
Piotr Woźny

Piotr Woźnyźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Kuba Atys Agencja Gazeta

Zamierzamy dokonać zmiany w prawie ochrony środowiska. Umożliwiłaby ona wydawanie zaświadczeń przez wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast właściwych ze względu na miejsce zamieszkania osoby, która o to występuje - mówi Piotr Woźny, do ubiegłego tygodnia prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W zmienionym programie „Czyste Powietrze” bardzo ograniczono wsparcie, zwłaszcza na część termomodernizacyjną. Czy nie zniechęci to do korzystania z programu?

Kwota podstawowego dofinansowania w programie to 20 tys. zł. Dotychczasowe przeciętne wsparcie udzielane w poprzedniej wersji programu wsparcie na jeden wniosek wynosiło 18,5 tys. zł. Te 53 tys. sprzed zmiany były bardziej wirtualne niż realne, trzeba było spełniać bardzo wiele warunków, w tym mieć bardzo niskie dochody, do 600 zł na osobę w rodzinie. No i wypełniać bardzo skomplikowane formularze. To ograniczało zasięg programu. Obecna wersja zdecydowanie upraszcza aplikowanie, a więc pieniądze będą znacznie bardziej dostępne.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie