statystyki

Środowisko ponad wszystko, czyli więcej uprawnień dla inspekcji

autor: Patryk Słowik25.06.2018, 07:44; Aktualizacja: 25.06.2018, 08:26
Postulaty wzmocnienia inspekcji ochrony środowiska odpowiedzialny za naturę resort formułował od wielu lat.

Postulaty wzmocnienia inspekcji ochrony środowiska odpowiedzialny za naturę resort formułował od wielu lat.źródło: ShutterStock

Szereg uprawnień rozpoznawczych i operacyjnych dla inspekcji ochrony środowiska – to pomysł rządu na walkę z szarą strefą w gospodarce odpadami i przedsiębiorcami, którzy wybierając drogę na skróty, zatruwają nas wszystkich.

– Projekt ustawy o inspekcji ochrony środowiska jest potrzebny, ale wymaga licznych korekt. Dostrzegamy potrzebę rozwiązania problemu szarej strefy w procesie gospodarowania odpadami poprzez zwiększenie efektywności i sprawności kontroli dokonywanych przez inspekcję ochrony środowiska. Ale z wieloma propozycjami się nie zgadzamy – mówi radca prawny Dominik Gajewski, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Przedsiębiorcy obawiają się, że pomimo słusznego celu wybrana droga może zamienić się w polowanie na czarownice. Przykład? Resort środowiska chce, aby inspektorzy środowiskowi mogli przeszukiwać pomieszczenia należące do biznesu w zasadzie bez ograniczeń. Konfederacja Lewiatan uważa, że takie uprawnienie powinno dotyczyć wyłącznie przypadków, gdy jeszcze przed przeszukaniem urzędnicy mają uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa.


Pozostało jeszcze 48% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • I to wszystko ....za min krajową(2018-06-25 08:40) Zgłoś naruszenie 20

    Najlepiej dowalić to Pani Jasi co rozliczała śmieci... niech kontroliruje

    Odpowiedz
  • żałosne pensje(2018-06-27 22:53) Zgłoś naruszenie 10

    A pensje w WIOŚu (Inspekcja, Monitoring, Laboratorium) po 2200-2500 brutto. Kto jeszcze chce pracować za takie pieniądze?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie