To ostatni moment na ratowanie Puszczy Karpackiej. Za dziesięć lat będzie za późno

autor: Lidia Raś01.03.2018, 18:45; Aktualizacja: 04.05.2018, 11:33
TPN

Obszar projektowanego Turnickiego Parku Narodowegoźródło: Materiały Prasowe

- Skala cięć na terenie projektowanego Turnickiego Parku Narodowego jest ogromna – mówi Piotr Klub z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze. – Park powinien powstać już dawno temu i być udostępniony turystom, naukowcom oraz lokalnej społeczności, a tymczasem to, co pozostało po historycznej Puszczy Karpackiej, traktowane jest jak zwykły las gospodarczy. Poziom wycinki jest nawet większy niż w Puszczy Białowieskiej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • ?(2018-03-02 10:35) Zgłoś naruszenie 1021

    co lepsze wycinanie chorych drzew czy niszczenie ich przez korniki?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mrufka(2018-03-03 20:57) Zgłoś naruszenie 106

    korporacja Lasy Państwowe znów tnie dla kasy. Widzę tiry wywożące ścięte drzewa codziennie, jadą na niemieckie autostrady, a potem może dalej do zachodnich nabywców. Serce boli, stare drzewa już poznikały z mojej okolicy, a skala wycinki jest tak ogromna, jak nigdy wcześniej. Piszę z woj. zachodniopomorskiego. Bardzo, bardzo smutne... Jak dla pieniędzy można zniszczyć to, co najpiękniejsze...

    Odpowiedz
  • Anna(2018-05-04 20:43) Zgłoś naruszenie 92

    Ile w POlsce powstało tartaków od chwili przystąpienia Polski do UE?Przecież to głownie zachodowi zalezy na naszym drzewie .Traktowani jesteśmy jak kraj kolonialny.

    Odpowiedz
  • v(2018-03-02 06:08) Zgłoś naruszenie 85

    wybuduje sie w tej pusczy mieszkania+ tbs a do niedzwiedzi ktore z braku miejsc zerowych beda widoczne na ulicach bedzie sie strzelac stad prawo lowieckie jest teraz poprawiane

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • z.(2018-03-02 10:57) Zgłoś naruszenie 87

    Znowu wygra kornik drukarz, jak w Puszczy Białowieskiej?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ragnar(2018-03-04 09:07) Zgłoś naruszenie 82

    Wyciąć i zabetonować, jak łby większości społeczeństwa, które juz nie widzi patologi umysłowej w jakiej sie znajdują.

    Odpowiedz
  • European Union law(2018-07-11 00:16) Zgłoś naruszenie 41

    STOP wycince zdrowych drzew w polskich puszczach i lasach ! Wycięto za rządów PiS zdecydowanie za dużo drzew jak na tak krótki okres. Najpierw Puszcza Białowieska (wycięto 150 letnie czasem zdrowe drzewa!) teraz bezduszna rzeź Puszczy Karpackiej (obie na liście Unesco), w dodatku straty w Puszczy Białej (tam tez za dużo wycięto i zmieniono jej dawną strukturę gatunkową),straty w Borach Tucholskich po ogromnych nawałnicach. I wiele innych lasów i parkow zniszczonych od czasu przyjęcia ustawy o wycince w sali kolumnowej...Im więcej drzew tym łatwiej wstrzymać postępujące globalne ocieplenie. Lasy Państwowe i Min. Szyszko i Kowalczyk zgrzeszyli ciężko! Kryminał. Komu tyle drzewa? O.Rydzykowi??

    Odpowiedz
  • Wiedza nie boli(2018-10-29 21:07) Zgłoś naruszenie 00

    Hahaha "Piotr Klub zwraca uwagę, że większej nawet niż w Puszczy Białowieskiej, bo tam z 1 hektara planowano pozyskanie 3,65 m3 drewna, a na terenie planowanego TPN 0 3,85 na m3" :D Ktoś to redaguje przed wystawieniem na widok publiczny? 3,65 m3 z hektara?! To przecież skandal! To jakieś... 2 dorodne świerki :D Ludzie, co mądrzejsi, nie traćcie czasu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Grim Sfirkow(2019-05-23 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Zdecydujcie się - niby się nie opłaca, a jednak Lasom Państwowym się opłaca. Jak sie opłąca, to znaczy że ludzi do pracy mają. Widac, że "ekolodzy" przygotowują się do zdewastowania kolejnego ekosystemu leśnego.

    Odpowiedz