Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Brak zwolnień z w-f i śmieciowego jedzenia: Co zmieni się w szkołach w roku 2015/2016

Darmowe podręczniki dla uczniów - czy dla wszystkich? Przede wszystkim od września zostanie wprowadzony kolejny etap reformy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zakłada ona, że do 2017 r. wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum będą uczyć się z książek, za które zapłaci rząd. Trzy pierwsze klasy podstawówki dostaną elementarz przygotowany przez MEN. W przypadku kolejnych etapów szkoły dostaną pieniądze i kupią podręczniki na wolnym rynku. 1 września 2014 r. bezpłatny podręcznik „Nasz elementarz” dostali uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych. W tym roku otrzymają go drugoklasiści, a czwartoklasiści oraz uczniowie pierwszych klas gimnazjów będą korzystać z podręczników, które zapewni im szkoła. Dokładny harmonogram reformy podręcznikowej znajdziesz tutaj>> Jednak, jak się dowiedzieliśmy, część uczniów na książki będzie musiała poczekać nawet do końca października. Czemu - dowiesz się tutaj>> Ustawa z 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 811)
Darmowe podręczniki dla uczniów - czy dla wszystkich? Przede wszystkim od września zostanie wprowadzony kolejny etap reformy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zakłada ona, że do 2017 r. wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum będą uczyć się z książek, za które zapłaci rząd. Trzy pierwsze klasy podstawówki dostaną elementarz przygotowany przez MEN. W przypadku kolejnych etapów szkoły dostaną pieniądze i kupią podręczniki na wolnym rynku. 1 września 2014 r. bezpłatny podręcznik „Nasz elementarz” dostali uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych. W tym roku otrzymają go drugoklasiści, a czwartoklasiści oraz uczniowie pierwszych klas gimnazjów będą korzystać z podręczników, które zapewni im szkoła. Dokładny harmonogram reformy podręcznikowej znajdziesz tutaj>> Jednak, jak się dowiedzieliśmy, część uczniów na książki będzie musiała poczekać nawet do końca października. Czemu - dowiesz się tutaj>> Ustawa z 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 811) / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Komentarze(12)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • lena
  2015-08-21 16:26:22
  kiedy zostanie zlikwidowana religia w szkołach i zdjęta krzyże
  0
 • zwolnieniabędąisą
  2015-09-02 20:39:44
  Niech się zajmą czymś innym,np zlikwidowanie matmy z matury. A na wf powinien chodzić ten co chce i ten co nie ma jakich kol wiek urazów sportowych. Już na prawdę im się nudzi.
  0
 • Zupa kalafiorowa
  2015-08-21 16:08:51
  Śmiem wątpić w to, że problem otyłości wśród dzieci ma cokolwiek wspólnego ze szkołą. W mojej placówce, na przykład, sytuacja wygląda następująco: dzieciaki rano nie jedzą śniadań, ale od rodziców dostają słuszne kieszonkowe. W drodze do szkoły mijają sklepik osiedlowy, gdzie zaopatrzyć się mogą w chipsy, batony, słodkie napoje, a starsi w energetyki. Na pierwszej przerwie rozpoczyna się konsumpcja zawartości tak bogato wyposażonych plecaków. Oczywiście nie wszystkie dzieci funkcjonują w ten sposób, ale-niestety-znamienita większość... Sklepiki szkolne to kropla w morzu, decydującą rolę odgrywa mentalność i wartości wyznawane przez rodziców.
  0
 • Zbulwersowana Matylda
  2015-09-04 15:54:22
  Po prostu skandal !Nie wiem jak oni śmią wprowadzać brak zwolnień z wf-u!.Jak chcą to niech swoim bachorkom nie wypisują zwolnień a nie ustalają warunki dla wszystkich.To chore ze państwo chce decydować o takich decyzjach a nie ma prawo rodzic .Katastrofa po prostu ,tak jak ktoś już napisał nie maja co zrobić ze sobą ...
  0
 • wfista
  2015-08-28 10:01:47
  Zwolnienia niech zostaną, tyle tylko, że ci co mają zwolnienie to zamiast ćwiczyć niech się uczą historii sportu. Wtedy się okaże ileż to uczniów faktycznie winno być na zwolnieniu...
  0
 • ErtixPoke
  2015-08-21 14:23:06
  A ja nie jestem za tym by zlikwidować zwolnienia z WF-u.
  Nie każdy chce przecież na tym przedmiocie uczestniczyć. Raz, że brak na nim różnorodności, dwa to nauczyciele traktują wszystkich jednakowo i posługują się stereotypami oraz generalnie mają wszystkich gdzieś, a trzy - to nie sprawi, że nagle młodzież zacznie się sportem interesować.
  1
 • meg
  2015-08-30 22:50:48
  Co za bzdurne przepisy! Ma zwolnienie, niech nie ćwiczy, jego sprawa!
  0
 • ateista
  2015-08-25 14:40:47
  Kiedy religia zostanie przywrócona w kościołach? Kościół wynajmuje za pieniądze budynki parafialne prywatnym podmiotom, podczas gdy za utrzymanie sal katechetycznych płaci państwo z naszych podatków, a w szkołach często brak takich sal.
  Kiedy ze świadectw maturalnych zniknie ocena z religii? Ta ocena dyskryminuje uczniów nie uczęszczających na religię, bowiem manifestuje ich świeckie poglądy, a to jest sprzeczne z Konstytucją RP.
  0
 • Braksłów
  2015-09-02 22:13:05
  Debilizm, po prostu debilizm. Mam chory kręgosłup, grozi mi dyskopatia przy każdym wysiłku i co? Musze ćwiczyć i skończyć na wózku ?! To chyba są jakieś żarty. Pani minister myśli, że zmuszając uczniów do sportu sprawi, że go pokochają. TOTALNY BRAK ZNAJOMOŚCI PODSTAW FUNKCJONOWANIA PSYHIKI! Doprawdy, w tym momencie nie widzę innej możliwości, jak 'ucieczka' od Polskich absurdalnych przepisów szkolnych i wyniesienie się za granicę. Lepiej na tym wyjdę. Mam nadzieje, że nowe rozporządzenie otrzyma głośny i stanowczy sprzeciw oraz znajdzie się ktoś, kto zmieni to prawo, które jest bezsensowne.
  0
 • nauczyciel wf
  2015-08-22 13:32:39
  a co z uczennicą w ciąży? według redaktorka nie można zwolnić ucznia w ogóle więc czy ma ćwiczyć tylko to co jej można? czy ma nie ćwiczyć ? I na jaki okres w takim przypadku uczennica dostaje zwolnienie ? Zachodząc w ciąże w sierpniu w połowie września już wie na 100% że jest w ciąży i na jaki okres dostanie zwolnienie???
  1
Reklama
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej