Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Brak zwolnień z w-f i śmieciowego jedzenia: Co zmieni się w szkołach w roku 2015/2016

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Darmowe podręczniki dla uczniów - czy dla wszystkich? Przede wszystkim od września zostanie wprowadzony kolejny etap reformy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zakłada ona, że do 2017 r. wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum będą uczyć się z książek, za które zapłaci rząd. Trzy pierwsze klasy podstawówki dostaną elementarz przygotowany przez MEN. W przypadku kolejnych etapów szkoły dostaną pieniądze i kupią podręczniki na wolnym rynku. 1 września 2014 r. bezpłatny podręcznik „Nasz elementarz” dostali uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych. W tym roku otrzymają go drugoklasiści, a czwartoklasiści oraz uczniowie pierwszych klas gimnazjów będą korzystać z podręczników, które zapewni im szkoła. Dokładny harmonogram reformy podręcznikowej znajdziesz tutaj>> Jednak, jak się dowiedzieliśmy, część uczniów na książki będzie musiała poczekać nawet do końca października. Czemu - dowiesz się tutaj>> Ustawa z 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 811)
Darmowe podręczniki dla uczniów - czy dla wszystkich? Przede wszystkim od września zostanie wprowadzony kolejny etap reformy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zakłada ona, że do 2017 r. wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum będą uczyć się z książek, za które zapłaci rząd. Trzy pierwsze klasy podstawówki dostaną elementarz przygotowany przez MEN. W przypadku kolejnych etapów szkoły dostaną pieniądze i kupią podręczniki na wolnym rynku. 1 września 2014 r. bezpłatny podręcznik „Nasz elementarz” dostali uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych. W tym roku otrzymają go drugoklasiści, a czwartoklasiści oraz uczniowie pierwszych klas gimnazjów będą korzystać z podręczników, które zapewni im szkoła. Dokładny harmonogram reformy podręcznikowej znajdziesz tutaj>> Jednak, jak się dowiedzieliśmy, część uczniów na książki będzie musiała poczekać nawet do końca października. Czemu - dowiesz się tutaj>> Ustawa z 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 811) / ShutterStock
Reklama

Komentarze (12)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Zbulwersowana Matylda
  2015-09-04 15:54
  Po prostu skandal !Nie wiem jak oni śmią wprowadzać brak zwolnień z wf-u!.Jak chcą to niech swoim bachorkom nie wypisują zwolnień a nie ustalają warunki dla wszystkich.To chore ze państwo chce decydować o takich decyzjach a nie ma prawo rodzic .Katastrofa po prostu ,tak jak ktoś już napisał nie maja co zrobić ze sobą ...
  0
  zgłoś
 • Braksłów
  2015-09-02 22:13
  Debilizm, po prostu debilizm. Mam chory kręgosłup, grozi mi dyskopatia przy każdym wysiłku i co? Musze ćwiczyć i skończyć na wózku ?! To chyba są jakieś żarty. Pani minister myśli, że zmuszając uczniów do sportu sprawi, że go pokochają. TOTALNY BRAK ZNAJOMOŚCI PODSTAW FUNKCJONOWANIA PSYHIKI! Doprawdy, w tym momencie nie widzę innej możliwości, jak 'ucieczka' od Polskich absurdalnych przepisów szkolnych i wyniesienie się za granicę. Lepiej na tym wyjdę. Mam nadzieje, że nowe rozporządzenie otrzyma głośny i stanowczy sprzeciw oraz znajdzie się ktoś, kto zmieni to prawo, które jest bezsensowne.
  0
  zgłoś
 • zwolnieniabędąisą
  2015-09-02 20:39
  Niech się zajmą czymś innym,np zlikwidowanie matmy z matury. A na wf powinien chodzić ten co chce i ten co nie ma jakich kol wiek urazów sportowych. Już na prawdę im się nudzi.
  0
  zgłoś
 • meg
  2015-08-30 22:50
  Co za bzdurne przepisy! Ma zwolnienie, niech nie ćwiczy, jego sprawa!
  0
  zgłoś
 • wfista
  2015-08-28 10:01
  Zwolnienia niech zostaną, tyle tylko, że ci co mają zwolnienie to zamiast ćwiczyć niech się uczą historii sportu. Wtedy się okaże ileż to uczniów faktycznie winno być na zwolnieniu...
  0
  zgłoś
 • ateista
  2015-08-25 14:40
  Kiedy religia zostanie przywrócona w kościołach? Kościół wynajmuje za pieniądze budynki parafialne prywatnym podmiotom, podczas gdy za utrzymanie sal katechetycznych płaci państwo z naszych podatków, a w szkołach często brak takich sal.
  Kiedy ze świadectw maturalnych zniknie ocena z religii? Ta ocena dyskryminuje uczniów nie uczęszczających na religię, bowiem manifestuje ich świeckie poglądy, a to jest sprzeczne z Konstytucją RP.
  0
  zgłoś
 • nauczyciel wf
  2015-08-22 13:32
  a co z uczennicą w ciąży? według redaktorka nie można zwolnić ucznia w ogóle więc czy ma ćwiczyć tylko to co jej można? czy ma nie ćwiczyć ? I na jaki okres w takim przypadku uczennica dostaje zwolnienie ? Zachodząc w ciąże w sierpniu w połowie września już wie na 100% że jest w ciąży i na jaki okres dostanie zwolnienie???
  1
  zgłoś
 • cynik
  2015-08-22 08:48
  Zmiany ,zmiany ,zmiany. W ten sposób edukuje się młodzież. Co będzie za rok? A bo ja wiem? Pewno zmiana...
  0
  zgłoś
 • lena
  2015-08-21 16:26
  kiedy zostanie zlikwidowana religia w szkołach i zdjęta krzyże
  0
  zgłoś
 • Zupa kalafiorowa
  2015-08-21 16:08
  Śmiem wątpić w to, że problem otyłości wśród dzieci ma cokolwiek wspólnego ze szkołą. W mojej placówce, na przykład, sytuacja wygląda następująco: dzieciaki rano nie jedzą śniadań, ale od rodziców dostają słuszne kieszonkowe. W drodze do szkoły mijają sklepik osiedlowy, gdzie zaopatrzyć się mogą w chipsy, batony, słodkie napoje, a starsi w energetyki. Na pierwszej przerwie rozpoczyna się konsumpcja zawartości tak bogato wyposażonych plecaków. Oczywiście nie wszystkie dzieci funkcjonują w ten sposób, ale-niestety-znamienita większość... Sklepiki szkolne to kropla w morzu, decydującą rolę odgrywa mentalność i wartości wyznawane przez rodziców.
  0
  zgłoś
 • ErtixPoke
  2015-08-21 14:23
  A ja nie jestem za tym by zlikwidować zwolnienia z WF-u.
  Nie każdy chce przecież na tym przedmiocie uczestniczyć. Raz, że brak na nim różnorodności, dwa to nauczyciele traktują wszystkich jednakowo i posługują się stereotypami oraz generalnie mają wszystkich gdzieś, a trzy - to nie sprawi, że nagle młodzież zacznie się sportem interesować.
  1
  zgłoś
 • Martyna
  2015-08-21 12:28
  Uwazam, że powyższe reformy to bardzo dobra alternatywa dla całego chaosu, który obecnie panuje na zajęciach wychowania fizycznego. Mam nadzieję, że nauczyciele wykazą się zaangażowaniem i pozwolą uczniom cieszyć się z zajęć wf, by nie były one monotonne i stresujace. Plusem jest tez fakt, iz brak zwolnien moze przyczynic sie do spadku ilosci osob z nadwaga. Oby tak dalej.
  1
  zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej