Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kogo i jak dotknie reforma edukacji

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Komentarze(9)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • EWa
  2016-12-20 13:16:11
  Jestem załamana brakiem dwujęzycznych gimnazjów. Moje dzieci, w wiejskiej podstawówce, nie mają już takich samych szans na dalszy rozwój jak dzieci z miasta. Nikt nie zrobi dwujęzycznej 7 i 8 klasy na wsi. Starsza córka skończyła gimnazjum francuskie i w wieku 16 lat mówi po angielsku i francusku. Ale już młodsi synowie nie będą mogli. Podcięliście nam skrzydła.
  6
  pokażodpowiedzi (2)
 • Naiwnykiedyś
  2016-12-20 13:28:22
  W szkole 8 - letniej będą nowe przedmioty ,ale niestety w większości przypadków dyrektor nikogo nowego nie przyjmie bo nauczyciele w szkole mają uprawnienia do nauczania kilku przedmiotów min tych nowych co się pojawią. Poza tym w większości dużych szkół ale pewnie i małych dyrektorzy już dawno kazali sprawdzić swoim kadrowym co kto może uczyć żeby zredukować zatrudnienie do minimum a jeśli już będą zatrudniać to jak to się mówi "swoich" a nie z likwidowanych szkól - proszę nie być naiwnym że będzie inaczej :-)
  2
 • obserVATor
  2016-12-20 12:14:35
  "Nie będzie wymogu zapewnienia przeniesionemu nauczycielowi mieszkania służbowego" - a w jakim zawodzie jest taki wymóg? Chyba tylko dla sędziów i prokuratorów. Gdy likwidowano oddział ZUS w którym pracowała moja żona, nikt się nie pytał, czy będzie miała czym dojeżdżać kilkadziesiąt km do miasta, w którym nowy oddział ZUS powstawał.
  4
  pokażodpowiedzi (4)

Zobacz więcej