Lepiej wydawać na umiejętności studentów niż na stypendia

autor: Urszula Mirowska-Łoskot30.03.2016, 07:12; Aktualizacja: 30.03.2016, 09:05
studia-doktorant-smutek

Przedstawiciele studentów na razie dobrze oceniają program.źródło: ShutterStock

87 mln zł popłynie do uczelni na rozwój kompetencji studentów. Pieniądze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) otrzyma 41 szkół wyższych., w tym m.in. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Politechnika Łódzka. Zgodnie z założeniami projektu szkoły wyższe dostaną dofinansowanie m.in. na certyfikowane szkolenia, zajęcia warsztatowe i wizyty studyjne u pracodawców. Przykładowo SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, który również otrzymał dofinansowanie, w ramach jednego z projektów sfinansuje studentom filologii angielskiej ćwiczenia z technik tłumaczeń konferencyjnych.

– Wprowadzenie do programów studiów zajęć praktycznych opracowanych wspólnie przez uczelnie i przedsiębiorców podniesie kluczowe kompetencje młodego pokolenia, które w przyszłości stanowić będzie o sile polskiej gospodarki – przekonuje Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Dodaje, że program pomoże rozwiązać problem niedostosowania umiejętności absolwentów do wymogów rynku pracy.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane