statystyki

Lepiej wydawać na umiejętności studentów niż na stypendia

autor: Urszula Mirowska-Łoskot30.03.2016, 07:12; Aktualizacja: 30.03.2016, 09:05
studia-doktorant-smutek

Przedstawiciele studentów na razie dobrze oceniają program.źródło: ShutterStock

87 mln zł popłynie do uczelni na rozwój kompetencji studentów. Pieniądze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) otrzyma 41 szkół wyższych., w tym m.in. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Politechnika Łódzka. Zgodnie z założeniami projektu szkoły wyższe dostaną dofinansowanie m.in. na certyfikowane szkolenia, zajęcia warsztatowe i wizyty studyjne u pracodawców. Przykładowo SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, który również otrzymał dofinansowanie, w ramach jednego z projektów sfinansuje studentom filologii angielskiej ćwiczenia z technik tłumaczeń konferencyjnych.

– Wprowadzenie do programów studiów zajęć praktycznych opracowanych wspólnie przez uczelnie i przedsiębiorców podniesie kluczowe kompetencje młodego pokolenia, które w przyszłości stanowić będzie o sile polskiej gospodarki – przekonuje Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Dodaje, że program pomoże rozwiązać problem niedostosowania umiejętności absolwentów do wymogów rynku pracy.


Pozostało jeszcze 52% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane