statystyki

Szkoły i przedszkola z różnym poziomem nauczania

autor: Artur Radwan10.08.2015, 07:44; Aktualizacja: 10.08.2015, 10:03
Dziecko, szkoła, uczeń

W szkołach o wysokim poziomie to uczniowie mają inicjować i realizować różnorodne działania na rzecz rozwoju własnego, szkoły i społeczności lokalnej oraz angażować w nie inne osobyźródło: ShutterStock

Przedszkole, które oferuje wysoki poziom nauczania, będzie musiało przygotować razem z rodzicami koncepcję swojej pracy. We współpracy z nimi będzie ją realizować i modyfikować.

Co więcej, dyrekcja takiej placówki będzie musiała zezwolić na wdrażanie inicjatyw zgłoszonych przez opiekunów maluchów. Natomiast sposób działania pozostałych przedszkoli ustali rada pedagogiczna, a rodzice będą z nim tylko zapoznani. Takie m.in. rozwiązanie przewiduje rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 6 sierpnia 2015 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek.

W załączniku do rozporządzenia określone zostały także wymagania, jakie muszą spełnić szkoły podstawowe, gimnazja oraz placówki ponadgimnazjalne na poziomie podstawowym i wysokim.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane