statystyki

Edukacja: Stypendium przyznawane za płeć

autor: Klara Klinger27.04.2015, 07:40; Aktualizacja: 27.04.2015, 09:12
Dziewczyny, które się zdecydują na studia techniczne, mogą dostać 12 tys. zł rocznie od firmy Intel działającej we współpracy z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”

Dziewczyny, które się zdecydują na studia techniczne, mogą dostać 12 tys. zł rocznie od firmy Intel działającej we współpracy z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”źródło: ShutterStock

Choć kobiet na studiach technicznych przybywa, nadal są kierunki, gdzie panie stanowią maksymalnie 10 proc.

Dziewczyny, które się zdecydują na studia techniczne, mogą dostać 12 tys. zł rocznie od firmy Intel działającej we współpracy z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”. To kolejny krok, który ma zmotywować kobiety do wyboru kierunków ścisłych. Z danych wynika, że stanowią one blisko 37 proc. studentów politechnik. Sęk w tym, że na kierunkach stricte technicznych jest ich nadal niewiele: zaledwie kilkanaście procent.

Najgorzej jest na takich kierunkach, jak: elektryka, mechanika, elektronika, elektrotechnika, automatyka czy informatyka. W tym ostatnim jest sytuacja najsłabsza: według danych GUS za rok 2013/2014 na tych kierunkach wśród 28,1 tys. studentów kobiet było 2,9 tys., czyli niewiele ponad 10 proc. Na uczelniach niepublicznych jest ich jeszcze mniej (8,5 proc.).


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane