statystyki

Po odejściu innego nauczyciela zwolniony nie wróci automatycznie do pracy

autor: Artur Radwan17.12.2014, 07:10; Aktualizacja: 17.12.2014, 07:11
Szkoła, nauczyciel, tablica

Szkoła, nauczyciel, tablicaźródło: ShutterStock

Pedagog z samorządowej szkoły, któremu z powodu likwidacji części klas wypowiedziano umowę, nie może domagać się przywrócenia, jeśli zwolni się jakiś etat. Tak orzekł wczoraj Sąd Najwyższy.

Nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego była zatrudniona w szkole podstawowej od 1 września 2009 r. na podstawie umowy na czas nieokreślony. W maju 2012 r. otrzymała wypowiedzenie. Dyrektor powołał się na art. 20 ust. 1 pkt 2 ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta nauczyciela (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 191 ze zm.). Zgodnie z nim m.in. w razie zmian organizacyjnych powodujących zmniejszenie liczby oddziałów w szkole, co uniemożliwia dalsze zatrudnianie nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć, rozwiązuje się z nim stosunek pracy lub na jego wniosek przenosi go w trwający pół roku stan nieczynny. Zwolniona pod koniec czerwca złożyła taki wniosek i od 1 września 2012 r. przeszła w stan nieczynny.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane