Jak zgodnie z prawem napisać pracę magisterską

autor: Adam Makosz25.06.2014, 07:31; Aktualizacja: 25.06.2014, 08:22
Studentka

Studentkaźródło: ShutterStock

Praca dyplomowa może opierać się na już opublikowanych książkach i artykułach.

Co roku tysiące studentów podchodzi do egzaminów dyplomowych pozwalających im na uzyskanie upragnionego tytułu zawodowego lub stopnia naukowego. Ukończenie studiów z dobrym wynikiem zależy nie tylko od średniej wszystkich uzyskanych w ich trakcie ocen, ale także napisania i obronienia pracy dyplomowej. Większość takich prac jest obecnie sprawdzana w systemie antyplagiatowym. Pozwala on na ustalenie, czy przygotowany materiał nie jest zwyczajną kopią dzieł innych autorów. Bezprawne wykorzystanie cudzych tekstów może być nie tylko przeszkodą do uzyskania dyplomu ukończenia uczelni, ale również stanowić przestępstwo.

Prawo cytatu

W trakcie pisania pracy dyplomowej (licencjackiej, inżynierskiej czy magisterskiej) można bazować na dostępnych opracowaniach, monografiach, komentarzach czy artykułach prasowych. Studenci mają ustawowe prawo cytowania innych twórców. Przywoływanie tekstów naukowych jest wręcz pożądane i konieczne. Należy to jednak robić tak, by nie łamać praw autorskich.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane