Uczniowie zakończyli maturę z fizyki i astronomii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Oto arkusze egzaminacyjne z tego przedmiotu

4 tysiące maturzystów pisało przed południem egzamin z fizyki i astronomii. Jak mówili reporterowi Informacyjnej Agencji Radiowej abiturienci jednego z siedleckich liceów, dzisiejszy egzamin nie był zbyt trudny. Zawierał dużo teorii i obejmował niemal cały zakres wiedzy.

pdf icon Matura 2013. Arkusz: fizyka, poziom podstawowy
pobierz plik
pdf icon Matura 2013. Arkusz: fizyka, poziom rozszerzony
pobierz plik

Wśród zagadnień pojawiły się m.in. elektromagnetyzm i rzadko - jak mówią abiturienci - spotykana na maturze kinematyka. „Nie było za to optyki, na którą wszyscy się nastawiali” - relacjonowali reporterowi IAR.

Większość zdających fizykę jako przedmiot dobrowolny wybierała ją ze względu na przyszły, techniczny kierunek studiów.To jeden z najrzadziej wybieranych przedmiotów maturalnych. Egzaminy maturalne rozpoczęły się 7 maja egzaminem pisemnym z języka polskiego. Dzień później abiturienci przystąpili do również obowiązkowego egzaminu z matematyki. Trzecim obligatoryjnym przedmiotem jest język obcy. Matury zakończą się 28 maja. Wyniki będą znane pod koniec czerwca.