Nauczyciele nadużywają prawa do leczenia. Płacimy wszyscy

autor: Artur Radwan30.01.2012, 07:25; Aktualizacja: 30.01.2012, 09:22

Samorządy uważają, że za urlop nauczyciela dla poratowania zdrowia powinien płacić ZUS. O jego przydzieleniu mogłaby decydować komisja, a nie lekarz rodzinny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (150)

  • wojtek(2012-01-30 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    drogii radwanku,urlop jest od kilkudziesięciu lat,kiedy ty na chleb mówiłeś pep...

    Odpowiedz
  • krycha(2012-01-30 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma społeczeństwa równego.
    Jeżeli jest KN , to ma ona swoje uzasadnienie.
    Nikt nikomu nie bronił zostać nauczycielem... tylko nie każdy zdecydował się wąchać bździny cudzych dzieci.
    Tak, że proszę nie zazdrościć tego "miodu".

    Odpowiedz
  • norman(2012-01-30 18:28) Zgłoś naruszenie 10

    Żadna nagonka tylko czysta prawda o przywilejach nieuzasadnionych, rozprawiono się z przywilejami robotniczymi już dawno choć nie zawsze słusznie. Po zastali wybrańcy bujają jeszcze w PRL-u, a wręcz nawet im się znacznie poprawiło, przykładowo Straż Pożarna obecnie po 15 latach poprzednio w PRL-u staż 35 lat pracy lub wiek emerytalny 60 lat (5 lat wcześniej za pracę w szczególnych warunkach), MO, SB mogło wcześniej chyba po 20 lub 25 latach stażu ze względów zdrowotnych, no i oczywiście armia sojusznicza LWP. Na emeryturkach przedstawiciele tych służb zarabiać mogą bez ograniczeń nikt im emerytury nie zawiesza jeżeli przekroczą limit obowiązujący wszystkich normalnych emerytów, Nauczyciel w PRL zarabiał mało ale nadrabiano przywilejami, posłowie przejęli i poszerzyli przywileje tak pozostało i się toczy jałowa dyskusja, a przywileje trwają

    Odpowiedz
  • alik(2012-01-30 17:59) Zgłoś naruszenie 10

    nie rozumiem tego oburzenia .Jesteśmy w Uni bo tak zagłosowaliśmy to niestety zróbmy tak jak oni tam mają , a mają raczej dobrze.I zamast sie oburzać państwo uczyciele to trzeba niestety podporządkować sie przepisom Uni i tak pracować jak oni , bo inaczej z tego komunistycznego burdelu nigdy nie wyjdziemy a na tym ucierpią wasze dzieci bo nie bedzie pieniedzy. I niech to warcholstwo pedagogiczne wreszcie zrozumie że komuna już sie skonczyła i pracuje się 40 godzin tygodniowo a nie 18. A do tego wolne przed świetami , ferie jedne drugie, itd. Rozpaprane srodowisko a w dodatku oburzone. A co maja zrobić rodzice z dzieciakami w okresie przerwy przed świetam z którymi nie maja co zrobić, bo wy leżycie w domu i przygotowujecie sie do świąt zamiast być w szkole i opracowywać np. konspekty. A p.Broniarza skierowałabym do pracy do kopalni lub na kasjera w hipermarkecie, bo mu do głowy głupoty przychodza bo nie ma co robić. Wstyd.

    Odpowiedz
  • nauczycielka na urlopie(2012-01-30 17:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem nauczycielką, która w tym roku szkolnym przebywa na urlopie na poratowanie zdrowia. Pracuję w szkole 28 lat i po raz PIERWSZYskorzystałam z tego przywileju. Przeszłam bardzo poważną operację końcem wakacji i postanowiłam skorzystać z tego przywileju. Teraz wracam powoli do zdrowia, abym mogła od września wrócić do pracy.
    Sama jednak uważam, że urlop na poratowanie zdrowia nie powinien dotyczyć MŁODYCH NAUCZYCIELI i po 7 latach pracy bym urlopu nigdy nie brała.

    Odpowiedz
  • XXX(2012-01-30 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Urlop zdrowotny - oczywiście dla podratowanie zdrowia ,a nie wyjazdy za granicę .Jeśli nauczyciel jest chory to oczywiście ,ale sanatorium powinien zaliczyć jakąś rehabilitację i podpisy tak ja robia to bezrobotni!
    A pan nauczyciel król i władca jemu wszystko sie należy - a co? W swojej pracy zawodowej może co 10 lat korzystać z rocznego urlopu .Chore państwo !
    Tak nagonka jest na niektóre grupy zawodowe podobno wszyscy jesteśmy równi ?
    Chyba sie mylę jest inaczej!

    Odpowiedz
  • Katia(2012-01-30 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Śpiesz się panie Radwan z tymi temacikami. Bo jak w 2014 do szkół wejdzie wyż/udokumenowane/, to nie będzie komu igdzie uczyć po tych platformerskich oszczędnościach. I jak w latach 80-tych XX w. nauczycieli będzie się hołubić w w t..łek całować, aby chcieli uczyć. Gdzie 50 milionów wydane na "ekspertyzy"przez MEN za pani Hall, 49 mln w stołecznym Biurze Oświaty/NIK/, 49 na premie urzędników pani Gronkiewicz-Walz za 2011 rok-jedna aż 100 000 zł. A to wierzchołek góry lodowej. A poprzednicy to co?Byli lepsi? A teraz trzeba znaleźć 100 000 mln. W kieszeniach nauczycieli z Warszawy.Dlaczego pan się za to nie weźmie? Politykom i ich urzędasom pan się boi narazić?

    Odpowiedz
  • ala58(2012-01-30 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    78 n-l , to co piszę jest z innej beczki, weź kochanieńki słownik ortografczny bo dzieci patrzą.

    Odpowiedz
  • smtron(2012-01-30 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    dosyć tego,zabraćim kartę nuczyciela i wszystkie przywileje, dodatki wiejskie ,miejskie itp.co to znaczy pensum winni pracować jak my wszyscy 8 godz.dz i tylko 26 dni urlopu darmozjady nauczyciele.

    Odpowiedz
  • yz(2012-01-30 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    Zupełnie poważnie zaczynam zastanawiać się nad złożeniem pozwu przeciwko Radwanowi. To, co ten człowiek pisze (nie nazwę go dziennikarzem, bo jednak to do czegoś zobowiązuje) nie ma nic wspólnego z rzetelnością, bezstronnością i obiektywizmem.
    W latach 50. tacy ludzie pisali o stonce zrzucanej przez imperialistów i tropili wrogów ludu, czasy się zmieniają, ale ludzie nie, więc generalnie postawa tego pana mnie aż tak bardzo nie zaskakuje, dziwi jednak prostota rozumowania i posługiwanie się retoryką w stylu "pałą po łbie", ale widocznie za to dobrze płacą.

    Odpowiedz
  • aga(2012-01-30 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    ... To trzeba było się uczyć... a nie teraz narzekac, że masz za mało urlopu !! Ci, którzy nie pracują w tym zawodzie, to widzą tylko te stronę, a to ile godzin nauczyciel pracuje w domu to tego nikt nie widzi...? I jeszcze ta przerażająca biurokracja...

    Odpowiedz
  • nie nauczyciel(2012-01-30 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele! Załóżcie najlepiej swoje"Porozumienie Zielonogórskie" i tak jak doktory pokażcie tym piszącym matołom,gdzie macie ich koszmarne "pociechy"! A swoją drogą taką działalność jak uprawia Radwan,można tylko określić jednym bardzo mocnym słowem.

    Odpowiedz
  • n-l(2012-01-30 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba bylo sie uczyć,mondrale i użerać się z dzieciakami ! Być nauczycielem i zobaczyc jakie to są kokosy! Aż żal...Co nam po wolnym jak nie ma z tego pieniedzy ?!tylko nędzne ochłapy! Więc proszę, nie wyrażajcie swojego zdania nie mając pojęcia jaki to ciężki kawałek chleba ! Mówicie o 18-u godz.? Proszę, nie bądzcie śmieszni! Za 18 godz. to mamy płacone a resztę pracujemy socjalnie, a tych godzin jest naprawde dużo!! Szkoda słów na Waszą nieświadomość sytuacji !

    Odpowiedz
  • jojo(2012-01-30 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    tak na marginesie - nauczyciele nie maja tak dobrze - nie ma 50 % kosztów. a chciałbym...

    Odpowiedz
  • ewer(2012-01-30 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jak mogą sie leczyć?
    Przecież to prawo wylącznie leni-posłow,senatorów,rządzących i prezesów spólek skarbu państwa

    Odpowiedz
  • jojo(2012-01-30 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    a ja bym chciał żeby pan napisał o 50% kosztach autorskich - jak to jest z tego powodu rujnowany budżet naszego Państwa przez to. A chodzi o to że dziennikarz zarabiający 5000 zł na miesiąc ma 2500 wolne od podatku a podatek i inne takie płaci od kwoty 2500 :-) prawda. Moze by tak o tym sklecic artykuł. i napisać jakie to złe i wogóle

    Odpowiedz
  • gość(2012-01-30 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd Tuska atakuje najsłabszych. Celem stali się chorzy i nauczyciele. Są to grupy ludzi niezdolne do skutecznej obrony. Nauczyciele poświęcają się swojej pracy i mają słaby kontakt ze światem poza szkołą. Dziennikarzyna z GP to koniunkturalna hiena. No aby się wzbogacić trzeba się zeszmacić.

    Odpowiedz
  • nieuk(2012-01-30 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Za ten ciężki trud, za tą pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia po 100 godzin na tydzień , za ten ogromny stes związany z powrotem po 10 tygodniach urlopu do pracy należy im się urlop dla ratowania zdrowia. Tak samo jak wypłacane ostatni 14 -ki tj. wyrównania.

    Odpowiedz
  • EN(2012-01-30 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Zbyt łatwo jest o ten urlop. Za to powinien płacić ZUS i dostałyby wtedy te osoby, które rzeczywiście potrzebują. To jest skandal, że tym obciąża się samorządy. Karta Nauczyciela do lamusa. Była dobra na czasy, kiedy było dużo uczniów a mało nauczycieli. Obecnie jest akurat odwrotnie. Nigdy tak łatwo nie było zostać nauczycielem. Studia z pedagogiki na prywatnej uczelni na zasadzie "płacisz i masz".Następnie podyplomówki na tej samej zasadzie. Tyle miernoty nigdy nie było w zawodzie. Wiem, bo jestem byłym nauczycielem z dużym stażem pracy. Uciekałem ze szkoły widząc co się dzieje. Młode panie nauczycielki robiły bezkarnie tyle błędów i jednocześnie obnosiły się z wielką pychą i pogardą dla mnie starszego nauczyciela. My studiowaliśmy inaczej. Ja mam gruntowne studia z matematyki na UAM w Poznaniu po uprzednim Liceum Pedagogicznym. Pierwsze lata mojej pracy , to pokora i szacunek dla starszych kolegów. Nie korzystałem z tego urlopu mimo, że były możliwości i nie żałuję.

    Odpowiedz
  • NaN(2012-01-30 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Kilkanaście tysięcy to dużo? Dlaczego nie pokażecie ile to procent zatrudnionych? Co właściwie Gazeta Prawna chce osiągnąć? Chcecie aby nauczyciel prowadził 40 h lekcji tygodniowo za 1300zł, pracował w ferie i wakacje (niby co miałby robić w pustej szkole?), stracił urlop na poratowanie zdrowia (nie rozumiecie charakteru tej pracy). Ja nie chcę aby moje dzieci uczył sterowany przez prymitywnych samorządowców robol. Zgadza się w Niemczech tak jest. Tylko podajcie relację zarobków nauczyciela i policjanta w Niemczech a potem tę relację w Polsce. Szczęki wam opadną jak zobaczycie w jak mieszkają nauczyciele w Niemczech. Niemcy to lokomotywa Europy ponieważ stawiają na oświatę.

    Odpowiedz