Radwan: Młodzi nauczyciele chcą godnie zarabiać, a nie umierać za Kartę

autor: Artur Radwan18.12.2019, 08:10; Aktualizacja: 18.12.2019, 08:30
Artur Radwan

Artur Radwanźródło: DGP
autor zdjęcia: Marek Matusiak

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, rozpoczynając kolejną zwycięską kadencję swojego ugrupowania, powiedział, że będzie ona trudniejsza od poprzedniej. Według mnie podobnie mógłby powiedzieć Sławomir Broniarz, który w listopadzie po raz enty został prezesem największego związku zawodowego nauczycieli.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (100)

  • gregg44(2019-12-20 13:51) Zgłoś naruszenie 60

    Tylko jak długo, młodzi będą młodzi. Poza tym, praca w oświacie to nie jest sfera produkcyjna, gdzie wysokość wynagrodzenia jest zależna od uzyskiwanych dochodów. Jest ono zależne od możliwości i woli Państwa, Ale Państwo chce i może płacić wysokie wynagrodzenia np. sędziom i prokuratorom, w dodatku nie określając dla nich żadnego pensum. ("Czas pracy sędziego/prokuratora jest określony wymiarem jego zadań"). A do tego niebotyczne wynagrodzenia w stanie spoczynku i to niezależnie od wieku. (Naturalnie bez opłacania składek na ubezpieczenie społeczne).

    Odpowiedz
  • historyk(2019-12-20 11:37) Zgłoś naruszenie 60

    Jeśli w 1926 roku był stan wojenny to faktycznie Karta Nauczyciela powstała w stanie wojennym.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2019-12-19 19:43) Zgłoś naruszenie 70

    Ja, nauczyciel - Elbanowscy. Wszystko wyjaśnia. Młodzi nauczyciele to zaledwie 1%

    Odpowiedz
  • Peter(2019-12-19 18:04) Zgłoś naruszenie 110

    Teraz z perspektywy czasu wyraźnie widać, że pogłoski przed wyborami o wcześniejszych emeryturach były zwyczajną podpuchą mająca na celu zyskać kilkaset tysięcy głosów. Ja mam 35 lat stażu w tym 33 w szkole. Oddając na nich głos przeliczyłem się i zawiodłem. Drugi raz tego błędu nie popełnię .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Rrrrtt(2019-12-19 17:32) Zgłoś naruszenie 80

    Młodzi chcą pracować 8-16 godzin byle im godziwie zapłacono...dobre...tzn.ze chcą pracować całą dobę...a tzn.ze tylko głąb, który nie ma pojęcia o tej pracy może tak myśleć i pisać...

    Odpowiedz
  • Ron(2019-12-19 17:31) Zgłoś naruszenie 110

    Nędzne wypociny pana "redaktora"slużace sianiu fermentu i napuszczania jednych na drugich

    Odpowiedz
  • Ja(2019-12-19 15:06) Zgłoś naruszenie 30

    Oj woźny to Ty inteligent jesteś jak Ci co nami rządzą. To wszyscy mamy przechlapane😊

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Ja(2019-12-19 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    Jest Pan tylko śmieszny 😊 A niby takie wykształcenie..🤔

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jerzy1960(2019-12-19 13:50) Zgłoś naruszenie 60

    Ten dziennikarz pisze od lat same bzdury,przeinacza,zmyśla,manipuluje,szkoda czasu na jego wypociny.szkoda słów.

    Odpowiedz
  • Jarosław Kordziński (2019-12-19 09:49) Zgłoś naruszenie 100

    Tak, zawsze mnie zadziwia bezradność dziennikarzy w radzeniu sobie z faktami. Pan Radwan od dawna interesuje się oświatą i powinien się na niej znać, tymczasem wchodzi w niecną grę kontynuacji wojny jaką rząd, tym razem korzystając z coraz bardziej wyrazistego partnera jakim dla MEN staje się "Ja nauczyciel", wytacza wszystkim, którzy próbują coś dla szkoły i nauczycieli zrobić dobrego. Oczywistym wrogiem jest ZNP. W Związek bije główny demagog "Ja nauczyciel" Marcin Korczyc, który ostatnio dołączył do swojej osobistej walki z Prezesem Broniarzem i ZNP grono nauczycieli z dłuższym stażem. "My młodzi naprawdę walczymy o dobro oświaty, a oni wszyscy się na niczym nie znają, popełniają wciąż te same błędy i w ogóle im nie zależy na jakiejkolwiek pozytywnej zmianie" Marcin Korczyc w bezwzględny sposób wykorzystuje przy tym narzędzia manipulacji znane z lat 30 i 80 tych ubiegłego wieku. Przykre, że podobnej argumentacji używa też Radwan. "Młodzi nauczyciele są godnie zarabiać, a nie umierać za Kartę". Kto wymyśla takie tytuły?! Niestety treść artykułu potwierdza, że to nie tylko o tytuł chodzi- z przykrością trzeba stwierdzić, że pan redaktor w gruncie rzeczy próbuje przekonać czytelników, że "starzy" nic niewarci chcą umierać za Kartę, ale młodzi dzielni i odważni na szczęście potrafią zmienić ten świat. Wspomniałem, choć nie wprost, gebelsowskie Niemcy i urbanowski PRL to dorzucę jeszcze Chiny z okresu tzw. rewolucji kulturalnej (choć można by dołączyć do tego i koleżkę Morozowa z Rosji Radzieckiej) - tam też młodzi uwierzyli, że to oni potrafią zmienić świat. W obu przypadkach zapłaciło za to całe społeczeństwo. Przykre!

    Odpowiedz
  • joł(2019-12-19 08:31) Zgłoś naruszenie 242

    To pozwólcie starym nauczycielom odejść na wcześniejsze emerytury, a młodzi niech nie umierają za Kartę Nauczyciela. Z młodymi reformujcie edukację, dopuśćcie ich do pracy. Niech pokażą co potrafią.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Matips(2019-12-19 07:33) Zgłoś naruszenie 50

    Bzdury. Podwyżka pensji wymaga pieniędzy, a tych PiS po prostu nie chce znaleźć w budżecie. Przywileje z karty to żadna przeszkoda. Czy rząd zaproponował związkom podwyżkę pensji do 8k w zamian za likwidację karty? Nie, bo to mzonki.

    Odpowiedz
  • Głos(2019-12-19 06:22) Zgłoś naruszenie 27

    Dość tych bzdur głoszonych przez ZNP , dość składek na działaczy z Broniarzem na czele, potrzebny Nowy Związek Nauczycieli !

    Odpowiedz
  • tak tylko pytam(2019-12-19 05:44) Zgłoś naruszenie 71

    Radwan, skoro tak narzekasz na Kartę Nauczyciela z 1962 roku, to co powiesz o Ustawie o powszechnym obowiązku obrony RP z 1967 roku!!! (oczywiście też wielokrotnie nowelizowanej), która nadal obowiązuje? Tu cię nic nie uwiera?

    Odpowiedz
  • Ja(2019-12-19 02:34) Zgłoś naruszenie 115

    Całe życie na przywilejach... Komuna minęła... Starym się nie podoba ...wypad... Wasz czas minął... Nie płaczę za tymi którzy mnie uczyli... jak nie starcza to do łopaty... Nie tylko wy macie mgr ... Tylko brać... Darmozjady

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ja(2019-12-19 02:21) Zgłoś naruszenie 110

    Całe życie na przywilejach... Komuna minęła... Starym się nie podoba ...wypad... Wasz czas minął... Nie płaczę za tymi którzy mnie uczyli... jak nie starcza to do łopaty... Nie tylko wy macie mgr ... Tylko brać...

    Odpowiedz
  • Wniosek(2019-12-19 00:59) Zgłoś naruszenie 14

    Jeśli zawód nauczyciela po tragicznym wg mnie kwietniu ma się w cudowny sposób odrodzić, to wybór Brioniarza na następną kadencję ZNP był ogromnym błędem. To nie jego czasy, myślenie, świat i decyzje. Jeśli tego nie rozumie oświata to już po sprawie

    Odpowiedz
  • BOBAS(2019-12-18 22:22) Zgłoś naruszenie 28

    Widać ci co przychodzą to starzy związkowcy z ZNP, bez znajomości angielskiego (tu karta nauczyciela nie pomoże , trzeba uczyć języka angielskiego ) , nie ma przeproś - więc z podkulonymi ogonem odchodzą ! Gdyby było tak źle odeszliby Wszyscy do biedronki na kasę !

    Odpowiedz
  • Mariola(2019-12-18 21:56) Zgłoś naruszenie 212

    Zabrac przywileje, praca zgodnie z kodeksem pracy. I jeszcze jedno placc za prace a nie za to ze ktos oracuje iles lat. W zakladach nue oatrza na staz i praciwnicy wsztscy maja podobne stawki. Wiec to samo wprowadzic i tutaj. Raz w roku przeprowadzac oceny i jak nauczuciel tylko jest bo jest to traktowac jak wszedzie a nie oatrzec ze mianowany i ruszyc nie mozna

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz