statystyki

Kreatywność i krytyczne myślenie zamiast terroru testów? Oto pomysły rządu na zmiany w szkołach

autor: Paulina Nowosielska29.07.2019, 07:19; Aktualizacja: 29.07.2019, 07:48
szkoła

szkołaźródło: ShutterStock

Resorty edukacji i przedsiębiorczości twierdzą, że wiedzą, jak odmienić oświatę tak, by zamiast terroru testów wymuszała kreatywność i krytyczne myślenie.

Pierwszy etap planu, który przedstawili ministrowie Jadwiga Emilewicz i Dariusz Piontkowski, rusza 19 sierpnia. Projekt „Szkoła dla innowatora” jest konsekwencją raportu, który powstał na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. „Polska szkoła nie kształtuje w uczniach w wystarczającym stopniu kompetencji «wychodzenia poza schematy», uczniowie boją się myśleć kreatywnie, nie umieją współpracować” – oceniali autorzy, a sprawę jako pierwszy opisał DGP.

– Do 9 września czekamy na zgłoszenia podmiotów pozarządowych. Zadaniem wyłonionego operatora będzie współpraca z nauczycielami przy wspólnym tworzeniu metod edukacyjnych. Następnie wytypujemy 20 szkół podstawowych z czterech różnych województw. Zarówno z dużych miast, jak i małych gmin – mówi szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz. Z każdej szkoły zostanie oddelegowanych od 6 do 10 nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i humanistycznych.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Ii(2019-07-29 14:46) Zgłoś naruszenie 50

    Niech minister odp..... się od nauczycieli. Te wszystkie innowacyjne bzdury doprowadziły do upadku tego zawodu. Teraz to nauczycieli głównie musi skupiać się na wychowaniu a nie przekazywaniu wiedzy i tyle w temacie

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane