Reforma edukacji: Kto odpowie za zrobienie z dzieci królików doświadczalnych?

autor: Klara Klinger23.05.2019, 07:20; Aktualizacja: 23.05.2019, 07:28
szkoła

NIK nie oceniała, czy warto było likwidować gimnazja, tylko jak to zrobiono i czyim kosztemźródło: ShutterStock

W polskich warunkach realny jest wariant, w którym urzędnik zostaje pociągnięty do odpowiedzialności za nierzetelne gospodarowanie pieniędzmi publicznymi. Na tym tle odpowiedzialność polityka, który decyduje o strategicznej reformie – w tym wypadku edukacji – jest minimalna.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

 • gin(2019-05-24 17:28) Zgłoś naruszenie 171

  Do ds. nauczyciele nie wprowadzali reformy .Oni dadzą radę.Rady to nie dadzą wasze nieudolne Adrianki.Teraz zostaliście z łapami w nocniku.Dobrze wam tak "rodzice"

  Odpowiedz
 • zeus(2019-05-24 09:36) Zgłoś naruszenie 140

  Edukacja i oświata jest traktowana przez wszystkie ekipy rządzące, jak przysłowiowe "piąte koło u wozu".

  Odpowiedz
 • Folwark zwierzęcy dyrektora(2019-05-24 06:56) Zgłoś naruszenie 84

  Wszystkim znane jest to, że w oświacie dodatki motywacyjne i nagrody nie są przyznawane za prace, a dyrektorzy potrafią obrażać swoich pracowników. Kontrole zewnętrzne zawsze tak sprawdzają, aby nie zrobić krzywdy ich dyrektorowi. Ręka rękę myje i interes kwitnie. I nikogo nie obchodzą uczniowie i nauczyciele. Do kontroli został sposób wyboru czy przedłużenia kadencji dyrektorów oraz ich dożywocie na stanowisku. Zapomniano o mobbingu, przyjmowaniu po znajomości i nagradzaniu za donoszenie i kolesiostwo. Dyrektorzy w godzinach pracy łapią "fuchy", więcej czasu spędzają poza placówką niż w pracy. Dyrektor często bywa gościem w swojej szkole/placówce.

  Odpowiedz
 • ds(2019-05-24 01:11) Zgłoś naruszenie 332

  za wprowadzanie reformy odpowiadają nauczyciele, jak nie bądą dawać rady to trzeba takim jednostkom podziękowac za współpracę

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bert(2019-05-23 18:22) Zgłoś naruszenie 614

  może deprawator trzaskowski

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • anton(2019-05-23 15:53) Zgłoś naruszenie 327

  Wcale was nie żałuję bo gdy nauczyciele strajkowali to ich opluwaliście.To teraz macie za swoje.

  Odpowiedz
 • IB(2019-05-23 15:25) Zgłoś naruszenie 1122

  ************* Większym bezsensem było wprowadzenie gimnazjów. Może tu by p.redaktor się zainteresował opinią NIK? To był koszmar. Ludzie kończący np. biologię dowiadywali się, że nie mogą uczyć przedmiotu w szkole podstawowej. Bo takiego przedmiotu już nie było, tylko przyroda. I znowu trzeba kończyć studia. Tym razem podyplomowe z przyrody. Nawet szkoda gadać jakie to było bezhołowie. A rezultatem jest też opisane przez NIK wcześniej totalne dno w nauczaniu matematyki skutkujące propozycją zniesienia matury z matematyki. To ma być dobry system? Na pewno nie i stąd powstała nowa reforma. Ja tam nie narzekam. Mam syna ósmoklasistę. I świat nam się nie zawalił. Chłopak dobrze podawał egzaminy. O pełnym sukcesie powiem jak dostanie się tam gdzie chcę ale dla mnie głąb zawsze będzie głąbem niezależnie czy w gimnazjum czy w podstawówce. A te jojczenia to tylko nieudacznicy uprawiają.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • alfa(2019-05-23 08:57) Zgłoś naruszenie 1554

  Teraz bardzo dobrze jest, że to rodzic jest ważniejszy od urzędnika i to on decyduje, czy oddać dziecko do szkoły w 7 czy 6 lat. I bardzo dobrze, że mieli odwagę, by likwidować kryminogenne i patologiczne gimnazja. Zawsze, gdy była reforma oświaty, dawno czy teraz, dobra czy nie, dzieci były królikami doświadczalnymi.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • a tu rzeczywistośc skrzeczy(2019-05-23 07:51) Zgłoś naruszenie 2010

  Art. 231 nie będzie zastosowany. Mafia Solidarnościowo-kościelna, będąca włodarzem RP od 1989, do tego nie dopuści. Społeczeństwo jest indoktrynowane od urodzenia po grób przez żólnierzy/rki czarnej mafii i osoby z nimi związane. Z dziećmi nikt się nie liczy, za to lansowane jest teoria patologii drugiego sortu - każdy kto unika świętych i urzędowych złodziei to drugi sort. A wobec takich wolno wszystko. Młodzież 1-go sortu, korzystając z pieniędzy podatników, zatruła denaturatem 50 latka. Bo był ubogi, nieagresywny - polecam Fakt.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane