Miało nie zbierać, a zbiera. MEN gromadzi dane strajkujących nauczycieli i to wbrew prawu?

autor: Karolina Nowakowska17.05.2019, 11:14; Aktualizacja: 17.05.2019, 11:39
Minister Anna Zalewska

Minister Anna Zalewskaźródło: PAP
autor zdjęcia: Wojciech Olkunik

MEN potwierdziło, że zobowiązało dyrektorów do wprowadzenia do systemu informacji oświatowej informacji o tym, którzy nauczyciele przystąpili do kwietniowego strajku. Już wówczas posunięcie to krytykował RPO i prezes UODO.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (83)

  • A fe(2019-06-05 18:48) Zgłoś naruszenie 10

    A co wstydzą się, że strajkowali. Chcieliby strajkować i pensje dostawać jak ci co nie strajkowali i musieli pracować za tych strajkujących.

    Odpowiedz
  • ja(2019-05-23 14:38) Zgłoś naruszenie 10

    za PO wprowadzono do szkół podstawowych obowiązek personalnego opisywania ucznia -kiedys była zbiorówka na temat całej klasy z wyróżnieniami ilości słabych i b.dobrych uczniów -i to o dziwo wystarczyło!!!teraz okazuje się ,że haki sa juz potrzebne od najmłodszych lat i rodzice się na to godzą czy tez nie wiedzą bo w tych sprawozdaniach sa równiez o nich informacje?! pytam jeszcze raz w jakim celu?!

    Odpowiedz
  • Dziecinada(2019-05-22 21:15) Zgłoś naruszenie 12

    Nie rozumiem strajkować się odważyli dzieciom chcieli zrobić krzywdę , nie wywiązywali się ze swoich obowiązków a teraz nagle chcą być anonimowi? Strach ich obleciał? Toż tak zachowują się przedszkolaki a nie prawdziwi nauczyciele.

    Odpowiedz
  • uczen(2019-05-20 08:14) Zgłoś naruszenie 10

    moze sobie ta de----ka podetrzec tymi danymi d---pe

    Odpowiedz
  • Zimmermans ma racje, PiS to rezim(2019-05-20 07:29) Zgłoś naruszenie 22

    PiS wprowadza dyktature. rezim i zastraszanie, dokladnie tak jak bylo za czasow stalinowskich dochodze do wnioskow ze jednak Zimmermans i Unia maja racje krytykujac rzady PiSu w Polsce.

    Odpowiedz
  • pan ZUS(2019-05-20 06:56) Zgłoś naruszenie 20

    Przecież każdy pracodawca prowadzi ewidencję czasu pracy ! I wie doskonale kto i kiedy choruje dlaczego ma nie wiedzieć o nieobecności w pracy powodowane strajkiem ? Za strajk pracodawca nie płaci ! Płacą związki zawodowe które są organizatorem strajku , to do nich powinni iść nauczyciele, którzy teraz narzekają na brak wynagrodzenia - droga prosta do Broniarza !

    Odpowiedz
  • Kk.(2019-05-19 23:44) Zgłoś naruszenie 12

    Nie ma powodu podawania przyczyn nieobecności nauczycieli w pracy w Systemie Informacji Oświatowej ponieważ oni w pracy byli. Jedynie nie podejmowali się pełnienia obowiązków, bo strajkowali. W RP każdy obywatel ma prawo do strajku. O to walczono w pamiętnym Sierpniu

    Odpowiedz
  • tyt(2019-05-19 20:16) Zgłoś naruszenie 12

    Metody rodem z PRLu! Na szczęście za tydzień wybory a potem dogrywka jesienią. Powiemy tym komunistom pa pa!

    Odpowiedz
  • Miko(2019-05-19 17:34) Zgłoś naruszenie 12

    Niech się wezmą za tych swoich politycznych przyjaciół pedofili.

    Odpowiedz
  • Typowe działania i kłamstwa ... (2019-05-19 13:08) Zgłoś naruszenie 1916

    … dla DYKTATURY PIS-Bolszewii w PRL-PIS . KŁAMALI , KŁAMIĄ … i dalej BĘDĄ KŁAMAĆ dopóty, dopóki ULICA i Opozycja nie wywiezie PIS-Bolszewików …na ŚMIETNIK Historii w CCCP. Ciekawe jak długo jeszcze będą ŁAMAĆ KONSTYTUCJĘ i PRAWO RP (nie mylić z prawem rodzimych … neo-BOLSZEWIKÓW"

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • nauczyciel(2019-05-19 12:32) Zgłoś naruszenie 414

    Za strajk nauczyciele nie dostali wynagrodzenia. To wolny wybór każdego z nich, maja prawo do strajku tak jak do urlopu bezpłatnego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kaszub(2019-05-19 08:10) Zgłoś naruszenie 1532

    MEN musi znać nazwiska złych nauczycieli -no chyba nie chcecie powiedzieć ze przepieranie sie za krowę i śpiewanie anty rządowych piosenek i podżeganie do obalenia rządu Polskiego i wyzywanie nie strajkujących nauczycieli to godne zachowanie nauczyciela .Dla mnie to wszyscy WON z oświaty nie chce aby tacy ludzie uczyli moje dzieci ,wnuki ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gorzej(2019-05-18 21:21) Zgłoś naruszenie 207

    niż za komuny !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • qwe(2019-05-18 20:22) Zgłoś naruszenie 2830

    A zgodnie z prawem jest branie dzieci za zakladnikow, grozenie nieprzepuszczeniem uczniow do nastepnej klady, udawanie choroby i chodzenie na zwolnienia lekarskie? Przeciez takie metody stosowali nauczyciele podczas strajku.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jaok(2019-05-18 19:11) Zgłoś naruszenie 1911

    Prawilna UBolska partia. Jarus musi byc dumny ze woich pacholkow

    Odpowiedz
  • geodeta(2019-05-18 18:02) Zgłoś naruszenie 3311

    Gdyby był konkurs na najbardziej idiotyczną minę na świecie Zalewska miałaby najwyższy stopień podium.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tylko Polski szkoda(2019-05-18 14:58) Zgłoś naruszenie 3717

    Jak mozna wierzyć ludziom, którzy: 1. Wymyślili "Kłamstwo Smoleńskie", wciąż przy nim trwaja i nigdy nie przeprosili za to Polaków 2. Pomagają ukrywać pedofilię w kościele 3. Zachowują sią jakby byli agentam kremla z poleceniem, by osłabić Polskę.

    Odpowiedz
  • takie smutne wnioski (2019-05-18 11:15) Zgłoś naruszenie 2848

    Co tu dużo mówić , pare tygodni temu w Australii odbyła się Azjatycka olimpiada matemstyczno- fizyczna , gdzie Laureta dostał chłopiec z Rosji. Oprócz tego tez młodzi Rosjanie w teamie wywalczyli 8 medali oraz drugie miejsce grupowe. Czy kiedykolwiek komuś z polskich uczniow się udałoby cokolwiek wywalczyć? Ale za to w Poldce nauczyciele od lat strajkują bez przerwy, a rodzice podwójnie płaca za edukacje , raz że w podatkach, dwa za korepetycje bezpośrednio. Wkoncu ktoś powinien ocenić prace tych ludzi, którzy wcale nie zarabiaja źle, stosunkowo do zarobków innych Polaków, natomiast wyniki ich pracy bardzo często są wręcz fatalne. Z wykształceniem tej mega licznej grupy, jak na ilość uczniow w Polsce, też nie jest najlepiej, a wiec przydało by się to wszystko poddać ocenie i zreformować dla dobra wszystkich.

    Pokaż odpowiedzi (11)Odpowiedz
  • Zbych(2019-05-18 10:48) Zgłoś naruszenie 3422

    Jarek jest mściwy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • lika(2019-05-17 21:47) Zgłoś naruszenie 424

    MEN nie musi zbierać danych o strajkujących nauczycielach.Te dane ma każdy dyrektor szkoły,w której był strajk i co za tym idzie ma urząd gminy , urząd miasta albo starostwo powiatowe czyli organy prowadzące szkoły.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz