Wynagrodzenia nauczycieli pod znakiem zapytania. Zbiórka nie starczyła nawet na dniówkę

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto15.04.2019, 07:15; Aktualizacja: 15.04.2019, 07:23
Polacy zebrali 3 mln zł, a potrzeba 60 mln. I to dziennie!

Polacy zebrali 3 mln zł, a potrzeba 60 mln. I to dziennie!źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Grzegorz Skowronek AG

Niektórzy nauczyciele, którzy mieli otrzymać rekompensatę za strajk, są zdani na łaskę samorządów i swoich dyrektorów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (79)

  • Ojciec do strajkujących(2019-04-15 08:32) Zgłoś naruszenie 11450

    I to jest wykształcona elita której powierzyliśmy swoje dzieci? Nawet robotnicy strajkując wiedzieli, że nie można zostawić kopalni bez odwodnienia i przewietrzania bo nie będzie do czego wracać, hutnicy strajkując nie wygaszali wielkiego pieca , a "elita" atakuje nasze dzieci? Jeśli dziecko nauczyciela będzie potrzebowało pomocy policjanta na ulicy, oby pomógł i nie był taki hak wy! Jeśli dziecko nauczyciela będzie potrzebowało pomocy, oby pomógł i nie był taki jak wy! Sami tego chcieliście, rusza lawina pizwów i zapłacicie za krzywdę naszych dzieci i nasze straty materialne co do grosza!

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Alek(2019-04-15 09:02) Zgłoś naruszenie 3320

    Mam propozycje - bez zlosliwosci, niech nauczyciele masowo wystapia do opieki spolecznej o zasilki. To bedzie jedyna prawna forma zaplaty za strajk dlatego, ze dyrektor szkoly nie moze wyplacic pieniedzy, bo nie bedzie mial podstawy do ich zaplaty.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mama(2019-04-15 09:12) Zgłoś naruszenie 7938

    Jeżeli nauczyciele strajkują - to przede wszystkim demoralizują dzieci. Dzieci nauczą się, że można nie chodzić do szkoły, nie odrabiać zadań itp - i będą to nazywały "strajkiem". Będą np. strajkować, powołując się, że np. mają za male kieszonkowe. Nauczyciele strajkujący nie zrozumieli, że zniszczyli proces wychowawczy. Ja zawsze wzgardzałam państwowym szkolnictwem, moje dzieci chodzą do normalnych, prywatnych szkół.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • smutny filozof prawa(2019-04-15 09:26) Zgłoś naruszenie 2746

    Politycy wyciągnęli wnioski z 1989r. Co robi Maduro, gdy upada Wenezuela? NIC. Utrzymuje aparat władzy (władza sama się wyżywi) i ignoruje wszystkie problemy Narodu. Może ignorować, bo władza potrafi utrzymać ludzi na odległość strzału. Tak samo, na mniejszą skalę, reaguje rząd na protesty w Polsce. Sądy przestają działać na skutek braku sekretarzy? Nic to. Szkoła staje się dysfunkcyjna, gdy płacimy nauczycielom stażystom 1860zł. Nic to. Można sprawować władzę długo, ignorując wszystko. A potem? Seszele, Malediwy, Wenezuela, Rosja? Opcji dla upadłej władzy jest wiele.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Rusza akcja(2019-04-15 09:26) Zgłoś naruszenie 9927

    Rusza akcja "sprawdź czy nauczyciel Twojego dziecka płaci podatki". Wszyscy którzy płacili nauczycielowi za korepetycje składają pisemną informację do urzędu skarbowego o kwocie i dacie wpłaty z wnioskiem o sprawdzenie czy zostało to opodatkowane. Nie bać się, nas rodziców jest 50 razy więcej niż tych "nauczycieli". Zróbmy z tym porządek i niech w zawodzie zostaną nauczyciele z powołania!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • powod zemsty na nauczycielach?(2019-04-15 09:38) Zgłoś naruszenie 1748

    jeden z Kaczynskich nie otrzymał promocji do klasy maturalnej z języka polskiego i nie ukonczyl LO powiedzial Tomasz Raczek ktory chodzil z nimi do zoliborskieo LO

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • K-tapulta(2019-04-15 09:42) Zgłoś naruszenie 1954

    Powinni jak górnicy, zabrać do Warszawy kilofy i załatwią z PiSem podwyżki w jeden dzień

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Antoni(2019-04-15 09:58) Zgłoś naruszenie 2830

    Pytanie nie brzmi, czy nauczyciele powinni zarabiać 500zł, czy 5000zł więcej, tylko czy chcemy, aby zdemotywowani (źle opłacani) i często niekompetentni ludzie uczyli nasze dzieci? Dla wielu rodziców liczy się tylko papier = świadectwo, a nie wiedza, czy wykształcenie ich dzieci. Ci "Janusze wychowania" piszczą tu o demoralizacji ich dzieci bo strajk..., o odpowiedzialności…, o niekonstytucyjności prac domowych, itp. Prawdziwa, WIEDZA jest i będzie kosztowała (bardzo) dużo. Ci, którzy to rozumieją, ZAPŁACĄ: prywatne szkoły, korepetycje, wiedza z domu… Reszcie społeczeństwa trzeba dać papier i hajda w świat - budować Polskę montowni, hurtowni, kierowców, korpoludków i załatwianych posadek... Prawdziwy Świat i rozwój, jest tylko dla tych niewielu, którzy będą mieli wiedzę i ochotę biec w tempie dzisiejszego Świata.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nenia(2019-04-15 10:04) Zgłoś naruszenie 648

    Przecież nauczyciele już dostali wypłatę za kwiecień. Nauczyciele należą do jednej z nielicznych grup zawodowych, które otrzymują wynagrodzenie miesięcznie z góry, a nie z dołu.

    Odpowiedz
  • Proszę o pomoc(2019-04-15 10:12) Zgłoś naruszenie 338

    Czy w Karcie Nauczyciela albo jakimkolwiek innym akcie prawnym jest jakiś przepis, który mówi, że za czas świadomej odmowy świadczenia pracy (do tego się chyba sprowadza strajkowanie?) nauczyciel zachowuje prawo do wynagrodzenia?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Magda.A(2019-04-15 10:24) Zgłoś naruszenie 8211

    Postulat podwyźki płac o 1600 zł brutto jest zaporowy i nierealny. 1600 zł brutto wynosi emerytura ponad 50% kobiet, 30% otrzymuje mniej. Żądanie absurdalne.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • iwona(2019-04-15 10:38) Zgłoś naruszenie 7216

    Hmmm , nauczyciele trąbią o pensjach w granicach 1600 - 2600 a tutaj okazuje się,że 100,00 dniówka to mało . I jako matka dwójki dzieci , jednego gimnazjalistyn(pisał egzamin ) i 4-to klasistki podkreślę,że 70 % procent nauczycieli moich dzieci powinni odejść z zawodu ,polonistka w rozmowie ze mną przyznała,że nie CZYTA KSIĄŻEK ! i to bez najmniejszego zażenowania . Obecnie szkoła nie uczy dzieci samodzielnego myślenia,kreatywności , a nauczyciele nie wysilają się ani trochę ( z chlubnymi wyjątkami ) . Grupa zawodowa pozbawiona ambicji zawodowych , uczestnicząca w szkoleniach jedynie dla awansu zawodowego .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • co raz lepiej(2019-04-15 10:38) Zgłoś naruszenie 1723

    Szkoda, ze tak nie robiono wobec stoczniowców i innych strajkujących z Solidarności za komuny. Tu kościół i Solidarność potrafili okraść resztę narodu. Dostawali kasę za strajk - a inflacja rosła i zwykły robol, tyrał *********** pieniądze. To teraz wiecie jak kosciól, Solidarność z ******** potrafi zniszczyć innych. Niedługo na resztę przyjdzie kolej - aby jak nie Niemcy w 1945. Rządzą wami święci cynicy - tacy jak prałat Jankowski i Ojczulek Rydzyk - dla nich raj a dla was piekło - i tako dzieje się od 1989 r.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Brawo PiS(2019-04-15 10:40) Zgłoś naruszenie 6819

    Dlaczego oni dostają nawet te 15% to już lepiej dać urzędnikom i służbom, pielęgniarką, co ściągają podatki i pracują o wiele, wiele ciężej niż oni! Dbają o bezpieczeństwo dlaczego się słyszy, że ktoś ma podwyżkę a wśród nich zawsze są oni, za co oni dostają te 15% za rzucanie piłki, klepanie przez cały czas tego samego. Nie ma na to zgody! Oni i tak się ugną i matury będą, a potem ich pozwalniać z 5% i się uspokoją. Naprawdę innym bardziej się należy podwyżka nawet te 15%

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-04-15 10:50) Zgłoś naruszenie 5813

    dziwne, tylu popiera strajk nauczycieli, a tak mało zebrali, chyba uznali, że nauczycielom nie jest tak źle z finansami

    Odpowiedz
  • Aga(2019-04-15 11:01) Zgłoś naruszenie 7218

    Zwolnić wszystkich strajkujących! Szkoła to nie ich prywatny folwark rynek pracy się przed nimi otworzy... niech szukają super zarobków ... wspaniali specjaliści.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Keraj(2019-04-15 11:02) Zgłoś naruszenie 1634

    W budynku Ministerstw MEN działa stołówka, wiec warunki do protestu są! Panie Broniarz czas zebrać wszystkich i ruszyć do Warszawy!!!! Co zrobią jak pojawi się powiedzmy 200000tys nauczycieli!? Nie przed świętami, w wtorek po świętach. Proszę zapoznać się z historią protestów w latach 80tych wtedy też byli tacy co mówili - to się nie uda! To się uda - tylko trzeba chcieć. Co jeśli odpuscicie? Żyć za glodowe pensje? I udawać że nic się nie stało?! Poradzili sobie z garstka niepełnosprawnych, ale z wami nie poradzą sobie! Powodzenia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Natan(2019-04-15 11:21) Zgłoś naruszenie 4419

    Niech Oni się wezmą do pracy a jak się nie podoba to na zmywak !!! Rząd dał część podwyżki a o resztę się negocjuje a nie biedne dzieciaki zostawią się na pastwę losu !!! Oby dzieci w przyszłości nie odpłaciły się tym Pelikanom którzy udają tylko nauczycieli którzy dziś sa politykami bo dali się wciągnąć tow. Broniarzowi w strajk o zabarwieniu politycznym !!! A występy z krową ośmiesza nauczycieli !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wolnościowiec(2019-04-15 11:36) Zgłoś naruszenie 5514

    Wszyscy pracownicy wynagradzani z budżetu powinni mieć zakaz strajkowania ponieważ rząd nie jest ich płatnikiem, tylko podatnicy i to tylko oni powinni mieć wpływ na ich wynagrodzenia, np przez bon oświatowy dla szkół.

    Odpowiedz
  • Nenia(2019-04-15 11:55) Zgłoś naruszenie 5614

    Od ponad 30. lat jestem pracodawcą. Przeprowadziłem w tym czasie setki rozmów z kandydatami do pracy - absolwentami różnych typów szkół (licea, technika, różne szkoły wyższe). Niewielu zostało zatrudnionych. Dziesiątki uczniów i studentów odbyło w naszej firmie praktyki. Nauczyciele mówią o niskich zarobkach i walczą o swoją godność. Pytam więc kogo wy wypuszczacie na rynek. Gdzie ta jakość "produktu", za który zapłacę godziwą cenę. Czy ty nauczycielu zapłacisz na rynku dużo za produkt o bardzo niskiej wartości i jakości? Nie. Poszukasz innego, lepszego. W gospodarce płacimy za jakość wykonanej pracy, a za bylejakość płacimy byle jak, albo wcale.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz