ZNP: blisko 80 proc. szkół i przedszkoli zamierza wziąć udział w strajku

04.04.2019, 16:34; Aktualizacja: 04.04.2019, 16:34
Blisko 80 proc. ogółu szkół i przedszkoli w Polsce zamierza wziąć udział w strajku, który ma rozpocząć się 8 kwietnia - podaje ZNP. Zgodnie z procedurami, zakładowe organizacje związkowe miały obowiązek poinformować o strajku dyrektorów placówek najpóźniej na pięć dni przed nim.

Blisko 80 proc. ogółu szkół i przedszkoli w Polsce zamierza wziąć udział w strajku, który ma rozpocząć się 8 kwietnia - podaje ZNP. Zgodnie z procedurami, zakładowe organizacje związkowe miały obowiązek poinformować o strajku dyrektorów placówek najpóźniej na pięć dni przed nim.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Blisko 80 proc. ogółu szkół i przedszkoli w Polsce zamierza wziąć udział w strajku, który ma rozpocząć się 8 kwietnia - podaje ZNP. Zgodnie z procedurami, zakładowe organizacje związkowe miały obowiązek poinformować o strajku dyrektorów placówek najpóźniej na pięć dni przed nim.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • belfer(2019-04-04 17:11) Zgłoś naruszenie 53

    Mądra wypowiedź nauczyciela "W strajku chodzi o to czy edukacja ma być bezpłatną - płaci państwo, czy też płatna - płacą rodzice. Państwo nie chce płacić. Nauczyciele nie będą pracować za darmo. Więc - szkolnictwo publiczne padnie, a za edukację zapłacą rodzice." To już zaczyna się dziać. W technikach brakuje nauczycieli przedmiotów zawodowych, więc powstają technika prywatne.

    Odpowiedz
  • gość(2019-04-04 17:46) Zgłoś naruszenie 40

    Darmocha się powoli kończy. Będzie tak jak przed komuną. Szkoła będzie płatna. To komuniści wymyślili bezpłatne szkoły.

    Odpowiedz
  • anka(2019-04-04 17:58) Zgłoś naruszenie 23

    Nie bede myslec o cudzych dzieciach , gdy zle jest mojemu, bo mama musi zasuwac na 1,5 etatu i dorabiac jeszcze poza szkola ( nie udzielam korepetycji). Pracuje ponad miare, bo pensja realna jest zalosna. Dlatego STRAJK!

    Odpowiedz
  • Morela(2019-04-04 19:19) Zgłoś naruszenie 11

    Ważne żeby nauczyciele nie dali się omamić i nie wymiękli. Teraz bezczelnie twierdzą, ze nie ma kasy a na jarkowe i inne transfery dla patologii to kase znaleźli obłudnicy.

    Odpowiedz
  • kolobolo(2019-04-04 20:00) Zgłoś naruszenie 11

    A dzis znalazły się miliony na 13-tki dla matek 4+, choć to nie są ani emerytki, ani rencistki..........

    Odpowiedz
  • Polak(2019-04-04 20:35) Zgłoś naruszenie 20

    A niech pada szkolnictwo i tak jest do d... . Na zgliszczach nowe się odrodzi bez ruskich

    Odpowiedz
  • Rodzic(2019-04-05 20:07) Zgłoś naruszenie 11

    Panie i Panowie chciałbym przypomnieć że lamiecie Konstytucji Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. 1. Każdy ma prawo do nauki. Man nadzieję będą pozwy zbiorowe do sądu, nie opłaca wam się strajkowac zostaniecie bez prawa do wynagrodzenia za strajk!

    Odpowiedz
  • fixit(2019-04-06 10:08) Zgłoś naruszenie 10

    Polski nauczyciel AD 2018 pracuje dziennie 2 godź. 40 minut. Ale-od tego trzeba odjąć przerwy pomiędzy lekcjami oraz 3 lata na "Urlopach dla podratowania zdrowia" (zgodnie z Kartą Nauczyciela). A więc, de facto, jak obliczyłem: nauczyciel, który przepracował 25 lat w szkolnictwie, pracuje dziennie zaledwie 1 godź. i 56 minut. 1,56 razy 5 dni w tygodniu = 9 godź. 40 min. – tyle pracuje polski nauczyciel tygodniowo Ja pracuję w systemie po 12 godzin. A więc w ciągu jednego dnia pracuję więcej, niż nauczyciel przez cały swój tydzień roboczy. Dodam, że nie mam przerw w pracy (produkcja), No i, oczywiście, nie mam także "Urlopów dla podratowania zdrowia", choć moja praca to permanentny stres („taśma” wyznacza tempo), pośpiech, praca nocna, hałas. Zmiany trwają 12 godzin (od 6:00 do 18:00 i od 18:00do 6:00). Praca jest na okrągło a więc nie ma sobót i niedziel. ---------------------------------------------------------------------------------- polscy nauczyciele pracują najkrócej na świecie. Nauczyciel polski: 489 godzin Nauczyciel w USA: 1097 godzin Nauczyciel w UE: 779 godzin https://gratka.pl/regiopraca/portal/rynek-pracy/miejsca-pracy/ile-godzin-pracuje-nauczyciel

    Odpowiedz