statystyki

Broniarz: My, nauczyciele, jesteśmy niewolnikami? [WYWIAD RIGAMONTI]

autor: Magdalena Rigamonti05.04.2019, 07:00; Aktualizacja: 05.04.2019, 09:57
Broniarz: Jeśli nauczyciele przyczynią się do zmiany na scenie politycznej, to będzie efekt działania tego rządu.

Broniarz: Jeśli nauczyciele przyczynią się do zmiany na scenie politycznej, to będzie efekt działania tego rządu.źródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Maksymilian Rigamonti

- Pamiętam, jak ministrem był Roman Giertych. Nie zgadzałem się z nim w wielu kwestiach, ale rozmawialiśmy. A dzisiaj piszemy listy błagalne do premiera Morawieckiego, a on jest niedostępny - mówi Sławomir Broniarz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

Co panu obiecał Grzegorz Schetyna?

Nie widziałem się z nim pół roku albo więcej.

Ma swoich ludzi.

Daję pani najszczersze słowo honoru, że dawno się ze mną nie kontaktował. Owszem, rozmawiamy z Platformą, rozmawiamy z PSL, ale przede wszystkim dlatego, że nie mamy swoich posłów w Sejmie. Pilnujemy, żeby nikt nam partyjności nie zarzucił.

Tylko polityczność.

Polityczność jest rozciągnięta nadmiernie szeroko. Nie sądzę jednak, że ktoś z kierownictwa ZNP ma ambicję bycia w Europarlamencie czy parlamencie.

Pan.

Kulisy pracy nauczyciela: Oto dlaczego mają dość i protestują >>>>>

Skądże. Ja na pewno nie. Ale łatkę się mi przypina. Już miałem startować w różnych wyborach, miałem mieć różne aspiracje. A jest jak zawsze – dla mnie Związek jest wszystkim. Poglądy mam niezmienne od dziecka. Zawsze byłem orientacji współczującej. Mówiąc może trochę nadmiernie patetycznie, krzywda ludzka zawsze była dla mnie problemem. Byłem maminsynkiem, zawsze przy mamie i trochę z tej perspektywy patrzyłem na świat. Nie mam genu partyjnego. W życiu nie należałem do żadnej partii.

Można nie należeć, a współdziałać.

Współdziałam, ale trudno o mnie powiedzieć, bym był entuzjastą Platformy Obywatelskiej. Dziś nasze relacje są lepsze...

PO pana wykorzystuje politycznie.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Polecane

Reklama

Komentarze (81)

  • Bert(2019-04-04 20:12) Zgłoś naruszenie 118110

    Rozpętanie przez ZNP i broniarza płacowej i strajkowej histerii w terminach egzaminów i wyborów jasno pokazuje, że to działania polityczne, sterowane przez totalitarną opozycję i wrogie Polsce obce i ubeckie media

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Edward43(2019-04-05 08:25) Zgłoś naruszenie 10498

    Strajkować, nic się nie bać. Jak sobie sami nie wywalczycie podwyżek i szacunku, to z urzędu nikt go wam w tym kraju nie da.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ewa(2019-04-05 08:29) Zgłoś naruszenie 10248

    Nauczyciele sa twoimi niewolnikami,gdzie byłęs pan prze 8 ostatnich lat,w kieszenie PO siedziałeś.

    Odpowiedz
  • ma(2019-04-05 08:20) Zgłoś naruszenie 8342

    Pan " w imię 8 klasistów" ma pełną rację . my tez jesteśmy dobrze wykształceni , nie przez nauczycieli , ale przez swoją ciężką pracę i nikt nami się nie przejmuje ,że mamy o wiele niższe wynagrodzenia za 40 godz tygodniowo, i pełno roboty w domu po południu. Jak było w szkołach , czego nauczyła dobrze wiemy , bo do nich chodziliśmy . Gdyby nie własna nauka , to szkoła prawie nic nie dala , Bo szkoły zawsze były dla nauczycieli , a nie uczniów.Moje dzieci też tego doświadczyły.

    Odpowiedz
  • art(2019-04-05 07:41) Zgłoś naruszenie 7663

    Średnia płaca nauczyciela dyplomowanego – 6 136 zł według propozycji rządu. Broniarz chce 7800 zł(1000 zł x mnożnik). To wszystko za 18 godzin tygodniowo przez 9 miesięcy PO obiecał,że da, nie powiedziała tylko komu zabierze, VAT na 25%?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • emerytka(2019-04-05 07:52) Zgłoś naruszenie 6947

    A ja myślałem ,że spór dotyczy tylko1000zł i tak myśli również większa część społeczeństwa? .Nie zdawałam sobie sprawy z tego,że to w skali roku nie 1000zł a 12.000zł.Na 1000zł tak jak my emeryci mamy dostać to pełna zgoda ale na 12.000zł to wielka przesada.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cd12(2019-04-05 10:10) Zgłoś naruszenie 6146

    Nauczyciele należą do najlepiej wynagradzanych grup zawodowych w Polsce- innym jest sprawa indywidualnego "rozdziału" środków na wynagrodzenia. Nauczyciele nie podnoszą swoich kwalifikacji i to jest tragedia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zenek(2019-04-05 10:22) Zgłoś naruszenie 6123

    wytłumaczcie mi, dlaczego moja córka po 20 minutach korepetycji z matematyki więcej wiedziała, niż po 3 lekcjach tłumaczeń nauczycielki w szkole

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • goss(2019-04-04 22:51) Zgłoś naruszenie 5639

    prezes zamarzył sobie szkołę z dzieciństwa i stąd ta cała "reforma"

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-04-05 10:28) Zgłoś naruszenie 4816

    ha ha każdy chciałby być takim niewolnikiem jak Broniarz za kilkanaście tysięcy miesięcznie, dziwię się bardzo nauczycielom, że niby to tacy wyszkoleni, a dali się wkręcić temu nierobowi w jego kampanię przedwyborczą, musiał się czymś "wykazać" aby zaistnieć, po tych atrakcjach to nauczyciele wiele stracili na autorytecie

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Polak(2019-04-04 21:17) Zgłoś naruszenie 4724

    Ruskie dziadostwo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ojciec(2019-04-05 09:48) Zgłoś naruszenie 4732

    panie broniarz propozycja moja do rozwiązania tego sporu politycznego jest taka: zwolnić wszystkich pseudo nauczycieli ktuży zapomnieli o swoich obowiązkach do czego są powołani i wyszkoleni za państwowe pieniądze,a zatrudnić nowych z ukrainy ktuży będą szanować swoje powołanie .a jeżeli chodzi o zarobki to wielka ściema bo przedział zarobkowy między 4 a 5 tysiącami to nawet górnik niekiedy tyle nie zarabia chodz pracuje cały okrągłe rok ,a nie tylko 9 miesięcy .Pozdrawiam ojciec dwojga uczniów.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Irena(2019-04-05 11:09) Zgłoś naruszenie 4525

    To co wyczyniają nauczyciele w głowie się nie mieści. Wzięli za zakładników najsłabszych, dzieci. I jak kidnaperzy dochodzą swoich finansowych racji. Owszem, zgadzam się, że dla nauczycieli należą się podwyżki, ale nie wywalczone takim sposobem. Wstyd, dajecie przykład cwaniactwa dla dzieci, jesteście wychowawcami, macie uczyć dzieci i wskazywać to co dobre, a nie walczyć nimi o swoje potrzeby. Potem jest zdziwienie, że dzieci was nie słuchają, zakładają wam kosze od śmieci na głowy wyzywają was i wami gardzą, ale wy sami ich tego uczycie. I to od nich dostaniecie, bądźcie pewni.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • klan(2019-04-05 09:35) Zgłoś naruszenie 4512

    PKM Tychy: brakuje kierowców! Za kierownicą autobusu usiadł nawet... rzecznik prasowy Całe MAFIE rodzinne ucza w szkole ;sprawdz na wsi to widac najLEPIEJ

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Emeryt(2019-04-05 11:19) Zgłoś naruszenie 4424

    Broniarz do wywalenia natychmiast, ZNP do zlikwidowania, a nadzwyczajna, uprzywilejowana kasta nauczycieli powinna się wykazać swoją pracą. Jaką mamy wykształcona młodzież pokazała telewizja w sondażu przed Uniwersytetem Warszawskim, to są skutki nauczania.Skoro tak źle w tej szkole co słyszymy od lat to po co pchać się do tego zawodu. Widocznie prawda jest inna, bo całe klany rodzinne uczą w szkole. Chyba nikt z pracujących nie ma takich przywilei. Przez ten strajk nauczyciele stracili bardzo dużo na swoim wizerunku nawet od ludzi im przychylnych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kontra(2019-04-05 12:10) Zgłoś naruszenie 4223

    Panie Broniarz narusza pan konstytucyjne a nawet obowiązkowe prawo dzieci do pobierania nauki w szkołach powszechnych

    Odpowiedz
  • z zawodu dyrektor(2019-04-05 11:04) Zgłoś naruszenie 4114

    "My nauczyciele".... Przecież Pan Broniarz to już chyba nie wie, jak tablica wygląda. Z zawodu jest związkowcem.

    Odpowiedz
  • cd1(2019-04-05 10:06) Zgłoś naruszenie 4116

    Pan Broniarz ma rację Nauczyciele są niewolnikami samorządowych kacyków dzięki tzw Karcie Nauczyciela awanse dostają swoi a to mianowany a to dyplomowany a to przetrzymywany w awansie nieskończenie długo. W obecnym proteście ani słowa o jakości nauczania i konieczności odtworzenia Szkolnictwa Zawodowego, które zostało totalnie zniszczone reformą Bużka- Handtke i Łybacxkiej-Millera. Pan Broniarz jest przykładem totalnej degeneracji Zawodu Nauczyciela- nie uczy od 1995 a jest nauczycielem?.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cd(2019-04-05 12:30) Zgłoś naruszenie 4016

    A kto nauczycieli "przykuł" do oświaty ? Tyle jest innych pięknych zawodów na świecie. Niewolnicy nie mieli prawa wyboru. Zatrudnionych w oświacie jest ok. 702 tys. nauczycieli na 4.9 mln uczniów, czyli jeden nauczyciel przypada na niecałe 7 uczniów. Czy to nie jest lekka przesada?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jurek(2019-04-05 09:52) Zgłoś naruszenie 2614

    Kołek bez szkoły.....

    Odpowiedz