Samorządy idą na edukacyjną wojnę z rządem. Nieformalnie popierają nauczycieli

autor: Tomasz Żółciak12.03.2019, 07:17; Aktualizacja: 12.03.2019, 08:18
Miasta chcą, żeby wypłaty pensji nauczycielskich wziął na siebie rząd

Miasta chcą, żeby wypłaty pensji nauczycielskich wziął na siebie rządźródło: ShutterStock

Lokalni politycy zawiązują nieformalny sojusz z protestującymi nauczycielami. Chcą też wystawić rządowi rachunek za nieudaną reformę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • Rabbi(2019-03-12 09:04) Zgłoś naruszenie 145

    I znowu sprawdziło się stare przysłowie : " Jak władza sobie z czymś nie radzi to zadanie przekazuje do samorządu" Ciekawe co byłoby gdyby wszystkie samorządy w Polsce - PRZEKAZAŁY szkoły i placówki oświatowe spowrotem do Rządu ??? Po ilu dniach byłby upadek oświaty ???

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-03-12 09:14) Zgłoś naruszenie 513

    samorzady jak tak się martwią o nauczycieli, to niech im dołożą, nikt przecież im nie zabrania, hipkryxja czy walka polityczna

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja1987(2019-03-12 17:55) Zgłoś naruszenie 314

    Za tak mala liczbe przepracowanych godzin tygodniowo, nie sadze, aby nauczyciele mieli podstawy do strajku o podniesienie zarobkow

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rodzic(2019-03-13 11:30) Zgłoś naruszenie 28

    Trzeba zlikwidować kartę nauczyciela - 12 miesięcy urlopu pełno płatnego na poratowanie zdrowia, 13 pensja 14 pensja to dodatek na wakacje i trzy miesiące wolnego w roku. Jaka grupa ma takie przywileje jaka kasta. Podwyżki tak ale trzeba zlikwidować te komunistyczne przywileje

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rodzic(2019-03-14 16:02) Zgłoś naruszenie 26

    Życzyłbym sobie, żeby rząd i rodzice poszli na wojnę z "nauczycielami"...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • asas(2019-03-12 13:15) Zgłoś naruszenie 23

    Samorząd nie moze być V kolumną w państwie.

    Odpowiedz
  • Rita(2019-03-12 17:48) Zgłoś naruszenie 111

    No fajnie, samorzady pomagaja nauczycielom, ktorzy za bardzo sie nie przemeczaja, pracujac kilkanascie godzin tygodniowo, jednoczesnie majac zawsze za malo kaski!

    Odpowiedz
  • Adam44(2019-03-13 01:30) Zgłoś naruszenie 19

    Nauczyciele wcale duzo nie robia a narzekaja, wedlug mojej oceny powinni odczekac az podwyzszki nadejda, tak jak Premier obicecal.

    Odpowiedz
  • fikens(2019-03-13 11:29) Zgłoś naruszenie 16

    A kto na tym oczywiście straci? Dzieci! Ale ZNP się tym nie przejmuje tylko rozgłos przed wyborami się liczy.

    Odpowiedz
  • marzena(2019-03-14 18:04) Zgłoś naruszenie 14

    samorządy... nie no pięknie ciekawe że sytuacja nauczycieli teraz nagle się tak "POgorszyła"... ciekawe że kiedyś było im tak dobrze!!!! po prostu wyczuli kasę nosem że pis wspomaga biednych!!!

    Odpowiedz
  • Arias(2019-03-13 01:38) Zgłoś naruszenie 16

    Za wybryki jak strajki powinna byc kara, poza tym jak im malo to niech w 500+ pojda wtedy jest sporo pieniedzy.

    Odpowiedz
  • Gosia10(2019-03-12 17:53) Zgłoś naruszenie 111

    Nauczyciele, niby intelektualisci, a zapomnieli, ze premier obiecal im podwyzke? A on nie rzuca slow na wiatr

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wolne żarty(2019-03-13 15:12) Zgłoś naruszenie 07

    Rząd zapowiedział że dostaną podwyżki a im jeszcze mało? Toż to chciwość.

    Odpowiedz
  • elikur(2019-03-13 14:59) Zgłoś naruszenie 05

    Ile się pracuje tyle się dostaje. Jeśli chcą podwyżek to niech zainwestują w siebie i zdobędą wyższe stanowiska.

    Odpowiedz
  • werenor(2019-03-13 14:20) Zgłoś naruszenie 02

    Ciekawe od kogo polecenia odbierają. Czyżby Grzesiu Schetyna maczał w tym palce?

    Odpowiedz
  • Popis(2019-03-14 21:27) Zgłoś naruszenie 01

    Widac ze rząd zainwestowal w lewusów zeby negatywne opinie pisac na forum.pozdro dla wszystkich burakow...

    Odpowiedz
  • gruber(2019-03-13 13:38) Zgłoś naruszenie 05

    idę o zakład że jakby mieli pracować pełen etat gdziekolwiek indziej to wracaliby z podkulonymi ogonami.

    Odpowiedz
  • burzum(2019-03-13 12:06) Zgłoś naruszenie 02

    A broni im ktoś awansować? Korzystać z innych programów dopłat? Udzielać korepetycji? Podatki i tak obniżają!

    Odpowiedz
  • grysik(2019-03-13 11:59) Zgłoś naruszenie 04

    Nauczyciele są bardzo ważni, ale traktowanie ich inaczej niż innych grup w budżetówce to przesada. Muszą poczekać i tyle.

    Odpowiedz
  • ha ha(2019-03-13 14:06) Zgłoś naruszenie 05

    Płacz, ze zaraz po studiach i z dodatkowym dyplomem w wyższej szkole lansu i bansu nie zarabia się kroci. Śmiech.

    Odpowiedz