Rozporządzenie podpisane, więc nauczyciele dostaną podwyżkę z wyrównaniem od stycznia. Zobacz ile

08.02.2019, 16:59; Aktualizacja: 08.02.2019, 18:46
szkoła nauczyciel

szkoła nauczycielźródło: ShutterStock

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podpisała w piątek rozporządzenie w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli. Zgodnie z nim płace zasadnicze nauczycieli wzrosną od 1 stycznia 2019 r., zależnie od stopnia awansu zawodowego, od 121 do 166 zł brutto.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • mgr pielęgniarka(2019-04-08 02:51) Zgłoś naruszenie 00

    proszę się przekwalifikować i zapraszam do szpitali świątek piątek itd mniej wolnego większe zmęczenie mniej czasu na poza dyżurami myślenie

    Odpowiedz
  • wqr...ny(2019-04-06 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo działa wstecz? OD KIEDY?!

    Odpowiedz
  • Woźna z przedszkola(2019-02-28 19:18) Zgłoś naruszenie 20

    A kiedy podwyzki dla personelu administracji pani.zalewska harujemy ciężko, a.placa marna swiat o nas zapomnial też będziemy strajkowa

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ika(2019-02-11 18:54) Zgłoś naruszenie 70

    Powołanie to ksiądz...

    Odpowiedz
  • widmo(2019-02-10 12:40) Zgłoś naruszenie 170

    Kolejne rządy ze zwróceniem uwagi na rządy AWS-u, gdzie pensje nauczycieli zostały zamrożone, sprowadziły ten zawód na dno społeczne.

    Odpowiedz
  • Nauczycielka(2019-02-10 00:05) Zgłoś naruszenie 193

    Powołanie mam, ale tym rodziny nie nakarmię

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • cf(2019-02-09 16:47) Zgłoś naruszenie 222

    Minister zapomniała jeszcze jest zasiłek pogrzebowy.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel z powołania(2019-02-09 13:24) Zgłoś naruszenie 443

    Nauczyciel to powołanie a nie tylko kasa...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Aldona(2019-02-09 13:19) Zgłoś naruszenie 1039

    I tak za dużo zarabiają. Jak się nie podoba to się zwolni ą i będą zarabiać po 10000 u prywaciarzy jak są tacy zdolni. Pozdrawiam Aldona

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Barbara(2019-02-09 11:12) Zgłoś naruszenie 846

    Ile zarabiają za 1 godzinę pracy? 50zł to mało? Ludzie pracują za 10zł na 1 godzinę i nie strajkujących. Nauczyciel powinien być z powołania a nie dla kasy i po znajomości dostał etat.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Emerytowany nauczyciel(2019-02-09 11:07) Zgłoś naruszenie 191

    Pozdrawiam oligarchów za wysoki podatek od mojej emerytury .

    Odpowiedz
  • Adrian(2019-02-09 11:06) Zgłoś naruszenie 1146

    Zapraszam pracować do marketów jak się nie podoba praca nauczyciela! 18 godzin pracy w tygodniu i jeszcze strajkujących...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Nauczyciele emeryci nie mają na lekarstwa, ubrania(2019-02-08 22:54) Zgłoś naruszenie 202

    Planowane zmiany będą dotyczyły dodatku za warunki pracy. 15 lat temu dodatek wynosił 30%. Ale to odebrano. Zlikwidowano też większość szkół specjalnych i emerytury po 30 latach pracy. Dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego są w każdej klasie. Ale o dodatkach zapomniano. Pani minister da 150 zł podwyżki a odbierze dodatki tym nielicznym którzy jeszcze je mają. I znów bilans na koncie nauczyciela wyjdzie na minus. Ministerstwo zaoszczędzi. Ale w mediach zostanie podana informacja o tym jak zadbano o nauczycieli. Nauczyciele - emeryci nie mają na lekarstwa, ubrania, czynsz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mural(2019-02-08 20:41) Zgłoś naruszenie 330

    Ja mam tylko dwa dodatki: motywacyjny i za wysługę. Dodaję, że podane tu jubileuszówka i nagrody dyrektorskie nie są co rok. Jubileuszówka najwcześniej po 20 latach pracy, potem co 5 lat. Dyrektorska to uznanie za szczególne prace nauczyciela.Trzynastkę ma cała budżetówka, po roku pracy. Odprawa emerytalno- rentowa po osiągnięciu wieku emerytalnego i rozwiązaniu umowy o pracę z ostatnim pracodawcą. W moim przypadku na jesieni tego roku, po 35 latach pracy.. A Minister podaje je, jakby były co roku.Nie jestem opiekunem stażu, nie mam płatnych nadgodzin ani dodatku za wychowawstwo. Nauczyciel bibliotekarz ma ich w praktyce wiele, ale dyrekcja traktuje je w ramach pensum, jako opieka. Wbrew prawu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jola(2019-02-08 20:24) Zgłoś naruszenie 240

    Opiekun stażu?! Mam 21 zł brutto...

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2019-02-08 20:01) Zgłoś naruszenie 211

    Podpowiadam,nie strajk podczas egzaminów-to będzie czarny PR.Nauczyciele-egzaminatorzy nie zgodzą się na poprawianie prac i szybciuteńko związki dojdą do porozumienia z ministrem edukacji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nk(2019-02-08 19:48) Zgłoś naruszenie 271

    Zlikwidować pisiąt dodatków i ustalić wynagrodzenie na poziomie średniej krajowej. Trudne?

    Odpowiedz
  • belfer(2019-02-08 19:28) Zgłoś naruszenie 543

    Miało być 1000 zł, nie dotarło? Kto będzie pracował w czasie matur? Ja z pewnością nie. Moich dzieci nie nakarmię i nie ubiorę misją i poczuciem odpowiedzialności. Teraz muszę być odpowiedzialna przede wszystkim za ich przyszłość.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • darczyńca(2019-02-08 18:58) Zgłoś naruszenie 105

    Wszyscy w tym kraju zarabiają za mało.Dać wszystkim np. po 2 tys. izapowiedzieć iż w ciągu np. 3 lat żadnych podwyżek płac nie będzie-wszyscy będą zadowoleni.

    Odpowiedz
  • bebe(2019-02-08 18:27) Zgłoś naruszenie 664

    Jak to podpisane??? Jak to mają trzy miesiące na wypłatę??? Przecież w grudniu twierdziła że pierwszego stycznia nauczyciele dostaną podwyżkę. Czy jej się wydaje, że każdy jest idiotą? 166 zł jest kpiną, mogli tyle policji zaproponować i poczekać co będzie dalej.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz