Odwołane lekcje i zamknięte przedszkola. Belferska grypa szaleje w szkołach

autor: Karolina Nowakowska17.12.2018, 19:04; Aktualizacja: 17.12.2018, 19:10
nauczyciele zrzeszeni w ZNP domagają się podwyżek na poziomie 1000 złotych.

nauczyciele zrzeszeni w ZNP domagają się podwyżek na poziomie 1000 złotych.źródło: ShutterStock

Trzynaście szkół i przedszkoli w całej Polsce nie funkcjonowało w związku z nieobecnością nauczycieli, którzy przebywali na zwolnieniach lekarskich. Nieoficjalne dane przekazywane przez lokalne media w różnych województwach pokazują jednak, że nieczynnych placówek mogło być więcej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

 • inż(2018-12-17 20:50) Zgłoś naruszenie 369

  "Niedopuszczalne jest, aby rodzice byli zaskakiwani brakiem opieki nad ich dziećmi w dniu zajęć" - to niech kuratorzy przyjeżdżają i sprawują opiekę. Niedopuszczalne jest łamanie praw człowieka, w tym wypadku prawo opieki zdrowotnej.... Jakaś dychotomia prawna, zwykły pracownik może zachorować i zaskoczyć swoją nieobecnością w pracy, a tutaj - NIEDOPUSZCZALNE. Logika wyższego rzędu...

  Odpowiedz
 • Wawa(2018-12-17 21:12) Zgłoś naruszenie 254

  Zdrowie psychiczne dzieci w Polsce jest w coraz gorszym stanie. Uciekajcie, tak jak ja z tego zawodu, bo szkoła to jedno z najgorszym miesc do pracy. U nas w Warszawie brakuje prawie 2tyś. nauczycieli.

  Odpowiedz
 • Mama(2018-12-17 21:54) Zgłoś naruszenie 249

  Ja popieram nauczycieli choć sama mam problem z opieka na dzieckiem, bo nasze Przedszkole we Wrocławiu jest zamknięte.. ale organizujemy się jako rodzice, na zamiany z innymi. Walczcie o swoje prawa, o lepsze zarobki, o lepsze jutro dla naszych dzieci.. Przeraża mnie system edukacji który zależy od widzimisie polityków.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • wiki(2018-12-18 19:35) Zgłoś naruszenie 53

  Niestety poziom nauczania w Polsce jest coraz gorszy i to nie do końca wina nauczycieli, ale też przeładowanego programu nauczania. atmosfera w szkołach tez nie napawa optymizmem bo dzieci są rozpuszczone jak pański bicz, wychowywane bez autorytetu, rodzice od małego wychowują ich do tzw wyścigu szczurów po prostu psują dzieci ,dzieci od maleńkiego wychowywane są na egoistów nie uczy ich się służyć tylko aby im służono. Rodzice są pretensjonalni co także psuje relacje nauczyciel rodzic . I taka jest rzeczywistość w dzisiejszej szkole. Ale nigdzie nie jest łatwo. a co do zarobków to ile zarabiają naprawdę nauczyciele można łatwo sprawdzić śledząc budżety szkół i wydatki na pensje. Okazuje się że zarobki nauczycieli są grubo ponad średnią krajową . a osłony socjalne takie jak nigdzie.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • E(2018-12-18 10:22) Zgłoś naruszenie 320

  Za 20 h tygodniowo + wolne 2 miesiące wakacji + ferie, święta. Dajcie jeszcze podwyżki. Jaki poziom szkolnictwa - taka płaca. Nie oceniam wszystkich ale większość nauczycieli nie nadaje się do nauki dzieci, odwalają robotę po łebkach i koniec. Podwyżki, jak najbardziej ale w zależności od wyników, od doszkalania się, od dodatkowych oddolnych inicjatyw pomagających w rzeczywistości w pozyskiwaniu wiedzy. Większość dzieci nie lubi takiego a takiego przedmiotu nie z powodu trudności z przedmiotem ale trudności z nauczycielem.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • jonasz(2018-12-24 00:23) Zgłoś naruszenie 03

  A czy Ci właśnie strajkujący nauczyciele, po podwyżkach będą lepiej uczyć nasze dzieci? Czy skończy się dopłacanie przez rodziców do korepetycji z pewnością z podstawy programowej. Nauczyciel, każdy ma obowiązek nauczyć każde dziecko w klasie tak by bylo dobrze przygotowane z podstawy programowej.. każde.. a nie tylko te dzieci które szybciej łapią, ...teraz są tylko tłumaczenia...że za dużo dzieci...że to, że tamto...a efektów pracy nie ma... więc za co te podwyżki? Aż 1000 zł. To są żarty. Ile godzin.tyg.pracują nauczyciele. Więc za taką ilość godzin pracy to wystarczająca pensja. I nieprawdą jest że na dzień dobry dostają 1700 co najmniej 2500 ,a to akurat można udowodnić. Co z lewymi L4 , dlaczego nie ma kontroli z ZUS...a co z lekarzami wystawiającymi lewe L 4.... ktoś sieje propagandę...miejmy tylko nadzieję, że ktoś z rządzących nie zgodzi się na taką podwyżkę...bo to byłoby nieuczciwe...1000 zł. Żeby nauczyciel zarabiał lepiej niż górnik, budowlaniec itp. to nie do pomyślenia. Pracują 4h dziennie. Więc się pytam ..ile po podwyżce wyniesie ich dniówka? 200 zł. To chyba żart!!!!!!!!! I proszę nauczycieli, żeby nie poniżali ludzi pracujących w biedronkach itp.oni się narobią bardziej niż większość innych zawodów....a pani która wykłada chemię w Biedronce i nie tylko...w Biedronce narobi się za dwóch...pracując po 12 godzin.niedziele i święta..to wstyd ... tak poniżać innych..i to jeszcze przez nauczycieli, którzy powinni w swojej postawie uczyć równości..zapraszamy do pracy w biedronkach, selgrosach i auchanie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane