Zajęcia pozalekcyjne: Jest wymóg, ale nauczyciele pracują za darmo

autor: Artur Radwan07.11.2018, 07:00; Aktualizacja: 07.11.2018, 10:16
Kontrole PIP w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich

Kontrole PIP w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnichźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kuratoria oczekują lekcji wyrównawczych. Nauczyciele nie muszą już prowadzić ich w ramach etatu, a dyrektorzy nie mają na nie pieniędzy. Pracują więc za darmo, bo bez dodatkowej aktywności nie dostaną dobrej oceny. A PIP zapowiada kontrole

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • Z.O.(2018-11-07 09:07) Zgłoś naruszenie 490

    Mamy podobną sytuację, jak z awansem zawodowym. Też trzeba było pracować za darmo. Również dokształcanie nauczyciel finansował z własnych środków. Nauczyciele inwestowali w siebie, bo awans był w zasadzie pewny i dawał wzrost płac. Teraz 500+.to obietnice bez pokrycia. Najzabawniejsze jest "zdziwienie" pana Proksy. Przecież tak zwany związek zawodowy Solidarność to pretorianie PiS.

    Odpowiedz
  • nk(2018-11-07 09:55) Zgłoś naruszenie 520

    "Nie rozumiem postawy: skoro nie zapłacą mi za dodatkowe zajęcia, to nie będę ich prowadził. Zgadzam się, że pedagodzy, zwłaszcza ci początkujący, zarabiają słabo, ale chyba powinno zależeć im na tym, by wspomóc uczniów – zarówno tych zdolnych, jak i tych z trudnościami w nauce? – pyta retorycznie." Temu panu już nie trzeba płacić za pracę, wystarczy, że mu zależy.

    Odpowiedz
  • kolo(2018-11-07 10:28) Zgłoś naruszenie 971

    Panie Wójcik, pan też pracuje za darmo ? Dziwi pana, że nauczcyciele chcą mieć zapłacone za pracę i nazywa ich pan roszczeniowymi ?

    Odpowiedz
  • Zuzia(2018-11-07 10:33) Zgłoś naruszenie 941

    No oczywiście! W naszym kraju nieustanne zdziwienie że nauczycielom trzeba zapłacić za pracę. W świecie to usługa jak wymiana uszczelki czy malowanie ścian a u nas misja.Wybraliśmy taki zawód dla przysłowiowych jaj. Takie poczucie humoru mamy....

    Odpowiedz
  • nn(2018-11-07 11:27) Zgłoś naruszenie 772

    "Nie rozumiem postawy: skoro nie zapłacą mi za dodatkowe zajęcia, to nie będę ich prowadz" nie rozumiem postawy lekarzy, skoro nie zapłacą mi za wizyty to nie przyjmę pacjentów a ni mechaników samochodowych, skoro nie zapłacą mi za naprawę to nie będę naprawiał nawet śmieciarzy, że skoro nie zapłacą mi za wywóz odpadów to nie będę wywoził

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tymon(2018-11-07 12:13) Zgłoś naruszenie 964

    Czekam na postulat nauczycieli, że chcą 40 godzinnego tygodnia pracy, albo rozliczania godzinowego. Wtedy wreszcie zyskają szacunek społeczeństwa. Prace domowe sprawdzamy w szkole, po lekcjach. Prowadzimy kółka zainteresowań. Rady i zebrania placone jako nadgodziny albo odbierane wolne. Prosto i przejrzyście. No, nauczyciele, co wy na to?

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Ogrodnik(2018-11-07 12:30) Zgłoś naruszenie 430

    Zgadzam się, że pedagodzy, zwłaszcza ci początkujący, zarabiają słabo, ale chyba powinno zależeć im na tym, by wspomóc uczniów – zarówno tych zdolnych, jak i tych z trudnościami w nauce? – pyta retorycznie. Co za palant!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • iza(2018-11-07 14:50) Zgłoś naruszenie 841

    Jednym rozdają pieniądze za darmo /500+/ , a innym każą pracować darmo.

    Odpowiedz
  • anka(2018-11-07 15:16) Zgłoś naruszenie 770

    To może urzędnicyw urzędach miejskich i gninnych popracują za darmo... bo powinnoim zależeć, żęby obywatele mieli szybko i dobrze załatwione sprawy. Nauczyciel wykonuje prace - nauczyciel powinien dostać zapłatę. Jak w każdym zawodzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dyrektor szkoły(2018-11-07 17:37) Zgłoś naruszenie 640

    40 g w tygodniu (8-16) i 26 dni urlopu . Tak. Tego chcemy. I to nie jest sarkazm.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • nauczyciel dyplomowany(2018-11-07 18:26) Zgłoś naruszenie 401

    popieram 40 godz. w tygodniu

    Odpowiedz
  • Nauczycielka(2018-11-07 20:19) Zgłoś naruszenie 560

    Nie zależy mi na ocenie. Nie będę pracować za darmo.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • zwykła nauczycielka(2018-11-07 22:26) Zgłoś naruszenie 521

    Zgadzam się z poprzednikami. Mogę pracować 40 godzin w odpowiednich warunkach ale wszystko ponad MUSI być zapłacone. Nikt nam nie liczy godzin spędzonych na konferencjach, wycieczkach, zebraniach, itp. Nikt nam nie daje narzędzi i materiałów do pracy. Wszystko kupuję sama czyli jestem sponsorem polskiej edukacji. Budżet tego nie udźwignie. Tak właśnie pracują nauczyciele. Ale ja kocham moją pracę i moje dzieciaki i dlatego jeszcze to robię.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Na(2018-11-08 06:32) Zgłoś naruszenie 420

    A może też na L4. Szkoły zamknąć.

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2018-11-08 09:49) Zgłoś naruszenie 160

    dodatkowy kwiatek to uśrednienie pensum z nowelizacji karty nauczyciela masz 18 godzin etatowych i 3 nadgodziny to pracujesz 21 ale zapłacone za 20 .....warto tym problemem się zainteresować może PIP

    Odpowiedz
  • Libris (2018-11-08 10:11) Zgłoś naruszenie 264

    Każdy etat to 40 godz tyg. Nauczyciele pracują połowę z tego, więc o co chodzi ....wszystko co robią "poza" powinno być wliczane w etat tak żeby wyszło 40. Póki co pracują na pół A płacone Maja za cały etat.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • MONA(2018-11-08 21:19) Zgłoś naruszenie 190

    Szkoda gadać, ktoś, kto nie pracował w szkole, nigdy nie zrozumie sytuacji.... marzę o 40 godzinnym tygodniu pracy, w tym roku robię dyplomowanie i chyba olewam ten miód... jestem zwyczajnie zmęczona... tak po ludzku. Wybieram tłumaczenie:-)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alf(2018-11-09 00:25) Zgłoś naruszenie 10

    Zmuszanie do pracy za darmo chyba jest karalne? Tak, czy nie?

    Odpowiedz
  • Szczęśliwa (2018-11-09 00:27) Zgłoś naruszenie 442

    To co Wy w tych szkołach jeszcze robicie ??....może pora pomyśleć nad zmianą pracy. No , ale jak zmienić pracę kiedy nic innego nie umie się robić... kiedy komuś coś nie pasuje to powinien to zmienić A Wy nie potraficie widocznie wyjść z tej swojej strefy komfortu .

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • anka(2018-11-09 07:21) Zgłoś naruszenie 280

    Podwyzka o 655 zł brutto w 2019 r. oraz o 500 zł brutto w 2020 r. dla policji... Super mozna dostac od razu i duzo. Tylko nauczycielski motłch dostaje trzy razy po maksymalnie ok 168 zlotych w ciagu trzech lat. I jeszcze zanim dostana te ochlapy wypomina sie im prawie pol roku ze dostaną. Jestem glupa bo zamiast robic abslolutne minimum to targam tony cwiczen i zeszytow do sprawdzania Od dzis koniec. W ciagu polrocza trzy cztery oceny wystarcza... Trzeba zacząć sie szanować.

    Odpowiedz