Emilewicz: Warunki pracy na uczelniach poprawiają się [WYWIAD]

autor: Mira Suchodolska14.09.2018, 08:19; Aktualizacja: 16.09.2018, 10:39
Jadwiga Emilewicz

Jadwiga Emilewiczźródło: PAP
autor zdjęcia: Andrzej Grygiel

Polacy przez 200 lat musieli sobie radzić z przeciwnościami losu oraz niedoborem pieniędzy i produktów, więc między innymi dzięki temu mamy mocno rozwinięty gen innowacyjności - mówi w DGP minister Jadwiga Emilewicz. 

Co pani czuje, kiedy słyszy „innowacja”? Bo ja lekko wzdragam się na myśl o niej – wszyscy powtarzają to słowo niczym mantrę, podczas gdy w naszej rzeczywistości niewiele ono znaczy.

Jadwiga Emilewicz: Rzeczywiście słowo „innowacja” jest w ostatnim czasie bardzo modne, a przez to nadużywane. Bywa że stosuje się je na wyrost. Definicja słownikowa innowacji mówi nam o tym, że jest to istotna zmiana dotycząca technologii, produktu czy usługi, która w sposób znaczący wpływa na nasze życie. To coś nowego i lepszego w stosunku do tego, do czego się przyzwyczailiśmy, co mamy na co dzień. Coś, co ma nam uprościć i polepszyć komfort życia. Sprawia, że zaczynamy biegać szybciej, żyć dłużej, jesteśmy zdrowsi albo zaspokajamy swoje potrzeby w nowy sposób.

A czy przychodzi pani do głowy jakaś innowacja, którą nam ostatnio podarowali polscy wspaniali naukowcy do spółki – oczywiście – z biznesem?


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • lecturer(2018-09-15 10:55) Zgłoś naruszenie 86

    Ja tej poprawy warunków pracy na uczelniach wyższych nie zauważyłem. A w tym artykule, tj. w 8 % dostępnej treści nic nie ma na ten temat.

    Odpowiedz
  • As(2018-09-18 03:29) Zgłoś naruszenie 02

    Warunki pracy na uczelniach dla cwaniactwa profesorskiego rzeczywiscie się poprawiaja.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane