statystyki

Więcej gimnastyki na studiach

autor: Paulina Szewioła20.08.2018, 07:10; Aktualizacja: 20.08.2018, 08:34
Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) z jednej strony projekt przyjęło pozytywnie, z drugiej, w kontekście niskiego poziomu aktywności fizycznej społeczeństwa, uznało jego zapisy za niewystarczające.

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) z jednej strony projekt przyjęło pozytywnie, z drugiej, w kontekście niskiego poziomu aktywności fizycznej społeczeństwa, uznało jego zapisy za niewystarczające.źródło: ShutterStock

Resort nauki proponuje, by studenci stacjonarni mieli obowiązek odbycia co najmniej 60 godzin WF-u. Zdania wobec tego pomysłu są podzielone.

Chodzi o projekt rozporządzenia w sprawie studiów przygotowany przez resort nauki i szkolnictwa wyższego. Znalazł się w nim przepis, że na zajęcia z wychowania fizycznego dla studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich należy przeznaczyć nie mniej niż 60 godzin. Do tej pory takiego minimum nie było.

Ministerstwo tłumaczy, że proponowany wymiar godzin zajęć fizycznych to odpowiedź na dotychczas zgłaszane postulaty. Nie wyjaśnia jednak czyje. Wskazuje tylko, że były one związane z potrzebą popularyzacji kultury fizycznej wśród studentów, a także z tworzeniem warunków jej rozwoju w uczelniach.


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • D(2018-08-21 07:41) Zgłoś naruszenie 52

  ABSURD. Miałem WF na studiach, to była kompletna pomyłka. Studia to nie szkółka podstawowa ani komusza organizacja paramilitarna. Niech sobie ćwiczy, kto chce a nie z przymusu.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • GG(2018-08-20 18:32) Zgłoś naruszenie 52

  Weźcie się też za szkoły średnie. Mnóstwo pustych otyłych dziewczyn non stop na lewych zwolnienich lub brak stroju. Także coraz więcej zniewieściałych równie opasłych chłopaków. Poziom świadomości rodziców tych nastolatków jest poniżej krytyki. Wrócić do norm. Zaliczysz to zdajesz. Nie zaliczysz to bierz się do roboty bo powtarzasz klasę. Obecny system zniechęca tych co ćwiczą, a zadowala leni.

  Odpowiedz
 • rzeźnik.kleofas(2018-08-23 10:52) Zgłoś naruszenie 21

  niech najpierw stworzą warunki ku temu. Obecnie nawet odrobienie 30h jest problemem (głównie organizacyjnym). Zresztą to są studia, a nie szkoła podstawowa). Przymusowy wf kłóci się z ideą uniwersytetu.

  Odpowiedz
 • Tire(2018-08-21 23:55) Zgłoś naruszenie 20

  Też jestem za, akurat w dzisiejszych czasach chyba większość nie powinna narzekać, w końcu jest moda na bycie FIT. Nie wiem czy uda mi się jeszcze dostać na jakieś studia w tym roku... Mam nadzieję, że część uczelni będzie miała dodatkową rekrutację..

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane