Po pierwszym dzwonku rozpocznie się strajk nauczycieli. Przez reformę etaty straciły tysiące nauczycieli

11.08.2017, 08:27; Aktualizacja: 11.08.2017, 10:46
Reforma oświaty przywraca ona 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika; gimnazja zostaną stopniowo zlikwidowane. Przeciwko zmianom protestowało ZNP i organizacje społeczne.

Reforma oświaty przywraca ona 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika; gimnazja zostaną stopniowo zlikwidowane. Przeciwko zmianom protestowało ZNP i organizacje społeczne.źródło: ShutterStock

Zakładamy, że protest ws. reformy edukacji odbędzie się 4 września przed Ministerstwem Edukacji Narodowej - poinformował w piątek prezes ZNP Sławomir Broniarz.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • Podatnik(2017-08-27 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo nauczyciele, zmienić i przekwalifikować sie do innej pracy. Przecież bardzo wielu Polaków musiało to zrobić, dlaczego wy macie mieć przywileje komunistyczne. Zlikwidować kartę nauczyciela i ZNP.

    Odpowiedz
  • PłaceBroniarz(2017-08-26 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Broniarz, jak zawsze zajmuje się nie tym, co trzeba. Za jego kadencji znikły wcześniejsze emerytury dla nauczycieli, płace zamrożone od 2012, czas odejść i dać działać młodym! Nauczycieli nie interesują zadymy uliczne z kodziarzami, a tylko tym się ZNP zajmuje

    Odpowiedz
  • Nauczycielka(2017-08-26 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ten prezes nie jest przypadkiem chorym człowiekiem?

    Odpowiedz
  • Olaboga(2017-08-26 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    Zatrudnię w sklepie spożywczym.

    Odpowiedz
  • Ada(2017-08-25 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    Za duże liczby podał na moje oko.Żeby mieć przejrzystość, sytuacji,moze dowiemy sie ile w poprzednich latach było zwolnień, bo niż demograficzny też swoje robi.Takie to sa te obiektuwne wiadomosci.

    Odpowiedz
  • bubu(2017-08-25 07:01) Zgłoś naruszenie 00

    komuszki,już się grzeją w blokach-bo muszą-na pasku szubrawcow,wiszą szubrawcy! z nauczycielstwem,nie ma to nic wspolnego! ohyda-granie dziećmi i chorymi!

    Odpowiedz
  • Kuba(2017-08-20 17:59) Zgłoś naruszenie 20

    A jaki związek zawodowy będzie bronił wreszcie pracowników niepedagogicznych? Ich wynagrodzenie=minimalnej płacy. ZNP - nie jest tym zainteresowany, on broni bogatych nauczycieli z przywilejami.Średnia płaca nauczyciela z dodatkami ( 18 godzin pracy w jednej szkole) = 3750 zł. A korepetycje? Broniarz walczy o utrzymanie swojego stołka. Wchodziły gimnazja był przeciw, teraz nie jest za ich likwidacją. Kogo on reprezentuje ? Siebie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ss(2017-08-20 16:38) Zgłoś naruszenie 42

    Państwowe i chcą strajkować? Zapraszam do sklepu i tłumacz klientowi po 12 godzin to wtedy możecie strajkować. Co za tupet do roboty brać się co roku to samo.

    Odpowiedz
  • Bert(2017-08-19 19:09) Zgłoś naruszenie 20

    Pomarzyć, dobra rzecz ******* z ZNP i prowokatorzy z DGP.

    Odpowiedz
  • Gosc(2017-08-19 09:44) Zgłoś naruszenie 1816

    Przywilej przywileje przywilejami popycha i ciągle im malo.Dlatego nie chcą odejść z zawodu.Reszta społeczeństwa płaci podatki na te przywileje.W wielu zawodach ludzie ciężej pracują i żadnych przywilejów jak pedagodzy nie mają.jJeszcz wcześniejsze emerytury im daj ktos proponuje.Jak nie masz pracy w swoim zawodzie to do innej.

    Odpowiedz
  • tfu(2017-08-19 08:09) Zgłoś naruszenie 152

    Broniarz to zdrajca. Pozwolił aby nauczyciele utracili prawo do emerytur , ci którzy nabyli. To czerwona pajęczyna i POwska służebnica

    Odpowiedz
  • cd(2017-08-18 11:11) Zgłoś naruszenie 159

    Stąd wniosek, że reforma była potrzebna. Stary system zwiększał niepotrzebnie zatrudnienie, był nieekonomiczny.

    Odpowiedz
  • Ola(2017-08-18 09:08) Zgłoś naruszenie 1914

    Karta nauczyciela do likwidacji! Wyprowadzić związki zawodowe że szkół! Wolny rynek zatrudnienia! Jak w innych branżach gospodarki!

    Odpowiedz
  • przywrócenie wieku emerytalnego(2017-08-18 08:34) Zgłoś naruszenie 168

    W tej chwili związek powinien walczyć o przywrócenie, przynajmniej na kilka lat, dawnych zasad przechodzenia nauczycieli na emeryturę. Większość starszych nauczycieli na pewno by z takiego rozwiązania skorzystało, a młodzi mieliby pracę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rafalimis(2017-08-18 08:34) Zgłoś naruszenie 82

    Podejrzewam, że zorganizowanie protestu pod hasłem "Nie dla chaosu" spowodowałoby znacznie mniej zamieszania, gdyby jego termin wyznaczono na wakacje. Szczególnie na początek wakacji, żeby był jeszcze czas na wdrożenie ewentualnych zmian. Po rozpoczęciu roku szkolnego to nie ma jakiegokolwiek sensu, bo i tak rząd nie odwoła reformy z dnia na dzień, czy z miesiąca na miesiąc. Szkoda, że zatroskani o dobro uczniów nauczyciele protestują tylko i wyłącznie w godzinach pracy podczas roku szkolnego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • akikiki(2017-08-17 22:11) Zgłoś naruszenie 154

    BRONIARZ PRZYSPAWANY ZDECYDUJ SIĘ BO MÓWISZ 33000ZOSTAŁO ZWOLNIONYCH LUB ICH ETAT ZOSTAŁ OGRANICZONY ALBO JEDNO ALBO DRUGIE PAJACU

    Odpowiedz
  • kwak(2017-08-17 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    Nie martwcie się, za 20 lat, jak sie wszystko unormuje, znowu Solidaruchy wprowadzą gimnazja

    Odpowiedz
  • no tak(2017-08-17 16:38) Zgłoś naruszenie 1913

    Wreszcie Badziew weźmie się do roboty !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • AS(2017-08-15 14:40) Zgłoś naruszenie 144

    Okazuje się, że ZNP wspiera różne formy działań, nawet te nie statutowe. Wystarczy wejść np. na stronę ZNP przy PWSZ w Lesznie i staje się jasne jakie cele wyznaczają sobie prezesi ognisk ZNP.

    Odpowiedz
  • JA(2017-08-15 09:46) Zgłoś naruszenie 267

    Wiele branż przechodzi zmiany. Moja też. Po 16 latach zostałem zmuszony do zmiany pracy a nowe zaproponowane przez ustawodawcę rozwiązania spotkały się z entuzjazmem społeczęństwa. Dlaczego w edukacji ma ich nie być!?

    Odpowiedz