statystyki

Mało czasu na wnioski o pieniądze na doktorantów

autor: Urszula Mirowska-Łoskot10.05.2017, 07:50; Aktualizacja: 10.05.2017, 08:50
nauka-technologie-laboratorium

Przedstawiciele doktorantów obawiają się, że wiele uczelni może w tym roku zostać pozbawionych możliwości udziału w konkursie.źródło: ShutterStock

Uczelnie, instytuty badawcze oraz jednostki Polskiej Akademii Nauk już mogą składać wnioski o pieniądze na prowadzenie stacjonarnych studiów trzeciego stopnia rozpoczynających się w roku akademickim 2017/2018, na których kształcenie będzie odbywało się we współpracy z pracodawcą doktoranta.

Placówki otrzymają środki finansowe, które będą mogły zostać przeznaczone na dofinansowanie kosztów wykorzystania infrastruktury badawczej w celu realizacji badań naukowych prowadzonych przez doktoranta oraz finansowanie stypendium doktoranckiego – 2450 zł miesięcznie. Będzie ono wypłacane nie dłużej niż cztery lata.

Wnioskująca o dotację uczelnia musi: posiadać kategorię naukową A+ lub A, prowadzić studia doktoranckie oraz wykazać udokumentowaną i systematyczną współpracę z przedsiębiorcami lub innymi podmiotami w zakresie działalności badawczo-rozwojowej. Ponadto musi zgłosić do udziału w programie osobę posiadającą tytuł zawodowy magistra, która została przyjęta na stacjonarne studia doktoranckie rozpoczynające się w roku akademickim 2017/2018, która jest lub zostanie zatrudniona w pełnym wymiarze czasu pracy przez przedsiębiorcę albo przez inny podmiot, który wyraził zgodę na jej udział w studiach doktoranckich w ramach programu. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego czeka na wnioski do 8 czerwca. O złożeniu go w terminie zadecyduje data wpływu do resortu. Wnioski będą oceniane przez zespół powołany przez ministra.


Pozostało jeszcze 28% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane