Z powodu czternastki więcej nauczycieli z likwidowanych gimnazjów straci pracę

autor: Artur Radwan11.01.2017, 07:39; Aktualizacja: 11.01.2017, 07:53
nauczycielka

5 tys. zł wynosi średnie wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego.źródło: ShutterStock

Oświatowe związki uratowały przed likwidacją jednorazowy dodatek uzupełniający dla pedagogów. Skutek może być jednak taki, że więcej osób uczących w wygaszanych gimnazjach straci pracę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • Anka(2017-03-25 22:33) Zgłoś naruszenie 11

    Nauczyciele nie otrzymują żadnych czternastek, proszę nie wmawiać ludziom kłamstw!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2017-01-13 18:26) Zgłoś naruszenie 21

    Gdyby Wam nie zapłacono pensji, to potem - wyrównanie - nazwalibyście czternastką?????? Swoją drogą to zwykłe oszustwo i złodziejstwo niepłacenie wynagrodzenia...

    Odpowiedz
  • nn(2017-01-12 16:36) Zgłoś naruszenie 40

    "Według niego obowiązek zapewniania ustawowych średnich jest sztucznym tworem, który robi nauczycielom więcej złego niż dobrego. Zaznacza, że przez ten mechanizm praca jest mocno ograniczona dla młodych osób." Proszę o uzasadnienie. W jaki sposób ogranicza to pracę dla młodych osób? Jeśli początkujący nauczyciel zarobi jeszcze mniej niż teraz to będzie chciał bardziej przyjść do pracy? 2200zł brutto, mniej niz w biedronce, lidlu, itp. na początek,

    Odpowiedz
  • oświatowiec(2017-01-12 12:06) Zgłoś naruszenie 12

    DLACZEGO DO ŚREDNICH NIE SĄ WLICZANIE DODATKI WIEJSKIE I MIESZKANIOWE - NIE WSZYSTKIM PRZY SŁUGUJĄ ALE JAK DOSTAJE TO CO SĄ TO INNE PIENIĄDZE. NO MOŻE PRZEZNACZAJĄ NA SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

    Odpowiedz
  • usa(2017-01-12 09:11) Zgłoś naruszenie 22

    Jeżeli część nauczycieli straci pracę to znajdą w innej firmie. Bezrobocia nie ma!

    Odpowiedz
  • belf(2017-01-11 15:56) Zgłoś naruszenie 82

    A ja dostaję pensję w pierwszy pracujący dzień po 1. Czasem to 1, czasem 3 .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • krys(2017-01-11 14:32) Zgłoś naruszenie 1228

    Bardzo dobry artykuł - nareszcie ktoś zdał sobie sprawę z negatywnych skutków tzw "czternastek" - jestem nauczycielem od 40 lat i ten twór to cuda i dziwy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • qwerty(2017-01-11 14:23) Zgłoś naruszenie 2810

    Przestańcie nazywać wypłatę zaległych wynagrodzeń miesiecznych 14-tką ! Panie Radwan, w ten sposób pana ulgę jako "twórcy" od przychodu w PIT w wysokosci 50% do 85000zł przychodu jak można nazywać ? 14-tką, i 15-tką ? To jest o 7650zł podatku rocznie mniej dla pana.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gocha(2017-01-11 11:51) Zgłoś naruszenie 4010

    Nauczyciele nie dostają żadnej 14-tki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! po co pisać takie brednie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mural(2017-01-11 11:27) Zgłoś naruszenie 94

    Panie Zenku, pracuję w Warszawie. Jestem kobietą. Pani Kate, od 32 lat jestem nauczycielem, normalnym. Pobory na 1 każdego miesiąca. Moja mama, emerytowana do dziś dostaje emeryturę również tak jak kiedyś pobory- na 1 każdego miesiąca.

    Odpowiedz
  • Mural(2017-01-11 08:31) Zgłoś naruszenie 3613

    Panie Radwan, znowu dwója za nieprzygotowanie się merytoryczne do artykułu. O ile 13-tka w budżetówce jeszcze obowiązuje, to nie ma żadnej 14-tki. Musiałaby być jak w górnictwie dla każdego i w wymiarze miesięcznej pensji. A tak nie ma. Po drugie, może pan się zajmie tym, co się dzieje z wypłatami dla nauczycieli w okolicach 1 dnia każdego miesiąca, gdy wypada on w dni wolne, niedziele i święta????Dlaczego po Nowym Roku dostałam wypłatę 3.01???Dlaczego np. w długi majowy weekend nie robi się przelewów na konta antydatowanych?Parę lat temu zmuszono nas do wypłat na konta, argumentując że trafią one 1 każdego miesiąca, bez względu jaki ten dzień będzie.W obecnych czasach jest to możliwe. Podpowiem panu: i w przypadku tzw.14 i poborów chodzi o jedno. Samorządy mają zyski z przetrzymywania ogromnych sum wynagrodzeń na negocjowanych oprocentowaniach w bankach. A to bezprawie. Argument, że nauczyciel dostaje pobory z początkiem miesiąca to bzdura. Zawsze tak było i nie było problemu.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz