Polska: Kraj chorych dzieci. Plagą są choroby przewlekłe

autor: Anna Wittenberg, Klara Klinger27.05.2015, 07:32; Aktualizacja: 27.05.2015, 09:57
Kolejny problem to rosnąca liczba nowych przypadków raka wśród młodych Polaków.

Kolejny problem to rosnąca liczba nowych przypadków raka wśród młodych Polaków.źródło: ShutterStock

Rośnie liczba nastolatków umierających z powodu nowotworów. Plagą są również otyłość, próchnica i zaburzenia psychiczne

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • zoska(2016-04-03 16:56) Zgłoś naruszenie 342

    Jeszcze więcej szczepień !!!!! Wszystkich i na wszystko

    Odpowiedz
  • aniek(2016-05-22 20:20) Zgłoś naruszenie 171

    Czekam kiedy jakis uczciwy dziennikarz zajmie sie w koncu tematem szczepionek.My mielismy ich zdecydowanie mniej.W nasze dzieci laduje sie ich tyle ze dorosly by tego nie wytrzymal. Zawieraja aluminium, etylortec, hodowane sa na niesmiertelnych komorkach rakowych HELA. Nikt nie zrobil badan na ile szkodza. A szkodza na pewno. Tylko nie ma odwaznego zeby zadrzec z farmacjami....

    Odpowiedz
  • b(2015-06-03 10:51) Zgłoś naruszenie 151

    Nie ma na leczenie za to ordynator w naszym szpitalu zarabiają za kilka godzin pracy w tygodniu 44 tys. zł miesięcznie.
    Ten kraj jest chory.

    Odpowiedz
  • malinovy(2015-05-27 11:44) Zgłoś naruszenie 120

    Odciągnijmy dzieciaki od gier, telewizji, dajmy im więcej ruchu, zacznijmy karmić czymś, co nie powoduje otyłości, zainteresujmy się nimi trochę bardziej, a niektóre z problemów znikną. Kiedy chodziłem do szkoły podstawowej (45 lat temu), problem otyłości dotyczył dwojga dzieci w 30 osobowej klasie. Teraz, kiedy widzę dzieci w wieku szkolnym, aż włos na głowie się jeży. Co drugie (średnio) dziecko jest grubasem na krzywych nogach. Chora przyszłość przed nimi... Choroby psychiczne też nie biorą się ze świeżego powietrza. wystarczy przyjrzeć się temu, co promują gry i filmy dla dzieci. Wojna, walki, wirtualna rzeczywistość, to może mieć wpływ na młodego człowieka, szczególnie serwowane w nadmiarze. Odwoływanie się do Pierwszej Lekarki nie jest tu trafione, Dziadku. To od Rodziców w największym stopniu, a i od Babć i Dziadków również, zależy najbardziej...

    Odpowiedz
  • majka(2016-03-18 10:48) Zgłoś naruszenie 122

    Nie ma czegoś takiego jak refundacja leczenia zębów, rodzice muszą płacić za plomby, znieczulenia, itp. No to co sie dziwić, że dzieci mają próchnicę, skoro rodziców po prostu nie stać na leczenie przy aktualnym poziomie zarobków w Polsce!

    Odpowiedz
  • Kat(2016-05-22 18:41) Zgłoś naruszenie 100

    "Tu problemem jest diagnostyka. Nowotwory u dzieci nie są wykrywane odpowiednio wcześnie. " - LOL - ja myślę, że problemem w tym przypadku to nie jest żadna diagnostyka tylko zasyfienie życia - pestycydami, zanieczyszczeniami, które codziennie wdychamy. Diagnostyka to jest efekt, nie przyczyna tego zjawiska :D

    Odpowiedz
  • myślę, że błądzą(2015-06-23 10:52) Zgłoś naruszenie 94

    Zamiast płacić 1000 zł miesięcznie do ręki różnym rodzicom za urodzenie dziecka, powinien zostać stworzony kompleksowy system opieki zdrowotnej nad dziećmi od urodzenia do pełnoletności taki, który wypuści na świat wyleczonego, nauczonego odpowiedniego odżywiania, z wyprostowanymi zębami i kręgosłupem, zdiagnozowanego dokładnie człowieka. I niezależnie od statusu rodziny w jakiej się człowiek urodzi. Dawanie pieniędzy do ręki różnym rodzicom może nawet zaszkodzić a nie pomóc.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pumcia1982(2016-04-03 21:54) Zgłoś naruszenie 81

    A dlaczego chcecie płacić za dentystów? Profilaktyka nie jest lepsza? Zero cukru przetworzonego, taka jest prawda. Dzieciaki jedzą zbyt dużo cukru, dlatego mają problemy z zębami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sis(2016-03-18 14:15) Zgłoś naruszenie 72

    Proste..500+ do szkol...i.. w szkole wszyscy rowna opieka denrystyczna ....profilaktyczna....douczajaca....tance jezyki glina wspinaczka..wsio....i kazde dziecko bedzie tak samo traktowane. ..niech te dzieci wykezdzaja ucz sie w praktyce ...jak sie zywic..jak gotowac....niech widza skutki.... co im grozi itp itd....tak trzeba wychowac nowe pokolenie..i modlic sie o nich!!!

    Odpowiedz
  • iwonka(2015-05-27 11:10) Zgłoś naruszenie 71

    PO jest pierwsze do likwidacji wszelkich usług oferowanych przez Państwo. Ale podatki to chętnie bierze. Do bani z takim rządem. Wywieziemy ich na taczkach już na jesień.

    Odpowiedz
  • Darek(2016-05-22 21:50) Zgłoś naruszenie 60

    dawajcie więcej szczepionek, chemikaliów, ********************** żarcia, fluoru w pastach, fluzoryzacji, itp rzeczy, a później zastanawiajcie się "co się dzieje" - banda baranów.

    Odpowiedz
  • Stefan . F.(2015-05-27 09:44) Zgłoś naruszenie 50

    Polska kraj chorych dzieci i chorych starych ludzi , brak stomatologów i trzeba płacić za leczenie zębów w państwowej przychodni, NFZ refunduje tylko przednie zęby i też nie wszystkie to poco ja płacę na NFZ ,w tym stomatologów jak za resztę zębów w przychodni państwowej muszę płacić to co mi z tego że mam to ubezpieczenie , jak i tak płacę za leczenie zębów. I dalej w szkołach podstawowych nie ma stomatologów i dlatego dzieci maja próchnicę , na wszystko są pieniądze na pomoc Ukrainie , teraz p.Kopacz chce sprowadzi katolickich uchodźców i na to są pieniądze ,a dla nas ,dla Polaków i naszych dzieci polskich pieniędzy niema , przecież p. Kopacz jest matką i babcią i też chce pozbawić swoich dzieci leczenia w zamian sprowadzenia różnych uchodźców.Skoro państwa zachodnie miały na tych terenach kolonie to niech teraz pomogą tym ludziom i narodom, wyeksploatowało się zasoby i się wypieli ci z zachodu ,na ten naród i teraz jam mam pomagać tym ludziom , a dlaczego , co mnie to obchodzi , w stanie wojennym przychodziły paczki do kościoła katolickiego i ja nie dostałem i moja rodzina nawet okruchów z ''pańskiego stołu'', w tym córka chodziła na religie i też te małe dzieci nie dostały NIC!!!, to dla tego jestem przeciw pomaganiu tym ludziom , kto ich wykorzystał niech teraz pomaga i niech nie udają że teraz wszyscy maja pomagać tym narodom . Polacy nie mieli koloni w XX wieku i wcześniej,to dlaczego mam im pomagać , czy dla Polaków z kresów wschodnich nie ma miejsca i wolicie p. Kopacz jako rząd sprowadzać Afrykanów , dla nich znajdą się miejsc pracy , mieszkania i inna tego typu pomoc socjalna , a dla nas NIE!!!. I dal nas pomoc jest żenująca bardzo żenująca . Co na to kościół katolicki i Watykan może oni z Watykanu pomogą maja tyle hajcu , a my goło d***cy chcemy pomóc , najpierw nakarm polaków , a dopiero obcych, tak postępują kraje zachodnie dbają o swoich , a dopiero o obcych.

    Odpowiedz
  • roberto(2015-05-27 10:19) Zgłoś naruszenie 50

    wszystko zamknąć a potem otwierać ze zdrowiem nie ma czasu na eksperymenty gabinety w szkołach to dobry pomysł a darmowe leczenie zębów u dzieci to powinno być normą następna sprawa żywność zdrowa zwał jak zwał kolejny dobry pomysł tylko jak dzieciak ma do wyboru rzodkiew albo ogórka a z drugiej strony ciastko albo batona to raczej wybierze słodycz i to właśnie jest problemem że wszystko jest podawane na tacy i ciężko jest coś nakazać siłą edukacja prewencja działania uświadamianie tych najmłodszych ludzi to jest droga to bardzo mądre dzieci szybko pojmą o co chodzi tylko na wszystko trzeba pieniędzy bez tego nie da rady a tu wciąż pusta dziura jeżeli państwo nie jest w stanie tego zapewnić z naszych podatków to proszę oddać mi moje podatki i sam zadbam o zdrowie mojej rodziny

    Odpowiedz
  • Sylwia(2016-05-22 22:04) Zgłoś naruszenie 51

    ja politycy dostaja w lape zeby testowac nowe szczepionki i inne dziadostwa na polakach przez concerny niemieckie, to nowotworow wiecej

    Odpowiedz
  • helka(2016-05-22 20:25) Zgłoś naruszenie 30

    a co ze stomatologiem w szkołach ? kiedys był . no i wiecej szczepien oczywiscie fundujcie dzieciom , ale to celowe okaleczanie naszych dzieci

    Odpowiedz
  • easyrider(2015-05-27 11:34) Zgłoś naruszenie 22

    Ale za to zafundujmy sobie temat zastępczy z finansowaniem in vitro i "postęp" z UE w postaci homozwiązków. Bo przecież nie będziemy dążyli do tego by nasz socjal, zarobki, miejsca pracy były podobne jak w w tzw. starej unii.

    Odpowiedz
  • no tak(2015-05-27 12:07) Zgłoś naruszenie 22

    Polska krajem kalek i niedorozwojów, musowo coś z tym zrobić !

    Odpowiedz
  • Czytajmy "Zdrowie" w "Projekcie..." i dyskutujmy(2015-05-27 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    Czytajmy "Zdrowie" /str. 115-120/ w opracowaniu "Projekt dla Polski" autorstwa PiS.

    Wedlug mnie przedstawione zasady w "Projekcie dla Polski" nie moga stanowic podstaw do przeprowadzenia reformy zdrowia.

    Odpowiedz
  • Anna(2016-04-03 16:28) Zgłoś naruszenie 01

    No niestety system nie jest nastawiony na przewdziałanie próchnicy. Popatrzmy chociaż na refundację lakowania szóstek do 7 roku życia. Które dziecko ma stałe szóstki w tym wieku? Nam się udało, wyszły wcześnie, więc na jedno lakowanie się załapałyśmy w ramach NFZ. Jak wiadomo lak się ściera, więc trzeba powtarzarzać. Lakowanie jednego zęba 50 zł, 4 szóstki to już koszt 200 zł. Teraz wychodzą córce siódemki, koszt rośnie proporcjonalnie do przybywających stałych zębów. Mnie w tej chwili na to w miarę stać, ale bywały okresy w moim życiu, że nie wygospodarowałabym tej sumy. Gro moich znajomych również nie jest w stanie zapłacić za lakowanie. Z dąstępnością do lekarzy innych niż pediatra jest dramat, jak musisz szybko, trzeba płacić.

    Odpowiedz
  • Anna(2016-04-03 16:29) Zgłoś naruszenie 02

    No niestety system nie jest nastawiony na przewdziałanie próchnicy. Popatrzmy chociaż na refundację lakowania szóstek do 7 roku życia. Które dziecko ma stałe szóstki w tym wieku? Nam się udało, wyszły wcześnie, więc na jedno lakowanie się załapałyśmy w ramach NFZ. Jak wiadomo lak się ściera, więc trzeba powtarzarzać. Lakowanie jednego zęba 50 zł, 4 szóstki to już koszt 200 zł. Teraz wychodzą córce siódemki, koszt rośnie proporcjonalnie do przybywających stałych zębów. Mnie w tej chwili na to w miarę stać, ale bywały okresy w moim życiu, że nie wygospodarowałabym tej sumy. Gro moich znajomych również nie jest w stanie zapłacić za lakowanie.

    Odpowiedz