statystyki

Minister Radziwiłł ustali kalendarzyk dni płodnych. Powstaje kampania „sprzyjająca płodności”

autor: Klara Klinger04.04.2017, 07:50; Aktualizacja: 04.04.2017, 14:32
W ramach działającego od połowy 2013 do połowy 2016 r. programu in vitro urodziło się w Polsce ponad 7 tys. dzieci.

W ramach działającego od połowy 2013 do połowy 2016 r. programu in vitro urodziło się w Polsce ponad 7 tys. dzieci.źródło: ShutterStock

Trwa konkurs na portal, który wskaże dni płodne, wybrano też firmę, która przygotuje kampanię „sprzyjającą płodności” – resort zdrowia rozpoczął działania na rzecz zwiększenia prokreacji.

Reklama


2,7 mln zł Ministerstwo Zdrowia przekaże na przygotowanie kampanii edukacyjno-społecznej sprzyjającej płodności. Do jej rozpropagowania oprócz spotów w radiu i telewizji mają być wykorzystane nowoczesne sposoby komunikacji, np. portale społecznościowe i YouTube. Konkurs wygrała firma, która ma doświadczenie w różnych branżach: produkowała kampanie medialne dla banków (WBK), reklamy groszku i kukurydzy (Bonduelle) czy też teledyski (m.in. dla Moniki Brodki).

Kalendarzyk za pieniądze resortu zdrowia

Ministerstwo zaplanowało w sumie 10 działań, które mają wprowadzić „modę na dziecko”, wyedukować Polaków, pokazując, czego trzeba się wystrzegać, żeby nie doprowadzić do niepłodności, a także pomóc tym parom, które już podjęły starania o dziecko. Na wspomnianym portalu znajdą się też informacje, co zrobić, żeby zajść w ciążę. A więc m.in. kalendarz opisujący poszczególne dni cyklu z możliwością interpretacji wprowadzonych przez kobietę danych. Narzędzie wyznaczy dni płodne, doradzi, jak się odżywiać oraz poinformuje na temat „ciekawostek z zakresu zdrowia prokreacyjnego”. Bonusem ma być także możliwość zadania pytań ekspertom na czacie. Koszt całości to 750 tys. zł.

Oprócz tego planowane są kampanie informacyjne – plakaty w komunikacji miejskiej, m.in. o chorobach przenoszonych drogą płciową ze szczególnym naciskiem na kiłę, które staje się coraz bardziej niebezpieczna. Dodatkowo powstanie platforma e-learningowa dla pracowników medycznych, a resort będzie płacił również za warsztaty i konferencje tematyczne.

Ministerstwo przygotowało też program, w ramach którego da pieniądze szpitalom, które będą przyjmować pary na pogłębioną diagnostykę. Wybrano 13 ośrodków, ale wciąż nie zaczęły działać.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (43)

  • zuza(2017-04-04 14:43) Zgłoś naruszenie 1071

    A czy będzie kalendarz na dni niepłodne ? Bo ja wole taki.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • A(2017-04-04 14:23) Zgłoś naruszenie 822

    Najsmieszniesze w tym wszystkim sa kolejki z dziecmi do lekarza. Na wizyte u specjalisty nprz okulisty czeka sie z dzieckiem co najmniej pol roku i to jak sie bedzie mialo szczęscie. Do kardiologa nawet 1,5 lat , do neurologa okolo 8 m-cy. Na tle powyzszych danych nawolywanie do rozplodu jest by najmniej dxiwne, bo juz narodzonych dzieci nie ma kto leczyc.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Max(2017-04-04 16:26) Zgłoś naruszenie 7911

    To juz nauki przedmałżeńskie prowadzone przez katechetów nie wystarczają ? I na te głupoty aż tyle milionów z kasy ministerstwa ? Nie lepiej tę kwotę dać Owsiakowi, który ją porządnie spożytkuje ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ade(2017-04-05 09:20) Zgłoś naruszenie 691

    Nich nie zapomną dodać do spotu migawek rodziców koczujących nocami w kolejce aby zapisać dziecko do żłobka.

    Odpowiedz
  • qqq(2017-04-04 17:58) Zgłoś naruszenie 619

    Wiwat średniowiecze. Na tę okoliczność przypomniały mi się 2 przypadki stosowania antykoncepcji termometrowej przez moje znajome. Jedna stosowała ją 2 lata i stwierdzila że to super działa,m tylko idiotki nie potrafią się nią poslugiwać. Po latach okazało się ze nie może mieć dzieci. Druga chodziła przez rok na kursy u ginekologa w sprawie rozrysowywania wykresów temperatur następnie stosując tę antykoncepcję urodziła 2 dzieci,m co rok to prorok. Dalej stosowała już antykoncepcję bardziej rokującą.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sinner(2017-04-04 15:06) Zgłoś naruszenie 509

    Katoterror!

    Odpowiedz
  • Pacia(2017-04-05 15:15) Zgłoś naruszenie 470

    A pieniądze na leczenie wcześniaków i noworodków obcinają, sku*wysyny. Ważne żeby się urodziło a potem to już wszystko jedno. To nie jest tylko głupota - to jest zbrodnia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AK(2017-04-05 11:29) Zgłoś naruszenie 421

    W dobie bezpłatnych apek, które pomagają w ustaleniu dni płodnych, bezpłodnych, dublowanie tego, to ************* państwowych pieniędzy. Chyba, że p. Radziwiłł tez ma jakiegoś Misiewicza, który lubi komputery i trzeba mu fuchę znaleźć. A to przepraszam.

    Odpowiedz
  • prawdziwy katolik(2017-04-04 09:43) Zgłoś naruszenie 4110

    Hosanna na wysokości pieją ludzie kościelnej mafii płci obojga /zarówno w kieckach kościelnych jak i ciuchach cywilnych/. Wiwat świetni prawnicy z Ordo Iuris i aktywiści ze Stowarzyszenia ks. Ściegiennego. Będzie więcej darmowych robotników dla nierobów u władzy.

    Odpowiedz
  • suweren(2017-04-05 12:17) Zgłoś naruszenie 321

    750 tys. w błoto? Pogięło już ich całkiem. Niech się lepiej wezmą za kolejki na NFZ do lekarzy i na rehabilitację.

    Odpowiedz
  • ade(2017-04-05 09:26) Zgłoś naruszenie 284

    Znam tańsze sposoby na zwiększenie rozrodczości. Wystarczy pozbawić ludzi prądu elektrycznego od na przykład 18tej do 6 rano.

    Odpowiedz
  • jaro(2017-04-05 21:23) Zgłoś naruszenie 200

    Minister Radziwiłł ustali kalendarzyk dni płodnych, będzie też sprawdzał realizację obowiązków małżeńskich (w te dni). Noż qu_wa, kto ich wybrał, no kto?

    Odpowiedz
  • Ania(2017-04-05 19:01) Zgłoś naruszenie 190

    To już naprawdę nie ma na co wydawać pieniędzy podatnika? ZWŁASZCZA w resorcie zdrowia? Tak nam dobrze, żadnych kolejek do lekarzy, żadnych problemów w szpitalach?

    Odpowiedz
  • alik(2017-04-06 09:44) Zgłoś naruszenie 180

    Wiadomo czemu sie dzieci nie rodza i nie jest to wina nieznajomosci kalendarzyka ale braku warunkow do normalnego zycia w polsce. Gospodarka sie powinno zajac a nie gluppotami i mydlniem oczu polakom.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • alik(2017-04-06 09:41) Zgłoś naruszenie 180

    A ja stworze kampanie nauki tabliczki , chodzenia po pasach , kupowania w biedronce. Po co tworzyc cos czego pelno w internecie i kazdy juz teraz to wie ... ci ludzie chyba zyja w swiecie sprzed 100 lat

    Odpowiedz
  • Witt(2017-04-05 08:48) Zgłoś naruszenie 1516

    Co planuje minister (na podstawie artykułu): - kampania medialna - profilaktyka przeciw niepłodności - profilaktyka prekoncepcyjna ---> w tym prawdopodobnie info o metodzie objawowo termicznej (która nie nazywa się kalendarzykiem) - zalecenia dietetyczne - "czat zaufania" - kampania informacyjna na temat chorób przenoszonych drogą płciową - konferencje i warsztaty dla służby zdrowia - pieniądze na pogłębioną diagnostykę Co ma usłyszeć zalewicowany, bezrefleksyjny odbiorca? Kalendarzyk, kalendarzyk, KALENDARZYK!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Maciej(2017-04-05 13:25) Zgłoś naruszenie 122

    I rozumiem, że w tygodnie płodne (dni płodne to mit) mąż ma się zaspokajać w inny sposób? Średniowiecze.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kamila(2017-04-05 10:00) Zgłoś naruszenie 91

    Wystarczy poszukać aplikacji kto chce to sobie poradzi... https://play.google.com/store/apps/details?id=ibto.android.periodCalendar

    Odpowiedz
  • mmm(2017-04-07 13:11) Zgłoś naruszenie 60

    Pomysł płatnego seksu na zawołanie PIS to za mało? Jeżeli program 500+ zakrawa na legalizowanie prostytucji, a teraz PIS będzie uczyć kalendarzyka, czy to przypadkiem nie hipokryzja ? Nie wiem już co gorsze - impotencja umysłowa przedstawicieli rządu, czy ich przeświadczenie, że w kraju została tylko niewykształcona masa, której można uwłaszczać i sterować wg dowolnego programu. Coraz większy obciach przyznawać się skąd pochodzimy.

    Odpowiedz
  • Seff(2017-04-06 16:52) Zgłoś naruszenie 33

    "Już wkrótce ujrzycie i przeżyjecie Boskie objawienie Chwały Mojego Syna, połączone z ukazaniem blasku jaśniejącego krzyża. Obłok Chwały ogarnie każdego z was tak, iż doświadczycie rzeczywistości Boga i Jego obecności. Ujrzycie nie tylko Chwałę Boga, ale także poznacie siebie i wasze uczynki w Jej Obliczu." Ujrzą to ci którzy wprowadzili in vitro a także ci co mienią się katolikami a odrzucili 5 października 1916 obywatelski projekt STOP ABORCJI. Wy którzy oddajecie pokłon demonom uczestnicząc w czarnych marszach doznacie takiej trwogi, że niektórzy z Was umrą na miejscu. Chwila ta jest bardzo bliska.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz