statystyki

Rosyjski minister transportu spotka się z Jerzym Szmitem ws. konfliktu towarowego

02.02.2016, 13:53
tir-ciężarówka-transport

Rozmowy z Rosją o przewoźnikach wchodzą w nowy etapźródło: ShutterStock

Rozmowy z Rosją o przewoźnikach wchodzą w nowy etap. Jutro do Warszawy ma przylecieć przedstawiciel rosyjskiego ministerstwa transportu Nikołaj Assauł, który będzie rozmawiał z polskim wiceministrem infrastruktury Jerzym Szmitem. Negocjacje na poziomie ekspertów trwają.

Reklama


Reklama


Rzeczniczka ministerstwa infrastruktury i budownictwa Elżbieta Kisil powiedziała, że negocjacje są burzliwe. Podczas rozmowy telefonicznej przedstawicieli ministerstw ustalono spotkanie na jutro godzinę 10. Niezależnie od tych ustaleń polscy i rosyjscy eksperci kontynuują dziś rozmowy w budynku ministerstwa infrastruktury.

Od pierwszego lutego Rosjanie nie wpuszczają do swojego kraju polskich ciężarówek. Argumentują, że władze Federacji Rosyjskiej nie przedłużyły pozwoleń, na podstawie których wjazd był możliwy. Polscy kierowcy, którzy w tej chwili znajdują się w Rosji, muszą ją opuścić do połowy lutego.

Polska jest jednym z liderów europejskich przewozów drogowych. Liczbę tirów zarejestrowanych w naszym kraju szacuje się na około 150 tysięcy. Mniej więcej jedna piąta z nich obsługuje przewozy do Rosji.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama