statystyki

Sonda: Czy samorządowcy zatrudniają doradców i asystentów i co sądzą o gabinetach politycznych

11.03.2016, 08:30; Aktualizacja: 11.03.2016, 09:59

EUGENIUSZ GOŁEMBIEWSKI burmistrz Kowala, wiceprezes Unii Miasteczek Polskich

W małych gminach jest inaczej niż w dużych ośrodkach. Burmistrz czy wójt musi być bardziej menedżerem niż klasycznym politykiem, co pewnie jest nieuniknione w dużych samorządach. Ja sam nigdy nie zatrudniałem doradcy czy asystenta bądź rzecznika. W urzędzie wraz ze mną zatrudnionych jest 15 urzędników. Sam piszę wszystkie wystąpienia, a jak trzeba, to redaguję lokalną gazetkę, w której także jest wiele zdjęć mojego autorstwa. Nic mi nie wiadomo, aby któryś z moich kolegów z Unii Miasteczek Polskich miał doradcę bądź asystenta. Z tego, co wiem, asystenta zatrudnia się czasem w małych gminach na podstawie umowy z powiatowym urzędem pracy. Dzięki temu jest taniej, a ponadto można w praktyce sprawdzić przydatność młodego człowieka do pracy w administracji. W tym stanie rzeczy propozycja Pawła Kukiza dotycząca likwidacji gabinetów politycznych dla małych samorządów nie ma żadnego znaczenia.

JACEK BRYGMAN wójt gminy Cekcyn

W małych samorządach nie ma polityki, więc nie ma sensu tworzenia gabinetów politycznych, gdyż wszyscy się znają. Większość rzeczy robimy samodzielnie piszemy wnioski, realizujemy inwestycje, a przy inwestycjach zatrudniamy inspektorów nadzoru. Przy dużych przedsięwzięciach zdarza się nam, choć rzadko, że zatrudniamy tzw. inwestora zastępczego, który za nas prowadzi działania.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane