statystyki

Subwencja ekologiczna dla gmin? Wykluczone

autor: Tomasz Żółciak17.02.2016, 07:38; Aktualizacja: 17.02.2016, 08:35
Rząd obecnie szuka pieniędzy na sfinansowanie swoich obietnic wyborczych

Rząd obecnie szuka pieniędzy na sfinansowanie swoich obietnic wyborczychźródło: ShutterStock

Samorządy namawiają rząd do wprowadzenia subwencji ekologicznej dla gmin, na terenie których znajdują się przyrodnicze obszary chronione. Jak ustaliliśmy, na to nie ma szans.

Zgodnie z koncepcją samorządowców subwencja – w wysokości ok. 800 mln zł – miałaby trafić do ok. 1,3 tys. gmin, które nie mogą podejmować nowych inwestycji, gdyż ograniczają je tereny znajdujące się pod ścisłą ochroną, np. parki narodowe, rezerwaty przyrody czy obszary Natura 2000. Poprzedni rząd PO–PSL nie zgodził się jednak na jej wprowadzenie, tłumacząc się brakiem pieniędzy w budżecie.

Wczoraj temat tego rodzaju wsparcia powrócił na obrady jednego z zespołów roboczych rządowo-samorządowej komisji wspólnej. Wszystko wskazuje jednak na to, że samorządowcy o dodatkowych pieniądzach powinni na długo zapomnieć. Powód? Jak się dowiedzieliśmy, ewentualny powrót do dyskusji o subwencji ekologicznej będzie związany z możliwościami budżetu państwa.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane