statystyki

Jak prawidłowo rozliczyć stratę w PIT

autor: Bogdan Świąder06.03.2012, 07:00; Aktualizacja: 06.03.2012, 11:29
PIT

PITźródło: ShutterStock

W rozliczeniu rocznym w formularzach PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 są rubryki przewidziane na wykazanie nie tylko dochodu ale także strat w majątku.

Reklama


Reklama


Czy stare straty wykazać na formularzu PIT-36

Czy stratę z lat ubiegłych, w których dochody były opodatkowane PIT rozliczanym na zasadach ogólnych, wykazać w zeznaniu PIT-36?

Czy w zeznaniu rocznym można odliczyć stratę

Prowadzę firmę usługową opodatkowaną na zasadach ogólnych. W 2010 roku wykazałem z tego tytułu w zeznaniu PIT-36 stratę z działalności gospodarczej. Czy mogę ją uwzględnić w rozliczeniu za 2011 rok?

Czy wszystkie straty można odliczyć w PIT

Na skutek nietrafionych inwestycji poniosłem stratę na nieruchomości kupionej w 2010 roku, którą musiałem sprzedać w 2011 roku poniżej kosztów. Czy mogę tę stratę rozliczyć podatkowo w latach następnych?

Czy jednostki funduszy można uwzględnić w PIT

Jestem inwestorem giełdowym, ale posiadam też udziały w jednostkach funduszy inwestycyjnych, z których niestety w 2010 i 2011 roku poniosłem straty. Czy mogę zrekompensować straty z tych funduszy dochodami z akcji?

Czy inwestor ma prawo złożyć zaległy PIT ze stratą

W latach poprzednich poniosłem stratę z inwestycji giełdowych i nie wykazałem jej w zeznaniu rocznym. Czy mogę jeszcze to zrobić, dołączając do bieżącego zeznania podatkowego zaległą deklarację?

Czy sprzedaż samochodu wykazać w zeznaniu PIT

W ubiegłym roku sprzedałem ze stratą auto, którego posiadaczem byłem krócej niż pół roku. Czy należy to uwzględnić w zeznaniu rocznym?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak prawidłowo rozliczyć stratę w PIT.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama