statystyki

Waloryzacja emerytury w 2014 roku. Świadczenia z ZUS wzrosną o 1,6 proc.

autor: Grzegorz Osiecki11.02.2014, 14:27; Aktualizacja: 11.02.2014, 16:13
  • Wyślij
  • Drukuj

W 2014 roku renty i emerytury wzrosną o 1,6 proc.  – wynika z naszych wyliczeń.

reklama


GUS podał wskaźnik wzrostu realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2013 r. Wyniósł on 2,5 proc.

Na wskaźnik waloryzacji emerytury i rent w tym roku składa się inflacja w gospodarstwach emerytów i rencistów, która wyniosła 1,1 proc. oraz 20 proc. podanego dziś przez GUS realnego wzrostu płac, który wynosi 0,5 proc.

O waloryzacji rent i emerytur w 2014 r. przeczytasz także tu >>

Suma tych danych daje wskaźnik 1,6 proc., o który zostaną powiększone emerytury i renty. To mniej niż zakładał rząd w projekcie budżetu, w którym zapisał 2,14 proc. Powodem była niższa od spodziewanej inflacja, za to wyższy od zakładanego w budżecie był wzrost płac.

Oficjalnie wskaźnik waloryzacji rent i emerytur ma potwierdzić w ciągu kilku dni minister pracy.

Emerytury i renty podlegają waloryzacji od 1 marca.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło: gazetaprawna.pl

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 59

  • 1: ABC z IP: 46.186.26.* (2014-03-03 20:11)

    zara zaniose do monopolowego i nakupie za te 16,00 zl piwa i bede chlal caly miesiac a jeSZcze i na fajki zostanie -DZIEKI PANIE TUSKU I RESZTA ZLODZIEJ JAK WYTRZEZWIEJEMY TO POJDZIEMY NA WYBORY A WY DO OBORY.

  • 2: dorabiający nie-nauczyciel z IP: 89.231.254.* (2014-02-20 06:59)

    Nie podpuszczaj nas emerytów przeciw sobie "Szary pracowniku ZUS'...NIKT CI NIE BRONIŁ być "pierdzi-stołkiem"...a przed nauczycielami to szczególnie obecnie "czapki z głów"...bo tak wychowaliście dzieci ,że trudno ich cokolwiek nauczyć i do czegokolwiek wdrożyć...

  • 3: Szary pracownik ZUS z IP: 87.207.48.* (2014-02-18 14:01)

    niska inflacja ponieważ trzeba wypłacić pierdzi-stołkom(profesorowie,nauczyciele i urzędasy z wyższej półki) zawieszone emerytury, ktoś ma niezłe układy

  • 4: emerytka z IP: 79.184.115.* (2014-02-17 17:55)

    nie potrzebuję by sie ta jałmuzna nazywała waloryzacja Weżcie sobie rzadzacy i wsazcie ja sobie w wasze wielkie wiecznie potrzebujace d--y

  • 5: emeryt z IP: 77.245.245.* (2014-02-16 23:12)

    Zdiagnozowano u mnie nową chorobę, prostatę, przepisano mi leki ale nie stać mnie abym mógł wydać jeszcze więcej pieniędzy na leki. Miałem nadzieję że po waloryzacji będę mógł za te grosze wykupić ale jak się zapowiada moja nadzieja jest matką głupich.

  • 6: Wyrąbany górnik z IP: 193.239.61.* (2014-02-16 12:11)

    Głosujcie dalej na Tuska a Wam ostatnie grosze z kieszeń wyłuska

  • 7: klakier z IP: 37.190.141.* (2014-02-15 10:08)

    No i Panowie emerytki / ci, i czy warto było latać z krucyfiksem po ulicach w jednej łapie ,a w drugiej z chorągwiami, WYJĄĆ : precz z komuną !!, chcemy władzy JP2 /Solidarności/, no i ...macie władzę klerykałów. Po co teraz te głupowate ŻALE, że mało, że NIE ma pieniędzy. Wywalczyliście kapitalizm kościelny, gzdie liczy się tylko : zdrowy, mądry, wykształcony i z "plecami" Tatusia. Reszta to Ludzie śmieci. Przykre, ale prawdziwe.

  • 8: olo z IP: 83.22.148.* (2014-02-14 12:27)

    Brak mi slow.

  • 9: EMERTY z IP: 85.198.208.* (2014-02-14 10:02)

    NO I ZNOWU OKRADLI EMERYTÓW I RĘCISTÓW WALORYZACJA DO D.P. A ZWIĄSKI NIC Z TYM NIE ROBIĄ OBIECANKI A WY ZDYCHAJCIE BO DLA ŻĄDU JESTEŚCIE JAK PIĄTE KOŁO U WOZÓ .

  • 10: And z IP: 89.238.4.* (2014-02-13 23:41)

    Panie Kosiniak, emeryci ZUS zbyt dużo żądają! Zabrać im połowę emerytury i dać na KRUS!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie