Waloryzacja rent i emerytur w 2019 roku. Jest projekt rozporządzenia MRPiPS

06.07.2018, 16:27; Aktualizacja: 06.07.2018, 16:37
Zwiększenie wskaźnika jest corocznie negocjowane w RDS. W razie nieuzgodnienia stanowiska RDS Rada Ministrów ma obowiązek określić w drodze rozporządzenia (w terminie 21 dni od zakończenia negocjacji) wysokość zwiększenia wskaźnika.

Zwiększenie wskaźnika jest corocznie negocjowane w RDS. W razie nieuzgodnienia stanowiska RDS Rada Ministrów ma obowiązek określić w drodze rozporządzenia (w terminie 21 dni od zakończenia negocjacji) wysokość zwiększenia wskaźnika.źródło: ShutterStock

Ustalenie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2019 r. na poziomie ustawowego minimum, czyli 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2018 r., zakłada projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (101)

  • mAGDA(2018-09-16 17:15) Zgłoś naruszenie 00

    OTO OBRAZ DZIAŁAŃ WSZYSTKICH RZĄDÓW W ZAKRESIE REALIZACJI SPRAW EMERYTALNYCH - 600 TYS. MARTWYCH KONT W ZUS-E, KAPITAŁ POCZĄTKOWY -NIE JEST DZIEDZICZONY, SKŁADKI OFE UKRADZIONE A W PERSPEKTYWIE PROPONOWANY NASTĘPNY ZAMACH NA SKŁADKĘ EMERYTALNA I NIE WSPOMNĘ O BEZPRAWNIE OPODATKOWANCH EMERYTURACH.

    Odpowiedz
  • Mareks(2018-09-11 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd przychylił się do ustaleń pracodawców,z drugiej strony pracodawcy w tym wypadku,nie powinni uczestniczyć jako strona dialogu społecznego

    Odpowiedz
  • jan(2018-08-25 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    zabrac wszystkim 500 plus bo to patologia a niezabierac rencistom ,zmniejszyc pensje wszystkim w rządzie.

    Odpowiedz
  • oburzona(2018-07-31 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego wdowav emerytka nie dstaje pelnej emerytury po mezu?? ktory poeral tylko kilka miesiecy , panstwo okrda biednych i tak nie pobieram swojej meza jest korzystniejsza to jeszcze 15% panstwo zabiera to skandal emerytt potrzebny tylko przed wyborami

    Odpowiedz
  • Emeryci.(2018-07-30 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    Apelujemy do Rządu naszego kraju, by nie zrównywać emerytów, którzy pracowali po 20 [kobiety] lub 25 lat [mężczyźni] z tymi emerytami, którzy pracowali po 30 lat lub więcej.

    Odpowiedz
  • Urszula11953(2018-07-20 16:48) Zgłoś naruszenie 20

    A niebezpieczny precedens z daniną solidarnościową, który pokazuje, że odpowiedzią rządzących na problemy jest dodatkowe opodatkowanie przedsiębiorców. A co z waloryzacją w 2019? Bogatsi emeryci też zrzucą się na biedniejszych? Czy to podziękowanie rządu za długoletnią pracę?

    Odpowiedz
  • bos(2018-07-13 18:34) Zgłoś naruszenie 20

    obiecanki cacanki i nawijanie makaronu na uszy suwerenowi

    Odpowiedz
  • Zyta(2018-07-12 21:40) Zgłoś naruszenie 30

    Wdowie emerytury powinny być tak jak w krajach UE ,ale nie wszyscy o tym wiedzą.Taka emerytura to duże ułatwienie dla żyjącego współmałżonka.Emerytury bez podatku,oraz wdowie emerytury to sprawa bardzo ważna dla emerytów,ale czy dla rządzących ?Każdy kiedyś będzie emerytem i powinna to być ważna sprawa dla każdego..

    Odpowiedz
  • Zyta(2018-07-12 21:40) Zgłoś naruszenie 30

    Wdowie emerytury powinny być tak jak w krajach UE ,ale nie wszyscy o tym wiedzą.Taka emerytura to duże ułatwienie dla żyjącego współmałżonka.Emerytury bez podatku,oraz wdowie emerytury to sprawa bardzo ważna dla emerytów,ale czy dla rządzących ?Każdy kiedyś będzie emerytem i powinna to być ważna sprawa dla każdego.

    Odpowiedz
  • mnb(2018-07-09 07:22) Zgłoś naruszenie 20

    żyjemy w skrajnym komuniżmie podpartym chorym kapitalizmem, lobbyści rządzą krajem a RODOWITY POLAK to zero

    Odpowiedz
  • gosc(2018-07-08 20:51) Zgłoś naruszenie 31

    Aby wytrzymać do wyborów to podziękuję za rewaloryzacje

    Odpowiedz
  • kuba(2018-07-08 19:13) Zgłoś naruszenie 31

    taka waloryzacje emeryci zapamietaja przy urnach

    Odpowiedz
  • Lidia(2018-07-08 17:29) Zgłoś naruszenie 51

    Ja przepracowalam 35 lat średnie tech.wyksztalcenie i wychowałam 3je dzieci i mam 1780zl uważam że sprawiedliwości nie było nie ma i nie będzie. Jak po 10latach pracy mają mieć emeryturę 1000zl to po 35 latach powinna 3500zl

    Odpowiedz
  • zoska(2018-07-08 17:03) Zgłoś naruszenie 30

    no własnie tu pytanie dlaczego wdowy do swojej emerytury nie dostaja chociaz 30 procent renty rodzinnej po mezu?czy to sie kiedys zmieni?

    Odpowiedz
  • Maria(2018-07-08 13:57) Zgłoś naruszenie 51

    Mozna przepracować 10 lat i ci którzy przepracowali 30 lat ich emerytury nie wiele się różnią

    Odpowiedz
  • Emerytka(2018-07-08 11:23) Zgłoś naruszenie 50

    Mój boże 36 lat przepracowałam i odchodząc na emeryturę w 2005 roku otrzymałam 1018zl na rękę za sumienną pracę na otarcie łez

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-07-08 09:51) Zgłoś naruszenie 11

    Głosujcie dalej na PIS- tych oszustów i złodziei budżetowych , to będzie wam lepiej!!!!!! Wybory już za rok ! emeryci i renciści -RODACY - obudżcie się..........................

    Odpowiedz
  • Halina(2018-07-07 20:54) Zgłoś naruszenie 61

    Jak mozna po 40 latach pracy miec emeryturre mniejsxa niz 2000 zlotych hanba dla takiego rzadu

    Odpowiedz
  • kuleszka(2018-07-07 20:19) Zgłoś naruszenie 51

    Wstyd i hańba , co ten rząd wyrabia. Bogatym rozdaje 500 plus a dla emerytów ochłapy. A gdzie obiecana przed wyborami kwota wolna od podatku. Dają tylko tym ,co,, pracowali ,,pod kioskiem z piwem. A tylko chwalą sie, że darmowe leki dla emerytów. gdzie one są. Na liście tylko te, co kosztują grosze. Z calego serca radzę rządzącym mieć emeryturę 2000 zł. czekać 2 lata na zabieg i nie mieć za co wykupić lekow. A z wedlin proponuje zwyczajną. Wstyd i hańba.

    Odpowiedz
  • Irena (2018-07-07 19:01) Zgłoś naruszenie 51

    Pracowalam 42 lata i mam 1860 na ręke po oplaceniu wszystkich opłat do życia zostaje mi 1000 zł na jedzenie i lekarstwa, które muszę zażywać do końca życia

    Odpowiedz