Waloryzacja rent i emerytur w 2019 roku. Jest projekt rozporządzenia MRPiPS

06.07.2018, 16:27; Aktualizacja: 06.07.2018, 16:37
Zwiększenie wskaźnika jest corocznie negocjowane w RDS. W razie nieuzgodnienia stanowiska RDS Rada Ministrów ma obowiązek określić w drodze rozporządzenia (w terminie 21 dni od zakończenia negocjacji) wysokość zwiększenia wskaźnika.

Zwiększenie wskaźnika jest corocznie negocjowane w RDS. W razie nieuzgodnienia stanowiska RDS Rada Ministrów ma obowiązek określić w drodze rozporządzenia (w terminie 21 dni od zakończenia negocjacji) wysokość zwiększenia wskaźnika.źródło: ShutterStock

Ustalenie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2019 r. na poziomie ustawowego minimum, czyli 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2018 r., zakłada projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (90)

  • bos(2018-07-13 18:34) Zgłoś naruszenie 10

    obiecanki cacanki i nawijanie makaronu na uszy suwerenowi

    Odpowiedz
  • Zyta(2018-07-12 21:40) Zgłoś naruszenie 20

    Wdowie emerytury powinny być tak jak w krajach UE ,ale nie wszyscy o tym wiedzą.Taka emerytura to duże ułatwienie dla żyjącego współmałżonka.Emerytury bez podatku,oraz wdowie emerytury to sprawa bardzo ważna dla emerytów,ale czy dla rządzących ?Każdy kiedyś będzie emerytem i powinna to być ważna sprawa dla każdego..

    Odpowiedz
  • Zyta(2018-07-12 21:40) Zgłoś naruszenie 20

    Wdowie emerytury powinny być tak jak w krajach UE ,ale nie wszyscy o tym wiedzą.Taka emerytura to duże ułatwienie dla żyjącego współmałżonka.Emerytury bez podatku,oraz wdowie emerytury to sprawa bardzo ważna dla emerytów,ale czy dla rządzących ?Każdy kiedyś będzie emerytem i powinna to być ważna sprawa dla każdego.

    Odpowiedz
  • mnb(2018-07-09 07:22) Zgłoś naruszenie 20

    żyjemy w skrajnym komuniżmie podpartym chorym kapitalizmem, lobbyści rządzą krajem a RODOWITY POLAK to zero

    Odpowiedz
  • gosc(2018-07-08 20:51) Zgłoś naruszenie 21

    Aby wytrzymać do wyborów to podziękuję za rewaloryzacje

    Odpowiedz
  • kuba(2018-07-08 19:13) Zgłoś naruszenie 21

    taka waloryzacje emeryci zapamietaja przy urnach

    Odpowiedz
  • Lidia(2018-07-08 17:29) Zgłoś naruszenie 21

    Ja przepracowalam 35 lat średnie tech.wyksztalcenie i wychowałam 3je dzieci i mam 1780zl uważam że sprawiedliwości nie było nie ma i nie będzie. Jak po 10latach pracy mają mieć emeryturę 1000zl to po 35 latach powinna 3500zl

    Odpowiedz
  • zoska(2018-07-08 17:03) Zgłoś naruszenie 20

    no własnie tu pytanie dlaczego wdowy do swojej emerytury nie dostaja chociaz 30 procent renty rodzinnej po mezu?czy to sie kiedys zmieni?

    Odpowiedz
  • Maria(2018-07-08 13:57) Zgłoś naruszenie 21

    Mozna przepracować 10 lat i ci którzy przepracowali 30 lat ich emerytury nie wiele się różnią

    Odpowiedz
  • Emerytka(2018-07-08 11:23) Zgłoś naruszenie 20

    Mój boże 36 lat przepracowałam i odchodząc na emeryturę w 2005 roku otrzymałam 1018zl na rękę za sumienną pracę na otarcie łez

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-07-08 09:51) Zgłoś naruszenie 01

    Głosujcie dalej na PIS- tych oszustów i złodziei budżetowych , to będzie wam lepiej!!!!!! Wybory już za rok ! emeryci i renciści -RODACY - obudżcie się..........................

    Odpowiedz
  • Halina(2018-07-07 20:54) Zgłoś naruszenie 21

    Jak mozna po 40 latach pracy miec emeryturre mniejsxa niz 2000 zlotych hanba dla takiego rzadu

    Odpowiedz
  • kuleszka(2018-07-07 20:19) Zgłoś naruszenie 21

    Wstyd i hańba , co ten rząd wyrabia. Bogatym rozdaje 500 plus a dla emerytów ochłapy. A gdzie obiecana przed wyborami kwota wolna od podatku. Dają tylko tym ,co,, pracowali ,,pod kioskiem z piwem. A tylko chwalą sie, że darmowe leki dla emerytów. gdzie one są. Na liście tylko te, co kosztują grosze. Z calego serca radzę rządzącym mieć emeryturę 2000 zł. czekać 2 lata na zabieg i nie mieć za co wykupić lekow. A z wedlin proponuje zwyczajną. Wstyd i hańba.

    Odpowiedz
  • Irena (2018-07-07 19:01) Zgłoś naruszenie 31

    Pracowalam 42 lata i mam 1860 na ręke po oplaceniu wszystkich opłat do życia zostaje mi 1000 zł na jedzenie i lekarstwa, które muszę zażywać do końca życia

    Odpowiedz
  • Jachnicka Alina(2018-07-07 18:27) Zgłoś naruszenie 61

    Kiedy obiecana zwolniona kwota od podatku, było obiecane przed wyborami.

    Odpowiedz
  • Hanys(2018-07-07 17:01) Zgłoś naruszenie 22

    Kochani emeryci dlaczego KAŻDY RZĄD POBIERA NAM Z EMERYTURY JESZCZE SKŁADKĘ EMERYTALNA????

    Odpowiedz
  • Teresa(2018-07-07 15:39) Zgłoś naruszenie 31

    Przepracowałam 43 lata, wychowałam trójkę dzieci, mam średnie wykształcenie, mam tylko 1750 zł emerytury,nie moja wina że kobiety były dyskryminowane i mało zarabiały. Rząd powinien przeprowadzić weryfikację emerytur dla kobiet które mają duży staż pracy, wychowywaly dzieci i prowadziły dom to też ciężka praca

    Odpowiedz