Sejm uchwalił ustawę dezubekizacyjną. 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL z niższymi emeryturami

16.12.2016, 23:07; Aktualizacja: 16.12.2016, 23:55
Sala Kolumnowa w Sejmie

Sala Kolumnowa w Sejmieźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Emerytury i renty ponad 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie będą mogły być wyższe niż średnie świadczenia w ZUS - zakłada uchwalona w piątek wieczorem przez Sejm tzw. ustawa dezubekizacyjna.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (66)

  • xxxxxxxxxxxxxxxxxx(2016-12-17 06:10) Zgłoś naruszenie 904

    A funkcyjni propuratorzy i sedziowie to gdzie????

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Bert(2016-12-17 00:03) Zgłoś naruszenie 699

    Teraz podobnie w sądach i na uczelniach !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • klawisz więzienny(2016-12-17 08:09) Zgłoś naruszenie 6017

    Więźniowie w pełni popierają decyzje PiS są wdzięczni Jarosławowi Kaczyńskiemu za odbieranie emerytur policjantom.Obiecują głosować na PiS do śmierci

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • too(2016-12-17 16:03) Zgłoś naruszenie 597

    Nie przemawia do mnie, że obniżają emeryturę jakiejś salowej czy bibliotekarce ze szpitala MSW a sekretarzy z komitetów partyjnych zostawiają w spokoju. Kompletnie chore i nieprzemyślane. Tylko warto by się przyjrzeć ilu komuchów jest w szeregach PiS. Przynależność do PZPR jedynym kryterium rozliczenia !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • amator(2016-12-17 13:47) Zgłoś naruszenie 5614

    rozumie ze blaszczak i ci posłowie co za tym głosowali beda obciazni kosztami procesow i dszkodowań

    Odpowiedz
  • 25 lat za póżno---ale i to dobre =komuchy.........(2016-12-17 00:53) Zgłoś naruszenie 4556

    wreszcie są niszczeni przez demokratyczny rząd.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nic nie uchwalił ...(2016-12-17 20:28) Zgłoś naruszenie 4121

    .... głosowanie bez kworum jest nieważne !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • EDDDA(2016-12-17 21:59) Zgłoś naruszenie 399

    A gdzie prokuratorzy, sedziowie i oddziały zomo, czas w końcu powiedzieć prawdę na ulicach z tłumami walczyli zomowcy. Zróbcie z tą sprawiedliwością coś czekamy, bo oni sie smieją w kułak

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • q(2016-12-17 08:23) Zgłoś naruszenie 375

    Dlaczego się caly czas mówi o 32 tys. skoro z ustawy wylączono MO i straż pożarną?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wiktor(2016-12-17 00:33) Zgłoś naruszenie 3320

    s.syny!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • 56+ i zupełnie nic z ZUS. (2016-12-17 12:57) Zgłoś naruszenie 3310

    Stary system emerytalny nie kapitałowy i emerytury po 19.000,-zł miesięcznie????? Jak to ZUS wyliczał i jak wylicza emerytury uprzywilejowanych górników , sędziów i mundurowych?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • złodziei państwowych pieniędzy POstawić przed Sąd.(2016-12-17 13:05) Zgłoś naruszenie 3242

    okradali państwo i ludzi przez 25 lat rzekomej zakamuflowanej dzikiej POstkomunistyczno -syjonistycznej demokracji lub ********** kapitalizmu przy korycie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sybirak(2016-12-17 10:59) Zgłoś naruszenie 3053

    Ubecy i esbecy ciągle przy pomocy pałek i broni palnej wybijali Polakom z głów chęć wyjścia spod sowieckiej okupacji, więc niech im emerytury Putin płaci.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Naród z Pisem I Kukizem(2016-12-17 14:09) Zgłoś naruszenie 3066

    Nareszcie demokracja i sprawiedliwość zadziałały . Polska staje się państwem prawa ,a nie uprzywilejowancy elit SBckich i Komuszych. Resortowe dzieci muszą zrozumieć , że przywileje ich rodziców to już historia.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • zarekwirowac majatki rodzin komuchow(2016-12-17 10:12) Zgłoś naruszenie 2949

    wiekszosc z nich i tak juz zdechla.... okradali mlodych ktorzy poszli do pracy w latach 90tych, za ich skladki brali wysokie emerytury, a teraz ludzie ktorzy przepracowali 20-30 lat maja zero na koncie w ZUS i perspektywe glodowania na starosc, nalezy teraz wziac sie za majatkich rodzin esbekow, zarekwirowac wszystko na poczet przyszlych emerytur dla zwyklych obywateli, dlaczego w 1989 nei bylo wojny, czesc komuchow by sie wytluklo i uratowano by zycie zwyklych Polakow :(

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • cierpliwy(2016-12-17 21:42) Zgłoś naruszenie 2635

    Nareszcie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • XYZ(2016-12-17 15:54) Zgłoś naruszenie 232

    Sejm zdecydował także o zmniejszeniu rent inwalidzkich o 10 proc. podstawy wymiaru za każdy rok służby na rzecz totalitarnego państwa. Jak to interpretować??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jAN(2016-12-17 12:12) Zgłoś naruszenie 162

    TO JAK TO JEST Z TYMI RENTAMI.ZA KAŻDY ROK PRACY W LATACH 1944 -90 MAJĄ ZABRAĆ 10% RENTY.KTOŚ PRZEPACOWAŁ W TYCH LATACH NP.25 LAT .TO RENTA PIERWSZEJ GRUPY WYNOSI 80% A ZA 25 LA POWINNO ZABRAĆ SIE 25 X10%=250% .COŚ NIE TAK ????????

    Odpowiedz
  • mlody333(2016-12-17 22:38) Zgłoś naruszenie 1411

    Zaproponowano też zmianę wyłączającą funkcjonariuszy, których obowiązek służby wynikał z przepisów o powszechnym obowiązku obrony. Ale jaja czyli gościu który odrabiał wojsko w milicji i pałował strajkujących, a potem przeszedł do Policji po 1990 r. uniknie szykan i obniżki emerytury??? HAHAHAHAHAHA

    Odpowiedz
  • StAAbrA (2016-12-17 21:25) Zgłoś naruszenie 817

    To dobrze . Ale tyle , co nic . Bo jeśli , ci źli , ukatrupili milion , a ci dobrzy tylko pół miliona , to a propos tego "dobrze" , tak de facto , to wprawdzie jest lepiej , ale nie za zbytnio .

    Odpowiedz