statystyki

Dobrzy esbecy skarżą Polskę: "Zabili nas propagandowo, zrobili mordercami i katami"

autor: Mira Suchodolska26.08.2018, 09:00; Aktualizacja: 26.08.2018, 10:26
Emerytowani funkcjonariusze będą argumentować, że w Polsce nie ma już dla nich dostępnych ani skutecznych środków, które pozwoliłyby na odwrócenie sytuacji prawnej skarżącego.

Emerytowani funkcjonariusze będą argumentować, że w Polsce nie ma już dla nich dostępnych ani skutecznych środków, które pozwoliłyby na odwrócenie sytuacji prawnej skarżącego.źródło: ShutterStock

Niebawem świat ponownie usłyszy o Polsce w kontekście praworządności. A to za sprawą byłych funkcjonariuszy służb PRL, którym obniżono emerytury. Grupa dotkniętych nowymi przepisami zamierza odwołać się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC), nie czekając na to, co w ich sprawie powie polski sąd

S karżącymi są – proszę wybaczyć ten skrót myślowy – dobrzy esbecy. Tacy, którzy złożyli odwołania w trybie art. 8a oraz art. 15c ust. 5 tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Pierwszy mówi o tym, że jeśli ktoś bardzo krótko służył w wymienionych przez ustawę instytucjach lub po 12 września 1989 r. rzetelnie i z narażeniem życia wykonywał obowiązki w organach III RP, może zostać przez ministra spraw wewnętrznych wyłączony spod działania nowego prawa. Drugi dotyczy funkcjonariuszy, którzy udowodnią, że przed 1990 r., bez wiedzy przełożonych, podjęli współpracę i czynnie wspierali osoby lub organizacje działające na rzecz niepodległości Państwa Polskiego.


Pozostało jeszcze 95% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Polecane

Reklama

Komentarze (62)

  • ORMO(2018-08-26 12:21) Zgłoś naruszenie 18616

    Rozliczyli tez ORMOWCÓW i umieścili na stronach internetowych IPN.Bez sądu i żadnego wyroku czy winny czy niewinny.Ale ludzi na stołkach,którzy rządzili za PRL już nie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xxx(2018-08-26 11:23) Zgłoś naruszenie 10915

    Jeśli powinno się kogoś rozliczyć w pierwszym rzędzie to władze PZPR (decydentow) które byly "głową" systemu, czyli wszelkich działaczy KC PZPR , komitetów wojewódzkich, miejskich, dzielnicowych. Tymczasem w pierwszym rzędzie rozliczono slużby specjalne - ( a i to z pominięciem szyszek które mają karty atutowe w rekawie) - "rękę" która wykonywała polecenia "głowy", a wysokiego szczebla komuchy żyją w PiS i nie tylko jak pączuchy w maśle i przeprowadzają dekomunizację.Śmiechu warte.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zAK(2018-08-26 10:17) Zgłoś naruszenie 9124

    Panie Kubo czy oficerowie polskiego wywiadu którzy uratowali agentów wywiadu amerykańskiego w Iraku, a z wdzięczności USA umorzyło Polsce wielomiliardowy dług ,to kasta uprzywilejowana? "Kasta" ta została pozbawiona emerytur. przez RP.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • JAN(2018-08-26 11:45) Zgłoś naruszenie 8332

    ZA KILKA LAT TRZEBA BĘDZIE ODDAĆ TYM LUDZIOM PIENIĄDZE Z ODSETKAMI ,

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Państwo(2018-08-26 10:59) Zgłoś naruszenie 6439

    ... najzwyczajniej nie wywiązało się ze swoich obowiązków wobec ludzi, z których wiedzy i poświęcenia przez wiele lat korzystało. PiS w imieniu państwa popełnił po prostu zwykłe ********* nie spotykane w historii nigdzie na świecie zapominając, że kij ma dwa końce a przy władzy wiecznie nie będzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • TAKA PRAWDA(2018-08-26 12:33) Zgłoś naruszenie 5935

    Polska zawarła w 1989r. z Polakami prostą umowę. Powiedziała: Pracujcie na rzecz nowej, demokratycznej Rzeczpospolitej, a my nie będziemy wam patrzeć w życiorysy. Polacy wywiązali się ze swojej części umowy i pracując ciężko podnieśli Polskę z ruiny. Polska nie wywiązała się, zabrała im emerytury.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • komentarz do wypowiedzi(2018-08-26 10:50) Zgłoś naruszenie 4919

    Do obu komentatorów - za darmo trochę wyższych emerytur nie dawali. To raz. Bardzo wysokie emerytury mają biskupi oraz emeryci ze Zgr. narodo. - ci to biorą emerytury + wynagrodzenia. Zmienili się beneficjenci budżetu - z tym że oni musieli to wypracować. Nie uzyskali tego poprzez zmianę- manipulację prawem. Kler za co dostał? Nie zabrano im emerytur tylko, po raz drugi, obniżono. Najpierw zrobiło to PO a teraz PiS. PiS zastosowało odpowiedzialność zbiorową, skrzywdziło zony, dzieci niepełnosprawne. I każdego kto zahaczył o służby Teraz prawem się posługują Katoprawacy - co z bogiem, honorem. ojczyzną na ustach upadlają kobiety i dzieci. Chcą wychować straceńców dla potrzeb koncernów zbrojeniowych i farmaceutycznych. Program w TVP ogłupia coraz więcej podłych zachowań ma potomstwo okradzionych najpierw z pracy, mieszkań, teraz z godności i prawa do swobodnego wypowiadania się. Polecam artykuł z Polityki jest list lipca 2018 r. działacza Porozumienia Centrum - dobrze określa co ludzie PiS i kleru robią krajowi i suwerenowi.

    Odpowiedz
  • Kuba(2018-08-26 09:34) Zgłoś naruszenie 4668

    Niech żyją na emeryturach, jak każdy przyzwoity obywatel Polski!!! Kasta uprzywilejowana!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Syn SS-mana(2018-08-26 11:02) Zgłoś naruszenie 4268

    Mój tata Hans i jego kumple SS-mani też byli dobrzy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Lopez(2018-08-26 16:40) Zgłoś naruszenie 4156

    Dobrzy esbecy?,bezczelność tych ścierw jest nie do uwierzenia.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • realista(2018-08-26 12:35) Zgłoś naruszenie 4019

    Znowu "grupka poszkodowanych " poróżnia służby. Dlaczego z pozwem zbiorowym nie wystąpią w imieniu wszystkich ? Gdzie byli jak krzywdzili ludzi już w 2009/10 roku .Teraz larum bo ich dopadli! podobnie postępuje wojsko ,bo już o nich mówią. Solidarność służb to cnota a nie ich rozwarstwianie, bowiem w jedności siła!!!! Inna sprawa to Ustawa uchwalona wyłącznie przez PIS w Sali Kolumnowej to jedno wielkie legislacyjne oszustwo. Będą pozwy cywilne przeciwko tym wybrańcom narodu - spoko..................................

    Odpowiedz
  • smutek(2018-08-26 11:27) Zgłoś naruszenie 3871

    Nie ma i nie było dobrych sbeków....mordowali , gwałcili , okradali , zastraszali... To oni wprowadzili "demokrację " za pomocą mafii pruszkowsko- wołomińskiej....UE to oczywiście b. pasuje bo to też już tylko mafia....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anna (2018-08-26 16:55) Zgłoś naruszenie 3445

    INFORMACJA DLA MLODYCH POLAKOW! nie było dobrych SB kow !!!! Bolszewicka szkoła MORDERCOW I.KATOW i ZDRAJCOW POLSKI TO JEST PRAWDA KOCHANA MLODZIEZY. Tych drani dawno już powinno się wszystkich postawić przed Trybunałem Stanu za to co uczynili złego POLSCE I POLAKOM.!!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Mko(2018-08-26 21:10) Zgłoś naruszenie 3118

    Nawet siedzac w okienku i wydając paszporty zostawalo się sbekiem. Za jakiś czas obecni policjanci też tak zostaną potraktowani? To chore jak ta władza.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Koperro(2018-08-26 10:32) Zgłoś naruszenie 3145

    Dobry esbek to oksymoron

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2018-08-26 13:18) Zgłoś naruszenie 2639

    Ścierwa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Elwira(2018-08-27 11:58) Zgłoś naruszenie 209

    SBek łamiący prawo powinien zostać oskarżony i osądzony. Za służbę w tej instytucji nie powinna przysługiwać emerytura. Ale o ile były pracownik SB, wypracował emeryturę w innych instytucjach, czy to w Policji czy innych służbach mundurowych, zwłaszcza po 1990 to takie świadczenie powinno być wypłacane. Z tego co wiem, PiS w ustawie zapisał, że za lata w SB nie należy się emerytura, zastosował przelicznik lat pracy = 0% i to w zasadzie powinno wystarczyć. Dyskusyjną sprawą jest obniżanie wypracowanych emerytur po 1990 roku, to już pachnie odwetem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • i to by było na tyle(2018-08-26 11:16) Zgłoś naruszenie 1611

    Oksymoron - to uczciwy polityk, wierzący i bezinteresowny ksiądz, bezinteresowne USA, prawdomówni i bezinteresowni działacze partyjni, obiektywni dziennikarze, kochający pedofile. Stwierdzenie faktu to okradziony w majestacie prawa suweren - co trwa od początku powstania każdego narodu do dnia dzisiejszego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gastarbeiter(2018-08-27 11:16) Zgłoś naruszenie 1522

    "Dobrzy" esbecy. To chyba ponury zart. Odczulem na wlasnej skorze dzialalnosc tej mafijnej organizacji, szkoda slow

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2018-08-27 19:50) Zgłoś naruszenie 46

    A są w ogóle jacyś byli esbecy. Nie znam żadnego. Teraz każdy albo "był w milicji i ścigał złodziei" albo pracował na Rakowcu w bazie MSW PESEL albo był wychowawcą w ZHP. Same anioły.

    Odpowiedz