statystyki

Dysproporcje w kolejkach. Gdzie leczą szybciej

autor: Aleksandra Kurowska10.08.2016, 07:13; Aktualizacja: 10.08.2016, 09:40
Przeciętny czas oczekiwania na świadczenia

Przeciętny czas oczekiwania na świadczeniaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Na pierwszą wizytę u endokrynologa opłacaną z publicznych pieniędzy w województwie dolnośląskim czeka się aż 27 miesięcy, a w opolskim 18,4 miesiąca. Nieco lepiej jest w mazowieckim, gdzie czas oczekiwania to 13 miesięcy. Najszybciej do lekarza tej specjalizacji można się dostać w województwie podkarpackim – w 2,6 miesiąca. Tak wynika z najnowszego Barometru Fundacji Watch Health Care.

Niezmiennie najdłużej pacjenci muszą czekać na świadczenia w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu – średnio 16,7 miesiąca. Drugi najdłuższy czas oczekiwania na świadczenia odnotowano w stomatologii – 8,5 miesiąca. Najgorzej spośród konkretnych świadczeń wypadała artrografia stawu biodrowego. Badanie to należy do zakresu zagwarantowanego wszystkim ubezpieczonym „koszyka”, ale czeka się na nie średnio 17,6 miesiąca. Długie okresy oczekiwania są też na badania, np. rezonans magnetyczny kręgosłupa (8 miesięcy) i głowy (7,5 miesiąca). Na wykonanie echa serca dziecka czeka się ponad 4 miesiące.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane