Rząd rekompensuje likwidację in vitro. Będzie superklinika w Łodzi

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto25.01.2016, 07:23; Aktualizacja: 25.01.2016, 09:35
Konstanty Radziwiłł. Fot. Maksymilian Rigamonti

Resort Konstantego Radziwiłła wprowadza nowy program leczenia niepłodnościźródło: DGP

W Łodzi powstaje pierwszy ośrodek leczenia niepłodności. Zostanie sfinansowany z pieniędzy z in vitro.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi miałby się stać ośrodkiem referencyjnym. To tu zostałyby przygotowane standardy, stosowane w innych placówkach w Polsce. Docelowo ma powstać po jednym ośrodku w województwie. Już wiadomo, że w pierwszej kolejności zostaną zaangażowane do współpracy szpitale w Warszawie, Poznaniu i na Śląsku.

Oprócz leczenia łódzka placówka będzie prowadziła działalność edukacyjną, w ramach której odbywałyby się szkolenia dla personelu medycznego, a także dla pacjentów.

Dlaczego akurat Łódź? Zdaniem dyrektora placówki prof. Macieja Banacha jest na to gotowa zarówno od strony kadry, jak i zaplecza technicznego. – Mamy wybitnych specjalistów oraz prowadzimy kompleksową diagnostykę, która jest potrzebna przy diagnozowaniu niepłodności. Jak np. diagnostyka hormonalna, immunologiczna, genetyczna, ginekologiczna – przekonuje prof. Banach. Już w grudniu przygotowano koncepcję założeń. Na potrzeby kliniki zostałaby wydzielona osobna przestrzeń. I jeżeliby była potrzeba, to osoba czy też para, u której by należało zdiagnozować przyczyny niepłodności, mogłyby zostać w szpitalu. Na miejscu zostanie wykonany szereg kompleksowych badań.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • wywołało uśmiech(2016-04-11 10:43) Zgłoś naruszenie 10

    ............Najpierw niech zabezpieczą dostęp do lekarzy specjalistów już istniejącym dzieciom. Do kardiologa czeka się z dzieckiem nawet ponad rok, DO OKULISTY OD 7 MIESIĘCY DO 3 LAT! Zacofanie niczym w Hondurasie, na tle którego hasła , wzywające do wzmożonej reprodukcji wyglądają żałośnie. Dzieci, potrzebujące nawet nie zbyt skomplikowanej pomocy lekarskie, maja w Polsce z tym duży problem, a co dopiero gdy sprawa jest poważna.

    Odpowiedz
  • sabina(2016-01-25 10:21) Zgłoś naruszenie 10

    zdumiewające przeciez w tym szpitalu od lat jest oddział leczenia niepłodności i generalnie to jeden z podstawowych kierunków działania Matki Polski

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane