statystyki

Rząd rekompensuje likwidację in vitro. Będzie superklinika w Łodzi

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto25.01.2016, 07:23; Aktualizacja: 25.01.2016, 09:35
Konstanty Radziwiłł. Fot. Maksymilian Rigamonti

Resort Konstantego Radziwiłła wprowadza nowy program leczenia niepłodnościźródło: DGP

W Łodzi powstaje pierwszy ośrodek leczenia niepłodności. Zostanie sfinansowany z pieniędzy z in vitro.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi miałby się stać ośrodkiem referencyjnym. To tu zostałyby przygotowane standardy, stosowane w innych placówkach w Polsce. Docelowo ma powstać po jednym ośrodku w województwie. Już wiadomo, że w pierwszej kolejności zostaną zaangażowane do współpracy szpitale w Warszawie, Poznaniu i na Śląsku.

Oprócz leczenia łódzka placówka będzie prowadziła działalność edukacyjną, w ramach której odbywałyby się szkolenia dla personelu medycznego, a także dla pacjentów.

Dlaczego akurat Łódź? Zdaniem dyrektora placówki prof. Macieja Banacha jest na to gotowa zarówno od strony kadry, jak i zaplecza technicznego. – Mamy wybitnych specjalistów oraz prowadzimy kompleksową diagnostykę, która jest potrzebna przy diagnozowaniu niepłodności. Jak np. diagnostyka hormonalna, immunologiczna, genetyczna, ginekologiczna – przekonuje prof. Banach. Już w grudniu przygotowano koncepcję założeń. Na potrzeby kliniki zostałaby wydzielona osobna przestrzeń. I jeżeliby była potrzeba, to osoba czy też para, u której by należało zdiagnozować przyczyny niepłodności, mogłyby zostać w szpitalu. Na miejscu zostanie wykonany szereg kompleksowych badań.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • sabina(2016-01-25 10:21) Zgłoś naruszenie 10

    zdumiewające przeciez w tym szpitalu od lat jest oddział leczenia niepłodności i generalnie to jeden z podstawowych kierunków działania Matki Polski

    Odpowiedz
  • wywołało uśmiech(2016-04-11 10:43) Zgłoś naruszenie 10

    ............Najpierw niech zabezpieczą dostęp do lekarzy specjalistów już istniejącym dzieciom. Do kardiologa czeka się z dzieckiem nawet ponad rok, DO OKULISTY OD 7 MIESIĘCY DO 3 LAT! Zacofanie niczym w Hondurasie, na tle którego hasła , wzywające do wzmożonej reprodukcji wyglądają żałośnie. Dzieci, potrzebujące nawet nie zbyt skomplikowanej pomocy lekarskie, maja w Polsce z tym duży problem, a co dopiero gdy sprawa jest poważna.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane